Prvi uzgoj, sorta B+

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

Pozdrav =)

Unaprijed se ispricavam na losim terminima i objasnjenjima za pojedine stvari itd. jer sam poprilicno novi u svemu ovom.

Manje vise sam se informirao o svemo sto mi je potrebno za ovakav proces pocevsi od narucivanja printa , kako napraviti spricu , kako razviti micelij pa do samog branja .moje pitanje je sljedece ,tocnije imam ih par na koje nisam mogo naci konkretan odgovor na netu .....pa da pocnemo

1. kolko ml tekucine mogu napraviti od prosjecnog printa vellicine 3×3 cm ?
2.dali postoje razlicite vrste vermikulita ? i koji su jos nacini dali su bolji laksi itd. za napraviti "rice-cake" dali bas mora biti to ili moze sa necim drugim ?
3. na koji nacin pripremiti box u kojem ce rasti gljive ( sto je najbolje koristiti za sadrzaj na koji ide micelij ) posto mislim da nisam ovo bas dobro objasnio evo slika na sto mislim .....http://www.google.hr/imgres?q=grow+b...r:52,s:0,i:240 jer sam naisao na razne nacine sa cime napuniti kutiju pa me zanima sto je najbolje i dali ovisi o vrsti gljiva sta treba ici unutra ?
4. bilokakav savjet ili ispravak neceg sto sam kriveo naveo je veoma dobrodosao i nemojte me odma napadati ili naglasavati ako sam neku nebulozu napiso...... ja sam sam intuzijasticni pocetnik kojeg ovakvo nesto zanima i pruza zadovoljstvo tako da buditi blagi
unaprijed hvala
SantaClaus
rank3
Postovi: 56
Pridružen/a: 11.01.2013, 13:12
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la SantaClaus »

Mislim da nepostoji razlika u vermikulitu, osim u velicini.
Evo link pa procitaj malo :)
vermikulit-i-gdje-ga-nabaviti-t49.html

Nemoj raditi na "rice-cake" mislim da ces tako dobiti najmanje :S
http://www.divshare.com/download/10637242-824
Pogledaj tu sto ti najvise odgovara imas apsolutno sve :D
slika
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

cuo sam od puno ljudi da su rice-cake najbolji cak .... znaci kazes to banana a ... fala recimo za ovo sam svugdje vidio da je najbolje i najveca kolicina tak da
SantaClaus
rank3
Postovi: 56
Pridružen/a: 11.01.2013, 13:12
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la SantaClaus »

Nista. Sretno s uzgojem i objavi neke slikice kad pocnes :thumbsup:
slika
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

moze moze obavezno e i jer se moze napraviti print od recimo sampinjona i tak nekih bezveznih jer bi htjeo prvo probat sa obicnima prije neg mi dode print tocnije htjeo bi napraviti print i inekciju od obicnih ak je to uopce moguce (znam da se uglavnom ono reczu tocnije trgaju na komadice pa ono sa kartonima itd. al ne to bas bi htijeo napraviti print ????
SantaClaus
rank3
Postovi: 56
Pridružen/a: 11.01.2013, 13:12
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la SantaClaus »

Mozes. Ali nevidim svrhu. Od jednog printa mozes napravit 2-3 sprice znaci imas dosta dosta pokusaja ako ti neuspije :)
slika
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la 314 »

wid_420 je napisao/la:Pozdrav =)
1. kolko ml tekucine mogu napraviti od prosjecnog printa vellicine 3×3 cm ?
Možeš složiti 10 šprica po 10 ml, to je 1 dcl sterilizirane vode u koju mješaš svoj print, pa puniš šprice.
wid_420 je napisao/la:2.dali postoje razlicite vrste vermikulita ? i koji su jos nacini dali su bolji laksi itd. za napraviti "rice-cake" dali bas mora biti to ili moze sa necim drugim ?
vermikulit je samo jedan i razlikuje se po granulaciji, tj. veličini....ja bi za početnika preporučio uzgoj na raži sa vermikulitom...ja sam tak krenuo, nisam radio kejkokve :)
wid_420 je napisao/la:3. na koji nacin pripremiti box u kojem ce rasti gljive ( sto je najbolje koristiti za sadrzaj na koji ide micelij ) posto mislim da nisam ovo bas dobro objasnio evo slika na sto mislim .....http://www.google.hr/imgres?q=grow+b...r:52,s:0,i:240 jer sam naisao na razne nacine sa cime napuniti kutiju pa me zanima sto je najbolje i dali ovisi o vrsti gljiva sta treba ici unutra ?
box ti treba biti čist, a koloniziranu raž, u slučaju medote raž+vermikulit, s ničime ne mješaj, nego ide tanki sloj verma na dno, pa kolonizirana raž, pa pokriješ opet sa tankim slojem verma. kasnije kad se malo ufuraš, možeš raž mješati sa kokosovim tresetom itd,,,ali to su metode uzgoja pa malo pročitaj....opet velim kejkove nisam radio, pa ti tu bude neko drugi uskočio ako treba
wid_420 je napisao/la:4. bilo kakav savjet ili ispravak neceg sto sam krivo naveo je veoma dobrodosao i nemojte me odma napadati ili naglasavati ako sam neku nebulozu napiso...... ja sam samo entuzijasticni pocetnik kojeg ovakvo nesto zanima i pruza zadovoljstvo, tako da buditi blagi
unaprijed hvala
mislim da bi prije svega trebo dobro i dugo proučavati i učiti termine, jer ako negdje fulaš, odma te izbace van...evo ja več 3. put otvaram račun :)) šala mala, ne bude te tu niko napado i vrijeđo, nije to takvo mjesto. budemo te ispravili ako neke fulaš....sretno sa uzgojem i puno strpljenja i drž se onoga kaj piše i uspjeh je zagarantiran. sretno :thumbsup:

pratim.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

ljudovi fala na savjetima kada spore stignu pocet cu sa nekim slikicama i to ... piss
SantaClaus je napisao/la:Mozes. Ali nevidim svrhu. Od jednog printa mozes napravit 2-3 sprice znaci imas dosta dosta pokusaja ako ti neuspije :)
ma ne neg sad sadnja nekih sampinjona da starci vide to sve da sse bavim s time tako da kad stignu sporice ugl. kuzite to je na neki nacin paravan za starce a i da isprobam malo tehniku

jos jedno pitanje
dali mogu razmrviti rice-cake kada se micelij razvije znaci da nema oblik staklenke nego da ga mogu rasporediti na dno box-a tak da raste po dnu a ne onak sa tih "panjeva"
:mushh: :questionn:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la sometimes »

ja osobno nisam to nikad radio, a i mislim da tako ipak ostetis micelij koji je napravio svoju mrezu i ne razumijem zasto bi to radio ako vec imas kejkove.....
....it didn't make any sense.....
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: PRVI UZGOJ OPCENITO sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

kuzim ne neg sam gledao par videa di to ekipa radi pa sam htjeo provjeriti nekak ni meni nije imalo smisla pa reko da rade pitam neg isprobavat
:mushh:
Odgovori