Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

Evo ljudi danas sam napravio sterilizaciju razi (9 tegli 720 ml) i za to vrijeme krenem da napravim sprice, sve pripremio oprao obrisao, i krenem maknem foliju sa case s vodiom otvaram print sa pincetom i skalperom i sad ocekujem da cu imati sto viditi, a ono k..ac :blinkk: nesto jedva vidljivo oku, postrugao sam to sto je bilo i napravio 9 sprica po 5 ml, a sad pitaj boga sto ce biti od svega ovog jer print je bio totalno sjeban, star je 3 godine tako da... uglavnom veceras koloniziramo tegle, pa cemo viditi rezultate, i zaboravio sam napomenuti ovo mi je prvi grow tako da ako di zapne pomozite (ako vec nije zapelo) =)) .

P.S.
Negdi sam procitao da kad je print losije kvalitete, da onda nije dobro odma protresti teglu jer treba vise vremena da se 2 spore nadu, nego da se ubaci 2 ml i pusti tako par dana da se napravi micelijum, Sto vi mislite.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la 314 »

može, odi tak pa vidi. šteta kaj si naletio na lošiji print...a ebiga, događa se... samo hrabro i strpljivo :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

evo danas sam ubacio spore, 2 ml po tegli, pa cemo viditi sto ce biti, kako sam rekao print je bio totalno sranje pa se nicemu ni nenadam, sto se tice onog viska vode nakon sterilizacije kad se sve ohladilo povukla se ponovo u zrnje tako da sada ima stvarno malo vode po stjenkama tegle. Tegle su u inkubatoru pa sad cekamo da vidimo sto ce biti, ako pokaze micelijum kroz 5-6 dana onda cu okaciti i slike.
P.S. taman kad sam bio na 5 tegli mater pokuca na vrata od stana, a ja onako u panici da sve brzinski skupim zabodem sam sebi uzarenu iglu u prst :))
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la Beli mag »

:blinkk: ako osjetiš svrbeš u prstu kroz koji dan, to onda micelij raste u tebi :D

Pričekaj minimalno 15-ak dana dok se ne pojave prvi znaci micelija. Šaljem ti pozitivnu energiju da ti uspije :)

Drugi put budi oprezniji s iglama da majka ne bi posumljala na nešto strašnije :D
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

cujes ako nece na razidobro je i na prstu :))

Nego jedno bryinsko pitanje, sad sam pogledao termometar ipise da mi je maxtemperatura bila 26,9 stupnjeva, sad to je temperatura u kontenjeru, a koliko sam skuzio po vasim postovima temperaturau taglama je barem 1-2 stupnja vise ili se varam, uglavnom da li je tepmeratura ok ili moram smanjiti. A sto se igala tice ja sam u startu napravio balin =)) kad sam sve kupio sto je trebalo za sterilizaciju i spore dodem doma sve sakrijem da stara nenade, i onako lijepo napusen ostavim racun u kuhinji, ujutro se budim a mater pita kakve sad eksperimente izvodim, samo sam :psy , srecom prijatelj mi sadi isto ljekovite gljive, a poklopilo se da sam bio kod njega na rodendanu pa sam rekao da je njegovo :ohnoo:
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la Beli mag »

Kažu ljudi na forumu od 21-23 stupnja. Micelij će se malo sporije razvijati, ali tada ti je manja mogućnost kontaminacije. Stoga, kalkuliraj ;)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la 314 »

:)) zakon

dobra ti je temp od 24-26, može i mrvu manje kak je kolega napiso, ne škodi :thumbsup:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

evo nakon par sati buljenja u termometar situacija je sljedeca. Box se zagrije na 26,1 i nakon toga temperatura padne na 21 i onda se pomovo 2-3 sata penje do 26.
znam da sam tek danas stavio na kolonizaciju ali ovo ubija, tko ce cekati jos 5-10 dana da vidi je li uspilo, kako se vi nosite s tim?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la dr.manijak »

Trudim s da sto redje gledam u box.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la 314 »

dođem za 5 dana i pogledam, ne brinem se oko toga. tak je najbolje, ali kužim, ja sam prvi (drugi) put isto svakih pet minuta išo gledati....s vremenom se ohladi pomalo...
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori