Ecuador y Brasil, prueba I.

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la luther7hrol »

Samo, nikako da skužim u čemu ja griješim sa raži da mi nikako ne ide s njom. Spreman sam
inokulirati još teglu ili dvije zrnevljem za divlje ptice koje isto imam, pa da vidimo kako će ono ići. Prokuhavaš li ti raž? Imam osjećaj da bi mnogo lakše išlo kad bi se raž malo prokuhala da bude mekša i probabljivija miceliju, jedino, čitao sam baš ovdje na forumu da je kuhanje raži uzrok mnogih kontaminacija jer bude gnjecava i to je razlog zbog kojega sam izbjegavao taj korak, a i u guideu se nigdje ne spominje kuhanje raži. Jedino, nisam primjetio da itko ima ovakvih problema i delayeva sa raži kao ja :rolleyes:

BTW, koji tek ti daje baš najbolji urod?
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la mr. gljiva »

Radim kako sam i počeo, običan kejsing... pasterizirani kokos na dno, sloj raži pa opet malko kokosa,ostatak raži i kokos na vrhu. Sve mi stane u plastičnu posudu za hranu od 1L i to je to. Još sam radio dva puta kolače sa rižinim brašnom ili vermikulit umjesto kokosa za kejsing.
Koliko znam dr.manijak radi sa pasteriziranim konjskim drekecom i to kad dobro složiš bude stvarno puno gljiva :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la luther7hrol »

Aha, radiš kejkove? Kuhaš li raž ili ju samo steriliziraš onako namočenu u vodi? Možda imaš neki dobar guide za preporučiti pa da malo više naučim o tome kako da radim te kejkove, dok ja pokušavam naći tekstove na dMajci :D
Odgovori