Trip to Brazil - #take 1

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Dobra večer,
Večeras sam tegle napunio s kokicama i destiliranom vodom (nadam se da je to ok :) ).
Sutra je na dnevnom redu steriliziranje tegli, a za to vrijeme dok je to u loncu planiram spore ubaciti u špricu.
Od printa ću napraviti 3 šprice pošto sam vidio da većina ljudi toliko radi.
A sad jedno glupo pitanje:
Sinoć me je nešto puklo u glavu pa sam drugi print koji imam izvadio iz zip vrećice no nisam ga otvarao ni ništa. Je li postoji šansa da sam ga kontaminirao?
Evo to bi bilo to za sad :)
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la 314 »

ajd bitno da ga nisi otvorio, nema veze kaj si ga vadio iz vrečice, kužiš - nekak je moral i u vrečicu uči.....tak da sve ok, ali radi mjere opreza bolje je što manje petljati.

keep us posted :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la oseloth »

Dok god je umotan u foliju neće ništa biti. Na aluminiju ništa ne živi.

Ja sam taman u procesu sterilizacije kokičara sa malo rižinog brašna. No ne imadoh destilirane vode pa sam koristio domaću bunarsku. Ima nešta i minerala u njoj pa će možda biti više hranjivih tvari.

Pratim
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Danas planiram sterilizati teglice, a u guideu piše da treba staviti neki podložak ispod tegli. ( izbušenu aluminijsku ploču, može i stara kuhinjska krpa ako nema ničeg drugog).
Planiram žrtvovati krpu pa me interesira je li nju stavim onda na dno lonca pa ga onda zalijem vodom i na to stavim teglice. Strah me je da će krpa upiti svu vodu i da će se nešto spaliti i sve skupa otići u 3PM.
Pomoć :)
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la oseloth »

Probaj naći nešto metalno. Ja sam imao recimo držač za vruće posude pa sam njega stavio. Šta god stavio trebalo bi biti više od vode, bar ja tako držim da mi tegle nisu dnom u vodi. Možda čak i ciglu ili par kamenja velikog. Krpu nisam isprobavao.
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la kova023 »

ma stavis krpu na dno, uvalis tegle unutra i napuni vode do pola ili vise, zavisi koliko dugo ces sterilizirati. Ja sam svoje samo uvalio u ekspres lonac bez iceg, napunio vode do 2/3 tegli , upalio vatru, i kad je pocelo pistati smanjio na najmanje i tako uru ipo vrimena. Nikakve kontaminacije osim pojava metabolita na par mjesta, ali mislim da je to vise radi temperature u boxu nego neke kontaminacije, jer da je kontaminirano vec bi to otislo kvragu jako davno. A kad vec pisem da se i ja pohvalim. Govno smrvljeno, coco coir isto, kupio gips, tegle spremne, samo moram pokupiti termometar i veceras u ponoc pasterizacija, a ujutro sve to pomjesati.Jedva cekam da idem na put, naravno ako nesto ne sjebem u ovom koraku :-s
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la oseloth »

Znači voda ti dira staklo. I ne skuha se ono unutra? Predobra. A ja se patim. Gledao one videe i tamo kažu da kao voda ne bi trebala dodirivati posudu
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la kova023 »

gledao sam i ja, ali evo ja isam isao ovako i sve je ok tako da vidi sto ti vise odgovara. A sto se tice kuhanja, raz iovako nakona 24 satnog namakanja prokuhas 10-15 minuta kako bi rijesio visak vlage, a onda u tegle i na sterilizaciju. Samo je bitno da ti je folija na poklopcima dobro zatvorena da voda nebi ulazila unutra.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la shroomko »

name(or username) je napisao/la:Planiram žrtvovati krpu pa me interesira je li nju stavim onda na dno lonca pa ga onda zalijem vodom i na to stavim teglice. Strah me je da će krpa upiti svu vodu i da će se nešto spaliti i sve skupa otići u 3PM.
Pomoć :)
Neće se ništa dogoditi krpi dok god ima vode u loncu. Kad nestane vode krpa će početi smrditi kao da je zapaljena. To je puno bolje od toga da ti eksplorida ekspres lonac.

Dok ne naučiš koliko ti treba vremena za sterilizaciju i koliko vode ide u ekspres lonac i bolje je koristiti krpu. Upališ štopericu kad ti ekpres lonac provrije i ako osjetiš jak miris spaljene krpe znaš da si stavio premalo vode. Ako nema tog mirisa ni nakon 1.5 ili 2 sata stavio si dovoljno vode.
name(or username)
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 22.01.2013, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Trip to Brazil - #take 1

Post Postao/la name(or username) »

Kokice sterilizirane, a spore su u šprici.
Jedini problem je šta Brazil print je bio očajan (nije praktički uopće bilo spora na foliji) pa sam taj lansirao u smeće, a u špricu prebacio Red Boya. Sad me je strah da dok sam mijenjao printove nešto s*****.
Šprica je sivkaste boje i unutra plivaju čestice. Trenutačno je u frižideru i sutra navečer ide u teglu.
Što se tiče kokica to je ispalo sve kako sam planirao. Kuhao na najjače dok nije počelo pištat, a onda smanjio i tako kuhao sat vremena. Sad me interesira je li mogu i njih staviti u hladnjak ili i mogu i vani ostaviti?
Odgovori