B+, pokušaj prvi

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

Nisam odmah vidio Beyond Raov odgovor pa sam i reagirao nešto kasnije, ali sada vas samo izvještavam o situaciji.

Gljive su počele rasti, pogotovo na rubovima, tamo su već nekih 5-6 cm visoke, a po ostalom dijelu površine se vide kvržice i mali smeđi klobučići koji bi jednog dana trebali narasti veeeliki veeeliki. Drugu posudu sam zatvorio natrag i vratio na inkubaciju još nekih tjedan dana dok i u njoj ne počnu rasti gljive, ako počnu.

Sad par pitanja ^^
Držao sam posudu otvorenu i na sobnom zraku, a mr. gljiva mi je utjero strah u kosti kad je rekao da mu to izgleda presušeno pa sam ih ja fino svaki dan jednom-dvaput prskao vodom da to spriječim. Gljive rastu i sve ih je više sad, ali su neke na stabljikama i/ili klobucima mjestimično poprimile boju sličnu ovoj. Čitao sam da kad dođu u direktni kontakt s vodom poplave tako pa se do sada nisam previše zabrinjavao što se toga tiče, pa mi vi sada recite bih li se trebao zabrinuti?

Također sam primjetio da mi ovi veći klobuci pucaju, čitao sam da je to kad ih stavim na topliju temperaturu pa rastu prebrzo i kidaju se zbog toga; je li tomu tako i trebam što da učinim, da ih smjestim na hladnije ili to ne smeta i one će svejedno izrasti normalno?

P.S. Ova posuda u kojoj rastu gljive više nije na otvorenom. Budući da nemam još jednu posudu u koju bih je stavio, naprskao sam ih vodom, stavio posudu u vrećicu i zatvorio tako da dobijem isti efekat kao da je zatvorena u nekom boxu poklopcem.

Eto sada, pucajte :D
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

Sretna Nova godina!

Gljive rastu dobro, velike su i zadovoljan sam koliko su do sada narasle.

Međutim pojavio mi se jedan problem. Pojavila mi se u posudi na površini nekakva mala zelenkasto plava nakupina. Izgleda kao micelij koji obojan pri dodiru s vodom, ali prije ga tu nije bilo, a i čini mi se da to baš i nije tako kao što izgleda.

U biti, to sam primjetio jučer, danas kao da te nakupine ima manje, ali su mi iz jedne izrasla dva mala pina, vrlo očito abortusi. Klobuk im je crn, uljanog sjaja, a miris je oštar, nalik boji za kosu, pretpostavljam da sliči amonijaku.

Što bi to moglo biti?
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

Gljive propale. Ono malo zelenkastoplavo sranje je u dva dana poubijalo sve što se poubijati dalo. A baš sam se veselio urodu :(

Ali ništa zato, ostalo je još spora i dovoljno tegli, pa ću odmah otvoriti novi dnevnik i pokušati ponovno.
Odgovori