Dnevnik 555

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Dnevnik 555

Post Postao/la Old_Harold »

Zivili.
evo otvaram dnevnik jer sam nakon dosta neuspjeha uspjesno ostvario kolonizacije.
(Uspilo mi je na cistom kokicnom kukuruzu)
tehnika kojom se koristim je sljedeca :
slika
ovim nacinom sam uspjesno zavrsio prvi dio uzgojnog procesa..
sada me zanima... posto nisam u mogucnosti kupiti zemlju i perlit za kejsanje, odlucio sam se pitati vas za savjet.
palo mi je na pamet da
1. samo ovu unutarnju (malu) posudu oblozim alufolijom i na nju samo postavim kejkove u obliku kojeg dobijem nakon sto (njezno) porazbijam tegle i stavim ih u uvjete za frutanje
2. dobro rastresem sadzaj koloniziranih tegli i u unutarnju posudu oblozenu alufolijom napunim tako rastresenim koloniziranim kukuruzom, prekrijem ih alufolijom i ostavim jos neko vrijeme dok se micelij malo ne vrati sebi... potom maknit taj gornji sloj alufolije i prebaciti mu uvjete za frutanje

sto kazete ?
_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la HypnoToad »

Nijedno ni drugo ne valja zato jer MORAŠ imat zemlju, vermikulit, coco coir, bilo šta na vrhu zrnja, treba imati rezervoar vode na zrnju da bi izrasli plodovi, samo zrnje ne sadrži ni približno dovoljno vode. Plodovi su 92% voda, tako da računaj. A zemlju za cvijeće se može kupiti u apsolutno svakom supermarketu za cirka 10 kuna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la Old_Harold »

vodu bi primali iz vlaznosti zraka koju postizem ovom metodom mala posuda u velikoj i velika zatvorena... unutra je vlaznost oko 90% a malu (unutarnju) posudu NE zatvaram.

bio sam u lov na divlje psy.. nasao sam izmeta od krave po kojima je bilo dosta nekakvih malenih bijelih gljivica... stavio sam ih u ovaj sistem i preko veceri su mi izrasle (u 10tak sati) velike gljive (mislim da su one za dijabeticare,Coprinus Comatus, gotovo sam 100% siguran), medutim nisam ciljao na te gljive tako da sam se ponovno okrenuo poznatom fsre dobivenom printu...
...mene zanima cemu u biti sluzi ta zemlja koju pospem preko koloniziranog kukuruza ili metoda dunk and roll... zastitni sloj, hranjive tvari ? jer koliko sam citajuci gajdove i dnevnike a i gledajuci razne filmice...uspija primjetit... neki uzgajivaci ne koriste apsolutno nista, vec samo otklope tegle i direkt iz njih pocinje frutanje.
_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la HypnoToad »

Pa sad sam ti napisao, kejsing služi kao rezervoar vode! Vlažnost iz zraka nije dovoljna. 'Kejkovi' već imaju vermikulit kao rezervoar vode i mogu se samo tako frutat.
To što ti je izraslo nije sigurno Coprinus comatus, nego Coprinopsis vrsta.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la Old_Harold »

kupio sam zemlju zamisao je sa gipsom, omjer je bio nekih 90% zemlja, 8% gips i 2% kukuruzna krupica... to sam doveo do odgovarajuce vlaznosti (metodom stiskanja: ), napunio tegle i prokuhavao 2 sata u exp. loncu... pustio da se ohladi 24 sata..
kejsanje sam napravio tako da sam u veliku posudu stavio najprije 1 tegalu kukuruza, jednu zemlje i tako dok nisam sve popunio... sve skupa je otprilike 5-6 cm visine...
stavio u mrak (box) na 30°C.
Sad cekanje :)
Jedva cekam... mislim da nakon sto uspijes uzgojit svoju kartu za putovanje, puno vise cijenis sam put.
_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la HypnoToad »

Zašto si stavio kukuruznu krupicu u kejsing??
99% šanse da će ti se sve zapljesnivit zbog toga. Možda budeš imao sreće...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la Old_Harold »

mislis?, ma najvise sam je stavio zbog jednog od mojih pokusaja same kolonizacije koja je falivena u toliko sta nije bila prozracna smijesa (nije bilo mijesta za stvaranje micelija), i bilo je previse vode... ali na mjestima gde je bilo praznog prostora micelij se razvio u jako kratkom roku iznenadujuce brzo.. u roku od 3-4 dana.. ali je doslo do neke granice (20% usprkos wetspotovima) i stao.. jednostavno mislim kako nije imao prostora (+ wetspotovi)... a posto sam u tom fejlu primjetio da micelij (moje zlatne uciteljice) jednostavno obozava kukuruznu krupicu... nisam odolio staviti doslovno jako malen postotak cisto da ga i u tom smislu obogatim osim gipsom (jedna jusna zlica na 5l zemlje k krupice)...
nadam se da nisam nista pogrijesio... bar se nadam ne pretjerano.. da dobijem bar jednu gljivicu da ne narucujem vise preko fsre..

posto si iskusniji od mene; ti ocekujes 99% sanse za kontaminaciju.. mogu li dobiti nekakvo objasnjenje? zasto bi dobio tu kontaminaciju ? zasto kukuruzna krupica (sterilizirana zajedno za cijelom smjesom za kejsing) nije dobra ?
(sta cu .. neupucen sam a voljan i zeljan ucenja)
_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la HypnoToad »

Sterilizirao si krupicu i izložio je otvorenom zraku. To je otprilike jednako kao da steriliziraš kukuruz, ubtizgaš spore i onda otvoriš teglu i pustiš otvorenu. Krupica je visoko hranjiv supstrat i plijesni će ga napasti ako se ne drži u potpuno sterilinim uvjetima tijekom cijele kolonizacije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la Old_Harold »

dosao sam do zakljucka kako bi mi kukuruzna krupica u nekom blagom postotku (u 24 sata natopljenom kukuruzu), dosta pomogla pri samom procesu kolonizacije, posto je visoko hranjivi substrat.
sutra pripremam tegle za ubrizgavanje spora, javim kako i kojim tempom ce se odvijati kolonizacija...
: HypnoToad : hvala na brzim odovorima i zainteresiranosti B-)



http://www.dnevno.hr/magazin/kuharica/v ... 68735.html
_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Re: Dnevnik 555

Post Postao/la Old_Harold »

evo mice i to vani... jedan od po mom misljenju neuspjelih pokusaja sam zakopao vani (sve sam, ali na razlicitim mjestima) ovdje se izborila za teritorij :)
(15 dana od kako sam je "bacio")
Skriveni sadržaj
Za pregledavanje skrivenog sadržaja na forumu, trebaš se prijaviti.
_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Odgovori