Prvi uzgoj, sorta B+

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

:thumbsup: ma imate vi si pravo hitit cu ja to sve pa cemo proucavat kada bude sve kak se spada .... jbg jedan pokusaj vise valjda ce drugi biti bolji

So we go again from the beginning this time with more care :mushroom: :mushh:
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

dr.manijak je napisao/la:Baci sve to i ispočetka i kupi kukuruz za kokice, nemoj da preterujes sa vodom, vidiš i sam koliko viška vode imaš u svakoj tegli to nikako nije dobro.
Nemoj da gubiš vreme već odmah na novu turu.
nemogu nigdje naci taj kukuruz ili ima onaj za mikrovalnu ili iz neke pm dostave jer zna neko di mogu kupiti za koje pare i kolko to u zg ???? e da i nema vise po pet shopovima kokosa pa dali i za to znate di se moze nac ????
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la oseloth »

Kokičar?

Pa imaš ga u svakoj trgovini. NE onaj za mikrovalne što su pakirani u one papire nego one čiste u vrećici. 8kn 200g. Stoje kraj tih za mikrovalne. Na svakoj pijaci možeš nabaviti kilu za 10kn
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la 314 »

imaš kokosov prešani treset u zaprešiću kod srednje škole u pet šopu....možda ne uvijek, ali mogu naručiti nije bed....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

nece me i nece izgleda da ni ova tura nije uspila jer sam u pravu

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la oseloth »

Hoće hoće. Kuruzi treba dugo. Čini me sa imaš dosta vlage unutra. Digni malo temp. Kakav ti je odušak gore na čepu ?

Koliko je dugo u teglama?

Nakon boljeg promatranja definitivno imaš previše vlage. Koliko si ml Inokulirao ?
Zadnja izmjena: oseloth, dana/u 27.03.2013, 12:22, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la Beli mag »

Moram primjeiti da imaš dosta vode u zrnju, a i nažalost niš od toga... Probaj sa nekim drugim zrnjem (proso, raž, pir) ili grubo samelji kokičar prokuhaj 10-15 min, procjedi i pusti da voda ispari i tek tada stavi u teglice. Izgleda da ti express lonac ne šljaka najbolje ili si prekratko sterilizirao.

U svakom slučaju, učiš jako puno na greškama pa sretno za drugi put ;)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la wid_420 »

oseloth je napisao/la:Hoće hoće. Kuruzi treba dugo. Čini me sa imaš dosta vlage unutra. Digni malo temp. Kakav ti je odušak gore na čepu ?

Koliko je dugo u teglama?

Nakon boljeg promatranja definitivno imaš previše vlage. Koliko si ml Inokulirao ?
temp. je na 29 ,na poklopcu 4 rupice prekrivene sa microtapom ak se to tak zove uopce xD sada je brijem 4 dana tak nes i puknuo sam cca 4ml malo manje, po 1 ml po rupici otprilike.
Beli mag je napisao/la:Moram primjeiti da imaš dosta vode u zrnju, a i nažalost niš od toga... Probaj sa nekim drugim zrnjem (proso, raž, pir) ili grubo samelji kokičar prokuhaj 10-15 min, procjedi i pusti da voda ispari i tek tada stavi u teglice. Izgleda da ti express lonac ne šljaka najbolje ili si prekratko sterilizirao.

U svakom slučaju, učiš jako puno na greškama pa sretno za drugi put ;)
znaci vlaga u tegli prevelika ok ali zasto dali sam ga predugo namako , nedovoljno ocijedio ili sta e zas mene sve ovo jebbe i nije mi jasno, zato jer uz ove uzgajam shiitake i one idu super ...uspjesno napravio printove, super rastu pobro sam ih rastu nove , probo sam ono zrno na zrno sa razi na kukuruz i ide bolesno na kukuruzu normalnom sa nes malo kokicara jer sam mislio da nece sam na obicnom odma da kazem nije na istom mjestu i nije u istim uvijetima ali opet ovo sve ide normalno nema kontaminacioje ni niceg pa mi nije jasno sad kaj radim krivo tocnije sta se desava sa teglama ????
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la Beli mag »

Čini mi se da imaš kontaminaciju na nekim djelovima, ali dosta su slike mutne pa mi nije jasno najbolje što je to zelenkasto, možda samo moja pospanost :P

Temperatura ti je previsoka, ako je 29C°u zraku, računaj da je u teglama barem 3 stupnja više što je odličan recept za kontaminaciju. Smanji temp barem na 26.

Što se tiče zrnja nisi ga predugo namakao, već ga nisi dobro prebisao. Zrnje ne smije biti mokro, već vlažno, a kako je kokičar malo tvrđi, bilo bi ga dobro prokuhati 15-ak minuta, procjediti, pustiti da višak vode ispari i imati ćeš VLAŽNO zrnje. Naravno, nakon toga sve uredno sterilizirati u express loncu. Moja preporuka je da idući put rastučeš kokičara, prokuhaš 10-15 min, pustiš da višak vode ispari, steriliziraš i inokuliraš sa 2ml spora (dovoljno)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Prvi uzgoj, sorta B+

Post Postao/la oseloth »

A ja ti predlažem da kupiš i te grane riže i napraviš klasični brf tek jer to letiii i po brzini i po jednostavnosti.
Odgovori