PC Ecuador - prvi put!

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la pjegava hijena »

Bok, evo pišem dnevnik da bude neka nova tema i da mi pomognete ako zapnem... :ymhug:

Uglavnom, spore naručene 12.3. stigle su 2.4., znači za 21 dan s tim da sam dobio i Ecuador i Brasil print. ;)

Na materijal sam potrošio ukupno 456 kn s tim da sam nešto već imao doma (teglice, alkohol), a ostalo sam kupio!
Sagradio sam box, priredio šprice sa sporama, napunio 7 šprici, jednu ispucao u 4 tegle sa steriliziranom raži, bila je i prokuhana 15-ak minuta i nije bila prevlažna, to sam siguran. :)
Jučer sam ih stavio u box u ormar, temperatura je trenutno 27 stupnjeva, vlaga je 34% (kako da je povećam, da znam za kasnije, probušio sam rupe na boxu, ali je stalano ista-slična, najviše ide do 50%?).
Znači 17 sati su unutra, ništa se ne događa još, javim čim dođe do željene/neželjene promjene. :thumbsup:
Ima netko iskustva s TetraTec 100W grijačem? Namješten je na najviših 31 stupanj, a temp u boxu je između 26 i 27...? :-?

To bi bilo to zasad, stavim slike kad treba poslikat nešto, glupo mi je slikat ako nije potrebno baš. :D

Forum je fantastičan i nadam se uspješnom i lijepom druženju sa svima vama i našim malim prijateljicama! :psy
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la pjegava hijena »

Radim po metodi s guidea koji sam našao tu, najjednostavniji za početnike pa ajmo probat! :ymparty:

EDIT: da stavim aluminijsku foliju na tegle dok su u boxu?
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la Gorda »

Nema potrebe za folijom. Micelij se može potpuno normalno razvijati i na svijetlu, čak štoviše, bolja opcija.

Vlažnost za vrijeme kolonizacije ti nije toliko bitna, tj. ono što hoću reči je to da unutar teglica ima dovoljno vlage...a kad budeš stavio na frutanje, tad ćeš špricanjem postići vlagu koja im je potrebna. Temperatura je potpuno ok, samo ne dozvoli da prelazi nekih 30 stupnjeva....

Mogu se razvijati i na nižim temperaturama, samo se onda vrijeme čekanja produljuje...provjereno.

Pratim! :thumbsup:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la pjegava hijena »

Hvala na odgovoru! :-)
Danas je evo peti dan da teglice stoje u inkubatoru, nista se ne dogada...valjda ce uskoro. :-\
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la Beli mag »

Samo strpljivo, nekad se znaju kolonizirati i preko mjesec dana, ali prve rezultate možeš očekivati 10-15 dana nakon inokulacije
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la oseloth »

Pa i do dva mjeseca kad nešta ne štima
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la pjegava hijena »

Evo slika od danas, 17. dan nakon što su stavljene u ormar, jel valja to šta? :D

media/images/1367550542.jpg

media/images/1367505840.jpg
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la Gorda »

Zdrav, nema šta... :ymapplause:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la dr.manijak »

Fino, fino.. \:D/
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: PC Ecuador - prvi put!

Post Postao/la Beli mag »

Da valja, zdravo ko dren :)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Odgovori