Uzgoj na kokosu thai 2#

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la Horos »

prokleta kontaminacija! jutros sam na jednoj posudi ugledao zelenu plesan. odmah sam je odstranio iz boxa. kako da sacuvam ostale da mi ne propadnu?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la dr.manijak »

Nemas puno izbora, najbolje sto mozes je da se nadas.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la 314 »

vjerovatno su sve ostale kontaminirane, nadaj se, ako imaš sreće to te jedino može spasiti...
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la oseloth »

Plijesan na case-u? Pa ne mogu vjerovati. Mora da je temperatura zezala? Ja bi samo to odstranio. Micelij bi morao biti dovoljno jak.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la dr.manijak »

Frizider nije nikako dobra ideja, mozda da si ga oblozio nekom folijom ili kesom onom za krecenje, mada u svakom slucaju ne savetujem frizider..
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la Horos »

drugari dosta mi se isusuje povrsina supstrata, mislim da je problem jel su male posude i tanak sloj. imam kuci neki zeolit, da li bih mogao da ga sterilisem i pospem odozgo kao kejsing? napominjem da bi trebalo ako bude srece da pinaju ovih dana.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la dr.manijak »

Nemoj nista da dodajes, ako ce poceti da pinaju pocece i bez zeolita, a da bi malo vratio vlagu mozes da prskas po substratu onom fajtalicom, samo pazi da bude cista da ne pobacas neke hemikalije po njima.
Kad kazes tanko, koliko?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la Horos »

konacno danas se pojavili pinovi. male bele tackice. samo siguran sam da im je preniska vlaga, temperatura varira, manjak vazduha, bas losi uslovi. bice cudo ako ovako aljkav grow bude uspesan. nadam se za par dana da skupim lovu da napravim prsistojan terarijum, pa cu sledece da growam onako kako treba. i jako me brine sto je micelijum da dosta mesta nekako pozuteo, nije ni zuta vec neka svetlo smedja. sta to moze da bude u pitanju?
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la muscaria »

dr.manijak je napisao/la:Frizider nije nikako dobra ideja, mozda da si ga oblozio nekom folijom ili kesom onom za krecenje, mada u svakom slucaju ne savetujem frizider..
Ajd please malo pojasni zašto ne savjetuješ frižider, jer sam imao neke planove sa svojim starim frižom. Pozz
Peace, Love, Sharing & Understanding
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Uzgoj na kokosu thai 2#

Post Postao/la Horos »

pojasnicu ti ja. jako je tesko u tako velikom prostoru napraviti kontrolisane uslove za uzgoj. jako je tesko odrzavati konstantnu vlaznost, temperaturu, izmenu vazduha.... ja sam pokusao ali nimalo nisam zadovoljan rezultatima. ako si iz Srbije i ako imas 2000 da potrosis na izradu terarijuma javi mi se na PM da ti kazem gde sam nasao najpovoljnije plasticne kontejnere, pumpu za vazduh,... sve sto ti je potrebno za jako dobar terarijum. nemoj da ti buze zao para, ni meni ne cvetaju ruze, ali toliko bi dao na ulici za porciju pecuraka ko zna kakvog kvaliteta. ovako imas jako dugovecan terarijum, a posude mogu posle da se upotrebe za druge namene
Odgovori