Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir + Proso

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir + Proso

Post Postao/la Beli mag »

Pozdrav ljudovi, eto nekako uvijek razmišljam čime započeti rečenicu, kako ostaviti najbolji dojam, kako biti najpametniji i sl. ego spike, ali ipak nekako sve puno ljepše ispadne kada je spontano i veselo :) tako da s tom energijom otvaram i ovaj dnevnik, a i nadam se i gljivice koje će svremenom narasti u ljepotice :mushh:

Potaknut frendovim uspjehom i njegovom zlatnom rukom, odlučih se i sam iskušati u vodama uzgoja. Ovo bi mi bio prvi pokušaj i zbilja se nedam smesti i napraviti neku blesavu grešku tako sam proučio i pročitao iskustva drugih članova tako da se nadam omesti. Ovo je ozbiljna stvar, ali uz puno igre i ljubavi :ymhug:
Odlučio sam se u ova hladnija vremena za projekt StyroBox, člana Leo montes i stoga se zahvaljujem na njegovom trudu. U box su umjesto grijačeg kabla postavljene dvije lampe od 25W koje efikasno zagrijavaju cijeli box. Sve ostalo je više manje isto. Medij za inokulaciju je pir unatoč što sam razmišljao o prosu, ali ga trenutno nije bilo pa je izbor pao na pir. Trenutno se namaka u vodi na cirka 24h, a sutra slijedi ostali dio posla. Sterilizacija, sterilizacija i još sterilizacije @-)

Stavim sutra koju sliku, a do tada, lijepi snovi :ymhug:
Zadnja izmjena: Beli mag, dana/u 29.01.2013, 13:30, ukupno mijenjano 1 put.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la 314 »

ovo bi moglo biti dobro, pratim....i dobrodošao :thumbsup: :D
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la Beli mag »

Trebalo bi biti super, but već sam naišo na problem. Testiranja su pokazala neefikasnost boksa, odnosno zbog poklopca koji prekriva svijetlo i stvaranje topline, počeli su se topiti strujni kablovi što nikako nije dobro. Možda netko ima bolji prijedlog? Tu su slike boksa, kako bi bilo jasnije o čemu se radi.
Razmišljao sam o boji za stakla pa ofarbam žarulje u crno ili ih omotam u alu foliju gdje bi teoretski toplina trebala biti emitirana u okolinu. Probam pa javim rezultate :)

slika

slika

slika

EDIT: Da ne odgovaram samom sebi, za sada sam sterilizirao pir (prethodno sma pustio 24h da se napije vode), vodu i sve pustio da se hladi 24h. Kako sam jučer sterilizirao vodu, danas su na red došle spore, pridržavajuće se svih pravila (alkohol, vatra, alkohol, sterilizacija i još sterilizacije) napunio sam šprice i sada veselo odmaraju u frižideru :)
Sutra je na redu dan D!
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la Beli mag »

Dakle:
  • 4 tegle sa pirom
  • uštrcano oko 2ml vode sa sporama
Print nije bio bog zna koliko velik, a star je 2 godine, ali nadam se da će se ipak izroditi nešto. Ostaje mi da čekam i veselim se svakom slijedećem napretku :)

Nadopuna (25.1.)
  • stavljene 5 novih tegli sa prosom i inokulirane s novim printom (sporama)
Karakteristike styroboxa:
  • dimenzije: 72x56x50 cm
  • kao grijač upotrijebio sam običnu sijalicu od 40W, izolirao kako svijetlost ne bi prodirala dok toplina da
  • termostat koji isključuje/uključuje sijalicu
Gore sam napomenuo da sam imao problem topljenja kablova što sam rješio boljim, izdržljivijim kablovima i boljim grlom za žarulju. Za sada sve izgleda ok. Temperatura je vrlo stabilna i stiropor se pokazao kao odličan izbor za hladnije dane.

Javim se čim bude neke značajnije promjene, peace and love :ymhug:
Zadnja izmjena: Beli mag, dana/u 31.01.2013, 18:08, ukupno mijenjano 2 puta.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la sometimes »

peace and love my friend, peace and love....

......i sretno, u svakom slucaju mislim da nije problem sta print ima 2 godine, oni valjda znaju to skladistit ;)

u medjuvremenu evo ti jedna slikica da te drzi "in the mood" dok cekas....., ovo je isto thai ali na razi

slika

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la Beli mag »

Kapitalci, ha? ;) Vrlo lijepo prijatelju, nadam se da su ti i pružile lijepo putovanje :)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la Beli mag »

I dalje nema tragova bjelila. Temperatura mi varira između 26-30 što i nije baš najveća sreća :-s S obzirom na sumnje kako se pir osušio i da se zato ništa ne miče i mojoj nestrpljivošću, moram sam otvoriti jednu teglu da provjerim. Vjerojatno je došlo do kontaminacije, ali barem znam da je pir i dalje vlažan, tako da čekam daljni razvoj.
Zadnja izmjena: Beli mag, dana/u 31.01.2013, 18:04, ukupno mijenjano 1 put.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la sometimes »

a koliko ti je dana proslo?
....it didn't make any sense.....
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la HypnoToad »

Možeš slobodno bacit tu teglu koju si otvorio prije nego se kontaminira da ne riskiraš zarazu na cijelom prostoru.
Koliko je prošlo od inokulacije? 3 dana? Da, morat ćeš se strpit bar 10 dana prije nego išta vidiš...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Dnevnik jednog filozofa - Thai - Pir

Post Postao/la Beli mag »

Prošlo je svega 4 dana. Zabrijao sam iz nekog razloga da se pir osušio tako da sam žrtvovao jedu teglicu.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Odgovori