Ecuador y Brasil, prueba I.

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la luther7hrol »

Hvala, namjestio sam na 24', zlatna sredina :thumbsup:

Imam još jednu teglu s raži koju nisam inokulirao, jer nije stala u express-lonac s ove tri, pa me zanima može li takva tegla s hidriranom raži, stati u ormaru bez da moram opet namakati raž, nego da ju samo steriliziram za nekoliko dana ili tjedana, i takvu inokuliram?

Može li mi pomoći da u špriceve loadam malo Durex 2in1 sex lubea, da se ne bi kojim slučajem hidrirale u vodi dok čekaju svoj red u frižu, jeste li možda takvo nešto pokušali. Ako da, koliko ga trebam dodati u svaku i šteti li to na ikakav način sporama?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la HypnoToad »

luther7hrol je napisao/la:nego da ju samo steriliziram za nekoliko dana ili tjedana, i takvu inokuliram?
Haha, ta tegla ti je za 3 dana u svim duginim bojama! Il je steriliziraj odmah, ili prospi raž u smeće.
I nemoj dodavati nikakve pizdarije u vodu, spore se moraju hidrirati, ako proklijaju u šprici nema apsolutno nikakve veze, mogu stajati tako mjesecima.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la luther7hrol »

A da sam ju odmah sterilizirao i ostavio po strani, mogla bi tako stati sve do inokulacije, ili?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la HypnoToad »

Ovisi, tjedan dana u frižideru maksimalno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la luther7hrol »

Joj, kako "miriše" ona raž na toplini. Nakon koliko dana vama počne kolonizacija? :eeek:
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la Shanti »

Ovisi. Može već nakon 5,6 dana se pojavit, a može i do 2 tjedna do prvih znakova...samo polako..najbolje je da na neko vrijeme zaboraviš na njih (osim zračenja i održavanja temp :D ), i iskustva su pokazala da je bolje ako se ne tresu previše teglice...jedan put na nekih 30-40 % :thumbsup:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la luther7hrol »

Znači, kada mi se trećina teglice zabijeli, malo protresem svaku, i onda to ponovim još jedanput ili dvaput? A zračenje: misliš na zračenje inkubatora u kojem grijem tegle s raži? Koliko često bih ovo trebao raditi?
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la sometimes »

.....on je mislio samo jednom da protreses teglu kad bude pobjelila trećina teglice (30-40%) a zračenje inkubatora gdje ti stoje teglice možeš raditi jednom dnevno da ti se ipak ne hladi puno kad vec grijes......

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la luther7hrol »

Ljudi, ima li ikakve veze narančasto malo svjetlo koje je nekada upaljeno na grijaču vode, koje prolazi kroz plastiku i malo osvjetljava dno teglica? Je li možda najbolje da ih skroz zamotam u foliju, iako bih tako svako malo morao skidati da bacim pogled unutra... :)
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Ecuador y Brasil, prueba I.

Post Postao/la Homunculus »

Ovo HypnoToad stalno ponavlja a ja ću ga sad parafrazirati: odsustvo svetla, odnosno potpuni mrak nije potreban ni u jednom stadijumu uzgoja gljiva (čak i kada se izmeša supstrat sa kolonizovanim zrnjem i prekrije folijom ono glavno što se time postiže je nakupljanje CO2 što utiče na to da micelijum probavlja supstrat. Kada se folija skida glavni okidač pinovanja je smanjenje koncentracije CO2, dovoljna vlažnost, potpuna kolonizacija supstrata, isparavanje sa površine supstrata, pa tek onda svetlost koja se dobija skidanjem folije). Tegle tokom kolonizacije ne moraš umotavati u foliju, možeš ih držati u sobi, samo da nisu na direktnom suncu. Ja sam moje tegle tokom kolonizacije držao svuda po sobi i od toga nije zavisila ni brzina kolonizacije ni mogućnost kontaminacije. Znači narandžastveno svetlo micelijumu nikako ne smeta :D
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Odgovori