Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

evo jos 2 dana i idemo korak dalje, tegle su cijele zarazene cak i ona koja je imala piss, ostavit cu ih do ponedjeljka ta se mica full dobro rasiri, pa ide govno, verm, coco i gips. :ymparty:
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

recite mi sto da radim s ovom teglom koja ima metabolite (na 3-4 mjesta) da je bacam ili s njom normalno kao i s ostalima.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la dr.manijak »

Daj sliku da vidim kako to izgleda, ja sam uspesno odradio grow sa jednom takvom teglom, samo sto sam isekao taj deo i pod tus.
Ovako je to moje izgledalo.

http://files.shroomery.org/files/13-10/ ... odje_3.jpg
http://files.shroomery.org/files/13-10/ ... odje_1.jpg
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

e jebiga taman da cu slikati krepala baterija u aparatu, uglavnom ja imam samo 3 male tockice, tvoje tegle su u odnosu na moje kaos :p , tako da nebi trebao imati problema s njom, pogotovo jer svaka tegla ide u svoju posudu pa ako bude kakih gadarija lako je izbacim.

nego nisam skuzio kako si izrezao taj dio, mislim zar se tegla prije mjesanja sa substratom ne protrese ?
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

evo stigao coco coir, vermikulit nula bodova, jbg znam da se moze i bez njega ali sam htio napraviti sve kako treba, narucio sam digitalni termometar stize u srijedu tako da cu navecer sve to lipo pomjesati kad se ohladi. nego koliko bi gipsa trebao staviti u substrat
7 tegli razi znaci oko 10-11 tegli substrata 720 ml tegle.
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la oseloth »

Btw ovaj mic ti je mogao i malo ranije u case. Ja sam svog prebacio sa 70% i uhvatio je kokos za par dana kompletno
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

ma ostalo je stvarno malo nekoloniziranog na dnu tegle, ide i to ali polako, dok je ostatak tegli bjel kao snijeg na nekim mjestima se i ne nadziru zrnja, a i citao sam negdje da je dobro nakon potpune kolonizacije ostaviti da micelj jos podivlja. Kako sam vec napisao u srijedu dolazi termometar pa cu napraviti pasterizaciju (sat ipo na 75 stupnjeva) a dotle bi se dno tegli trebalo zabijeliti do kraja. Nego ako moze malo objasnjenje u vezi coco coira, na dva mjesta sam naisao na 2 razlicita nacina pa sad neznam sto je bolje, u Redinom nacinu coco se prvo namoci, i razbiju sve grudice, pa se osusi i tek ond se mjesa sa govnom, a kod hypno in stavlja spresanu kocku u posudu s govnom doljeva vode i onda tamo sve to zajedno mjesa. Pitam zato jer kad idem susiti coco, zar nije on onda izlozen bakterijama iz zraka, da li je pasterizacija dovoljna da se te bakterije uniste ili....
I jos jedno pitanje da li mi je potreban kejsing na ovu metodu, coco, govno, gips.
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la kova023 »

evo je stigao analni toplomjer :))
70 kn + 40 kn postarina mjeri od -50 do + 300, sad samo da se dovucem do doma i idemo.
ako bi mogao netko reci koliko gipsa da stavim a 10 tegli substrata, pitao sam par puta ali nitko nije odgovorio, a oglavu mi je jer veceras sve mjesam pa da nebi stvio previse ili premalo.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la Shanti »

Ček ček, oćeš pasterizirat tegle sa micelijem unutra...ne znam baš dal će preživit to micelij... :-?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Ban Hua Thai - raz - mjesani substrat

Post Postao/la oseloth »

Koliko sam čitao kažu 10% gipsa na masu. Nemoj me držati za riječ ali mislim da je tako.

Znači radiš kokos, verm i gips?
Odgovori