Trip to Brazil - #take 1

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Update:
- U tegli broj jedan micelij se širi svakodnevno, ali veoma sporo ide. Također su se pojavile i "bijele točkice" na par novih mjesta.
- U tegli broj dva se također na par mjesta pokazao micelij. Sada mi je potrebno samo čekati i vidjeti šta će biti od nje (pa tako i od prve tegle)
- U tegli broj tri je došlo do kontaminacije. Na kukuruzu su se pojavile nekakve crvene točkice. Planiram ovih dana (čitaj: za vikend) tu teglu sterilizirati (postoji li koji drugi način za uništavanje zla unutra :questionn: ) pa ju iskoristiti ponovno.
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la wid_420 »

Ako se ne varam najbolje ti je baciti tu kontam. teglu jer sam mozes zeznut ove ostale ak sto duze stoje sa ostalima .... nisam ziher dal je to jedina stvar pa rade pricekaj da ti se jos netko javi nis sretno sa ove dvije :thumbsup:
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la oseloth »

Baci sve daleko van ili u wc i da klasičnom steriliziram teglu praznu. Onda kad se ohladi pikam dalje u nju pa opet sve skupa na sterilizaciju. Predlažem ti da probaš neku drugu tehniku, kukuruz naš je valjda sav pun neke neuništive gamadi. Moj svaki se inficirao koliko god da sam ih sterilizirao. Verm i rižinog brašno i ne možeš fulati. Dosta je za pojesti pa i za društvo.
pazi_pec
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 10.03.2013, 16:48
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la pazi_pec »

Majstore probaj povečat temperature di ti tegle stoje , bitno je da ih ubundas dok rade mišelin :thumbsup:
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la Horos »

ne znam kakav problem bi mogao imati sa kukuruzom, kad je on najlaksi za rad. prinosi su manji ali je daleko laski od razi da odredis vlaznost...
ovako ja radim. odmerim otprilike koliko mi kokicara treba, stavim ga u lonac sa vodom, kuvam ga da vri 20 min, ostavim u toj vodi da prenoci, sutradan jos 20 minuta kuvanja, onda ga izvadim, ocedim i obrisem da bude suv, onda u tegle i sterilizacija u ekspresu sat i po. ohldaim i inokulacija. i sljaka sve full, cak mi je daleko najbrzi sa kolonizacijom.
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Evo, danas sam uspio razbiti teglu (i to ovu koja je više napredovala). Djelić sekunde i nema je više. Dok sam je čistio baš je lijepo vonjala po gljivama :((
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la Horos »

shit heapens with style...
ti si druze bas u maleru. nema ti druge nego da budes uporan, nema predstavu koliko sam se ja patio sa kontaminacijama ali nisam hteo da odustanem
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Spustila mi se čak suza niz obraz kada sam čistio pošto je tako lijepa mirišala na gljive :((
No, tu je još jedna tegla pa se nadam da će ona razviti "mišelin" do kraja :)
Također bi trebale spore stići uskoro (nadam se ovaj ili drugi tjedan ako bude sve u redu) pa onda krenuti na novu turu :)
Što se tiče kukuruza pretpostavljam da je najveći problem što se tako razvija to što ga nisam prokuhao (namakao se samo 24 h sata u vodi) prije pošto je u kupaonici koja je jedini prostor u stanu koji je stalno grijan :) Daska na wcu je topla svaki puta, a taj termometar nikad ne vara :))
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Update:
Sinoć sam pripremio 4 nove teglice (pir/proso 2x, prokuhan kukuruz, kukuruz/proso). Sve je prije prokuhano i onda pušteno da se namače u toj isto vodi 24 h.
Nakon inokulacije teglice su spremljene na mjesto gdje se "safta" i jedina preživjela tegla s kukuruzom iz prvog eksperimenta.
Što se tiče prve teglice, micelij se širi po njoj i zasad nisam uočio ništa neobično da se događa unutra (držite fige da tako i ostane). Jedini problem je što to traje i traje, a zato sam i prokuhao kukuruz ovaj puta da vidim je li možda u tome problem.
Evo, to bi bilo to :)
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Ovaj proso je fakat čudo :) Sve staklenke u kojima je on već su krenule, a jedino kokice štekaju :)
Odgovori