Panaeolus cintulus outdoor uzgoj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Panaeolus cintulus outdoor uzgoj

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Evo jos jedan dnevnik vezan za outdoor... Prosle godine pocetkom 10 mjeseca sam naso p. cintulus na nekakvom kompostištu koje je bilo većinom sastava konjskog gnojiva slame i zemlje i one piljevine za konje. S tog nalazista sam uzeo oko litru-litru i pol micelija i spremio ga u teglu na balkon i pokrio kartonom. Mic je uspjesno pretrpio zimu i hladnocu i sad je vidno ojačao i kolonizirao površinski sloj... razmisljam dal da 'presadim' taj mic na neki travnjak i da malo pognojim sa konjskim gnojivom ili da ostavim u tegli pa da u njoj rastu gljive :-s
molim za savjet :D
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Panaeolus cintulus outdoor uzgoj

Post Postao/la Gorda »

Po ja bih svakako iskopao komad zemlje i to sve fino smisksao i "presadio"... Znam kako je sa azurensicama fino raditi vani (također preživile zimu). :mushh:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Panaeolus cintulus outdoor uzgoj

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

aj poslusacu tvoj savjet, ima smisla! :YMPEACE:
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Panaeolus cintulus outdoor uzgoj

Post Postao/la Gorda »

Svakako piši kako napreduje kroz vrijeme...pratim! Zanimaju me "egzoticne" gljivice... cubensisa smo se nagledali. :psy
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Panaeolus cintulus outdoor uzgoj

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Evo svjeza vijest, presadio sam micelij u teglu jer mi se cini da cu imat bolju kontrolu nad vlagom i neznam mislim da ce ljepo izgledat kad se sve malo primi i niknu gljive :D
evo fotke
media/images/1363789833.jpg
media/images/1363765047.jpg
prvo sam stavio sloj zemlje, onda sloj micelija i onda gore travu, ubiti korijen trave sam uguro u micelij tako da mic lakse prozme zemlju oko korijenja. Nadam se da bu to bilo dobro, wish me luck :-SS
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Panaeolus cintulus outdoor uzgoj

Post Postao/la Gorda »

sad možeš samo čekat... nadam se da će metoda šljakati... :ymapplause:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Odgovori