Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Milan.R
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 13.11.2013, 17:37

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la Milan.R »

Moze li substrat to jest kukuruz da se kuva u obicnom loncu????
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Ako misliš na sterilizaciju. Nužno ne moraš imati express lonac. ali naveliko je preporučan.
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Prvi Uzgoj - Golden Teacher

Post Postao/la sometimes »

pitanje je samo na kojoj temperaturi se unistavaju neke nepozeljne bakterije, npr. u rizinom brasnu nema nekih bakterija koje se nalaze u razi i zato kejkove od rizinog brasna mozes sterilizirat u obicnom loncu dok raz moras u ekspress-loncu, sad ja ne znam di je tu kuruza......

i njie rjesenje onda duze kuhat jer se jednostavno temperatura u loncu nece podignut iznad njenog maximuma bez obzira na duzinu kuhanja, dok u express-loncu dobijes puno visu temperaturu koja ubija sve bakterije iz razi....

ja bi radije na tvom mjestu onda radio kejkove od brasna smedje rize, i treba ti express-lonac za redit šprice jer moras sterilizirat vodu za print, a to nikako ne ide u loncu, ali za taj proces mozes uzeti i neki mali lonac koji ima sigurno vecina kucanstva u nas rvata.....

a i nije tako skup veliki express-lonac ali znam, kad se nema - se nema.

sretno :thumbsup:

ja se ispričavam ali nije tako, evo sto je hypno napisao u jednom od postova prije:

To je jedini korak za koji je ekspres lonac apsolutno nepotreban.
Zakuhate vodu u lončiću, 3-4 puta uvućete i istisnete kipuću vodu iz šprice da je sterilizirate, zadnji put napunite vodom i pustite da se ohladi. Sterilna šprica i sterilna voda, spremne za korištenje.
....it didn't make any sense.....
Odgovori