Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la oseloth »

A čovječe u manje od mjesec dana od smjese do gljive. Sjajno. Ja još čekam kolonizaciju od 23.5 pa nikako.
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la sumasumarum »

sa dva kejka 86 grama friških debelih divova, ovo je prejebeno. druga dva će bit spremna do sutra, dakle ljudi udri po raženom brašnu/kokosu/vermikulitu, to rađa gljivetine. baš me zanima potentnost. ne mogu se načuditi kolika razlika od samo zrnja na vermu. sutra ove kad poberem ide dunk na dan dva pa ako će još samo nek izvole. a sad će svaki tren pinovi i na zrnju/kokosu. ako i tamo budu ogromne ko na kejkovima bit će ovo jedno posebno ljeto :D
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la sometimes »

samo tako naprijed, svaka cast, imat ces se sa čim rashladit ovo ljeto..... ;)

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la sumasumarum »

ovoj gljivi koja je na pinanju stapka/stabljika kako li već se osušila pa sam je nasjeckao na sitno i ubacio u topli čaj, nisam kuhao, popio to i takvo smirenje me preplavilo, savršenstvo. čisti užitak. suha stabljika je bila oko gram ipo dva. vizuale prelijepe, al to smirenje, to je bilo predivno
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la sometimes »

:D kad tako to ispricas dođe mi odmah gušt za jednu seansu......, very good


:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la sumasumarum »

kreće 2 flush na kejkovima, i prvi na zrnju. kejkovi su soooo much quicker, mislim vaditi zrnje iz posude jer očito je bolje kad zrak svuda kola. temperature su umobolne, a one svejedno rastu. po prvim pinovima na zrnju čini mi se da gljive neće biti velike ko na kejkovima al prerano je još za pouzdano to tvrditi
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la sumasumarum »

na zrnju neke male spore gljive, a kejkovi evo već 4 flush, gljivetine ogromne, brze, ovo je nenormalno kako brzo od pina naraste gljiva. od sad pa na dalje i ubuduće kejkovi su moj izbor
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kolači od raženog brašna/vermikulita/kokosa

Post Postao/la sumasumarum »

zrnje sam nakon prvog malenog flusha potopio na 3 dana u vodu i svaki dan je mjenjao, nisam "kejk" vraćao u posudu nego posuo suhim vermikulitom i za par dana BUUUUUUM ogromne, zdrave lijepe gljive, ne predugih stabljika, nekako proporcionalne, debele, ogromni klobuci. voda je tajna bogatog growa. za konzumaciju, smrvljene full u najsitnije što može, skuham čaj, pustim da se ohladi, stavim ar žličica suhog praha popijem na ex i za jedno 10 minuta lansiran u svemir. a kad jedem s nekom hranom traje predugo dok krene.
Odgovori