Moj prvi uzgoj (početnik)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Moj prvi uzgoj (početnik)

Post Postao/la Veseljko »

Veseljko je napisao/la:Uzmi samo jedan gajd (npr. uzgoj na raži od sporeprinta..) i drži ga se od riječi do riječi (ništa po svom) i nemožeš fulati. U međuvremenu si pogledaj filmić o kloniranju koji je tu negdje na forumu,dobro prouči, napravi pripremu i kad ti uspiju ove po gajdu jednostavno primjeni to sa filmića u isti taj gajd umjesto spora.
I čitaj last minute što se tiče caka...
i da,pooooomaaaaalooooo :cheesy: o
shroomko je napisao/la:
Veseljko je napisao/la:U međuvremenu si pogledaj filmić o kloniranju
Di je to? To nisam vidio.
Pa ako se dobro sijećam imaš u lets grow-u...(izdvajanje tkiva i agar)-za agar imaš temu negdje na forumu i možeš ga na 100 načina smiksat
shroomko je napisao/la:
Veseljko je napisao/la: Npr u guidu ne piše da nakon što izvadiš raž, rastreseš i staviš u plastičnu posudu trebaš prvo pard dana poklopiti i pričekati da se to konsolidira, a ne odmah u fruiting chamber. E sad s čime pokriti - s plastičnim poklopcem - onda nema ništa izmjene zraka - ili s aluminijskom folijom sa rupicama - onda se gubi vlaga. Probao sam obje metode i i dalje ne znam.
Piše ti u guideu baš za poklopac i foliju!!!!!!!!!! :blinkk:
Staviš par rupica sa micropore trakom (ona plava za zavoje)na jedno ili drugo iako mislim da samo folija bez rupica isto obavi delo jer ne zatvori hermetički.
shroomko je napisao/la: Npr gljive mi izrastaju samo sa strane u jednoj kutiji. Mislim da sam stavio previše vermikulita ili ga previše nabio. Nisam ga uopće nabijao već samo poravnao žlicom i nasipavao još dok nisam prekrio svaki komadić bijelog miceilija. Ali izgleda da je to previše. Zabavno je uzgajati gljive, ali nezgodno je što dobiješ feedback tek nakon nekoliko dana ili tjedana i onda to moraš zapamtiti na još nekoliko tjedana ili mjeseci kad uzgajaš sljedeću turu.
Istina ; praksa ili proletiš malo last minute...istina to sa strane me jebuckalo pa mi je ntko na forumu rekao da je to zbog najlona koji nisam stavio u posudu tj. najlon sezaljepi za micelij pa ne rastu sastrane...ja sam to bio rješio tako da sam izvadio iz posude da stoji ko kolač....

Znači samo pomalo :thumbsup:
user999
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 17.04.2013, 21:53
Ima zahvala: 2 puta

Re: Moj prvi uzgoj (početnik)

Post Postao/la user999 »

Malo previše mučenja za uzgoj gljiva.
Ja sam svoje uzgojio relativno lako, iz taloga kave, evo upravo niče prva tura koju sam smjestio u bocu kokakole:

slika
http://uzgojgljiva.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Moj prvi uzgoj (početnik)

Post Postao/la dr.manijak »

Neces se otrovati, mzoe li sada slika kako to izgleda, ako ti je kiselo nista se nece desiti bakterije ce spreciti rast gljiva, medjutim ako ti micelij zdravo napreduje onda je ok, nemas frke, zato kazem postavi sliku posude..
U sustini ne bi trebalo da je neka frka sto nisi sterilisao raz jer ja kad radim oudoor grow nista nije sterilisano..
Dugacak ti je post a malo me mrzi da sve citam. :cheesy:
Postavi direktno pitanje ako te nesto zanima da ti odgovorim.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Moj prvi uzgoj (početnik)

Post Postao/la shroomko »

dr.manijak je napisao/la:Neces se otrovati, mzoe li sada slika kako to izgleda, ako ti je kiselo nista se nece desiti bakterije ce spreciti rast gljiva, medjutim ako ti micelij zdravo napreduje onda je ok, nemas frke, zato kazem postavi sliku posude..
U sustini ne bi trebalo da je neka frka sto nisi sterilisao raz jer ja kad radim oudoor grow nista nije sterilisano..
Dugacak ti je post a malo me mrzi da sve citam. :cheesy:
Postavi direktno pitanje ako te nesto zanima da ti odgovorim.
Davno je ovo bilo manijak. :)
Odgovori