Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher (molim za savjet)

Post Postao/la Fiadro »

I ja se iskreno nadam da ce to biti dobro spiritualno iskustvo :psy
evo malo update-a
Kolonizacija tegle je pomalo pri kraju, pustit cu jos 2 dana i onda krečem u akciju :ymsmug:
slika

I lagana priprema potrebnih materijala za prozračivanje, mislio sam staviti sintetičku vatu ali sam se nakraju odlučio za filter vatu od nape, propušta puno više zraka od sintetičke

slika

Čišćenje domestosom
slika

Ljepljenje filtera

slika

slika

I na dan ubacivanja substrata kašetu čistim sa alkoholom detaljno

slika
Reality is just an illusion
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la Fiadro »

Evo jos jedan mali update, jucer sam kupio destiliranu vodu, prokuhao je i snjom zalijo granule te potom ih pustio na 12 sati da upiju sto vise vode i steriliziraju se..

zemlju sam upakiro u alu foliju te je na 200c pekao sat vremena, nakon sto se ohladila i granule upile vodu sve sam dezinficiro alkoholom (kašetu, žlicu, radni stol) te stavio red granula na dno debljine ca. 2 cm
potom iznad njih stavio sloj sterilizirane zemlje (suhe zemlje bez destilirane vode) cisto da pokupi višak vode sa površine granula za manji rizik od kontaminacije

Otvorio sam tegle sa kukuruzom i osječao se OŠTAR miris gljiva baš me omamilo :cheesy:
te kukuruz istresao na površini zemlje i rasporedio sa dezinficiranom žlicom (sve bi ja to slikao ali nisam htjeo puno se kretat i dizat prašinu itd. držo sam se nekih higijenskih standarda)...

ostatak zemlje sam predhodno pomješo sa destiliranom vodom, ne previše vec sam stavljo vodu i mješao.. (uzeo sam zemlju u šaku te potom stisnuo i kad sam pri malo jačem stisku cuo kako voda izlazi iz grumena znao sam da ce bit dosta)

te tu zemlju stavio iznad kukuruza otprilike 1.5cm te sve lagano pokrio sa foliom,
nisam radio rupe na vrhu folije jer ce one rupe sa strane bit sasvim dosta..

pa sad cekam i nadam se da ce sve bit uredu..

slika
Reality is just an illusion
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la Gorda »

Ajde de, bas me zanima uspjeh... Ja sam krenuo s više metoda ovaj ciklus i na razlicitim supstratima, sa raznim strainovima, pa me sad kopka taj kukuruz. Svugdje sam pročitao da daje slabije rezultate ukupno, ali nekako zelim isprobati, pa napraviti nekakav veći report...usporediti potenciju (koliko je to realno moguće), količinu, brzinu kolonizacije i frutanja, te u konačnici flusheve.

Svakako pratim..sretno! :301:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la Fiadro »

Po meni kukuruz je ok , potpuna kolkonizacija od dana kad sam ubacio spore trajala je 14 dana (temp. 29c) (stim da je micelj poceo izbijat nakon četvrtog dana)
Ako ova tura bude više nego sto očekujem (ca. 100-200 grama svježih na prvom urodu) onda budem i osto na tome, ali to neznači da necu experimentirat sa drugim substratima.. vec imam spremno sjeme za ptice s kojim bi također pokušao ako od ovog grow-a bude šta..

vidim da si ti vec expert u tom područiju tako da neces imat problema procijenit situaciju čisto po mojem reportu :)
hvala i javim se sa sretnim vjestima ubrzo :psy :mushroom:
Reality is just an illusion
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la Fiadro »

Evo vec nakon jednog danamicelj je poceo izlazit na površinu pa evo napravit cu jedan update

DAN 1 (30 sati nakon prebacivanja substrata u zemlju)

slika

I ovo je 12 sati kasnije

slika

slika

slika

:)

PS. Temperatura špajza je 25 stupnjeva, mjerač vlage pokazuje 85% vlage ali box je prekriven samo sa alu folijom još uvjek zrak moze uci u box, za fazu frutanja imam posebnu plasticnu ceradu za pokrit box :ymsmug:
Reality is just an illusion
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la wid_420 »

dobro ovo zgleda i kazes nakon dan i pol ovolko izaslo :thumbsup:
meni je cijela prica dosta sporo isla dik sam pomijeso sa vermom trebalo je 8 dana tak nes jos malo pa ces i ti vidjet svoje :ymdevil: sretno
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la Gorda »

Ako bude kakav print, biljezim se... :smokee:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la dr.manijak »

Bice, bice, vidim ja, dobrih gljivica.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la wid_420 »

ako je doktor reko onda si ziher manijak nikad ne grijesi xD
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la dr.manijak »

Samo mi nije jasno, kako nisi uspeo da narucis verm ili coco coir, ako nema u tvom gradu uvek postoje jeftine solucije za neki post expres dostavu, jer po meni steta je odraditi celokupan proces super a onda baciti pod zemlju jer su prinosi smesni, ali bolje ista nego nista, jel si barem malo obogacivao zemlju, ili kakvu si uzeo takvu stavio?

Edit:
Sad vidim zasto nisi narucivao, ali ti je bezveze razlog, sve ce krajnji rezultat pokazati.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori