Golden Teacher by Midlle

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Middle
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 21.11.2012, 22:07

Golden Teacher by Midlle

Post Postao/la Middle »

Dragi prijatelji
Moje tegle golden teachera se kultivishu skroz fino i lepo .

Koristila sam ovas,raz i proso .

Prvo sam na "parnom kupatilu" naparila zitarice , potom ohladila , sterilisala , i 2 dana posle toga ubrizgala spore. Proces je sledeci:

Uzela sam 6 tegli , u 3 tegle sam stavila po 1/3 razi , i sipala vode da bude jedan prst ispod razi. U 3 tegle sam sipala 1/3 ovsa i sipala vode da bude u ravni sa ovsem u tegli. U poslednje 3 tegle sam ubacila ovas 1/3 i sipala vodu jedan prst iznad .To izgleda ovako u slikama

Raz i voda
slika
Ovas i voda
slika
Proso i voda
slika

Zatvorila sam tegle sa vec probusenim poklopcem(bez polifild vate) na koji sam stavila foliju i stavila u serpe sa vodom da se kuva. Kada voda prokljuca u serpama , smanji se vatra toliko koliko je potrebno da nema mehurica i da voda bude mirna u serpama... Na svakih 5 minuta se mesa (protresaju)tegle sa razi i kuva se 30min a tegle gde su ovas i proso se mesaju 3-5 puta i kuvaju se 40 minuta.

Kada se to zavrsi, NE BI TREBALO Da bude previse vode vishka, eventualno samo u teglama gde je proso jer on teze upija vodu... Sipa se sve u jednu veliku ciniju , i presipa se iz cinije u ciniju sve dok se pare zitarice i tako presipajuci se sjedini i izmesa.Kada prestane da se pari sipa se na neki pleh ili tacnu da se hladi. Kada se ohladi sipa se u tegle , zatvori poklopcima sa polifild vatom, stavi se folija i u expres lonac na sterilizaciju. Moje tegle izgledaju ovako , stavicu samo jednu sliku
slika

Kasnije kada napravim kolace stavicu sliku da se vidi kako izgledaju :D
Odgovori