Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

imas porciju :mushroom: od mene :))
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

pojava micelja na jos jednoj tegli full gore na vrhu tegle, ove prve dvije su se proisirile na oko 1 cm u 2 dana. tri idu jos 6 ostaje. Jedno pitanje zasto se stavlja slama u substrat, mogu li pomjesati konjski, coco coir, verm i gips, mislim imam slame na bacanje ali sam procitao da ona dize mogucnost kontaminacije, pa ako mi netko moze objasniti njezinu ulogu.

evo i 4 tegla je pocela :bigsmilee:

evo mali update one prve

slika


a eo i druga, 3 i 4 su tek krenule tako da se nema sto slikati jos

slika
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

koja je ovo zaraza cili dan bi moga buljiti u tegle :)


evo napredak, prosirilo se skoro duplo od jucer

slika
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la 314 »

još nije vrijeme za brigu....bude to u redu :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la Echoes »

kova023 je napisao/la:pojava micelja na jos jednoj tegli full gore na vrhu tegle, ove prve dvije su se proisirile na oko 1 cm u 2 dana. tri idu jos 6 ostaje. Jedno pitanje zasto se stavlja slama u substrat, mogu li pomjesati konjski, coco coir, verm i gips, mislim imam slame na bacanje ali sam procitao da ona dize mogucnost kontaminacije, pa ako mi netko moze objasniti njezinu ulogu.
slama, konjska balega i coco coir su "bulk" supstrati koji služe da miceliju pruže dodatne hranjive tvari i vlagu. vermikulit nema hranjivu vrijednost, već dobro zadržava vlagu pa se koristi za casinge. gips se dodaje u malim količinama jer navodno daje bolji urod.

sa slamom nemam iskustva, ali po onome što sam čitao zaključio sam da je za P. Cubensis kokos bolja opcija, jer je lakši za uporabu, jako teško se kontaminira a priprema je laka (pasterizacija).
možeš ga koristiti samog ili dodati bilo koji od navedenih dodataka. također, za njega ne trebaš casing dok za slamu trebaš jer brže gubi vlagu. dakle, oboje su dobri ali slama zahtijeva malo više brige.

tegle super izgledaju! sretno! :thumbsup:
tišina je najbolji jezik
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

evo ekipico kako sam mislio da nece biti nista od ovih tegli sam bio narucio novi print, i danas je dosao Orissa :)
Uglavnom jos 2 tegle su pocele znaci 6 od 9, ove dvije su pocele tek kad sam prije 3 dana protresao ponovo pa su se onda valjda usipile naci 2 spore sad cekam. Za koji dan cu protresti i ove prve tegle samo da se micelj jos malo prosiri tj, ojaca, pa idemo na pinanje :ymhug:
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

imam jedno pitanje, one prve tegle kao da su stale sa rastom, prosirile su se na nekih 5 cm promjerra i full pobijelile ali nije islo dalje, pa sam ih jucer dobro protresao, da li je to ok ili sam napravio glupost, a one sto su kasnije krenule divljaju, i jos jedno pitanje da li postoji mogucnost da se raz osusila, na poklopcu tegle je i dalje kondenzacija iako mi ise cini da su ina zrna na dnu tegle malo osusena.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la 314 »

smiješ protrest da razbiješ te grude micelija zbog bržeg koloniziranja, makar onda treba čekati 1 dan da se opet oporavi od šoka...e sad zrna se suše, osobito ako je izvor topline ispod tegli, ali ne bi trebalo smetati.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

tegle su poludile nakon tresnje, bilo je oko 5-8 posto kolonizirano, a danas je vec oko 35
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la Beli mag »

Primjetio sam kako micelijumu treba dosta duže da se kolonizira na većim zrnima (pir, raž i sl.) ako nije prethodno prokuhan, tako da polako i strpljivo, ali svremenom će i to pobijeliti. Probaj sa prosom idući put, osobno mi se pokazalo odličnom kombinacijom. Jučer pobrao prvi flush sa cca. 35g suhog što je šok iznaneđenje :blinkk:
Iskreno, očekivao sam manje. Bio bi zadovoljan i sa 10-15g :)

Nego, želim ti puno sreće i strpljenja. Divno je promatrati kako se to "biće" razvija :)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Odgovori