Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la sumasumarum »

Sestre i braćo...
Okupili smo se danas da otvorimo dnevnik na themajci sa nultim pokušajem.
Zašto nulti?
Jer radimo samo jednu špricu i imamo namjeru bocnuti samo dvije tegle.
Nešto kao kontaminacija stres test.Da vidimo imamo li mi mota za sve to skupa...
Jedna tegla kokičar, druga pšenica
Dakle, spore naručene 18.9.2012 stigle 1.10.2012
Naručen Golden Teacher zbog savjeta na forumu zbog udomaćenosti strejna te eventualno lakšeg
i što jednostavnijeg uzgoja. Golden teacher i stigao.
Folija 3 cm za 1.5 cm u zip vrećici i ništa dirano ni otvarano do trenutka istine.
U malu dječja hrana staklenku stavljeno oko dec destilirane vode i kuhano u express loncu jedno 20 minuta do pola sata.
Staklenka naravno prekrivena alu folijom, gumica navučena.
Nova šprica i nova igla otpakirani i spojeni te par puta uvučena/ispražnjena vrela sterilizirana destilirana voda. Finalno punjenje i odlaganje daleko od očiju daleko od srca.
U normalnim staklenkama potopljeni skroz bujaju pšenica i kukuruz.
Naravno stavljeno previše i jednog i drugog pa treba vadit jer naravno, buja.
Cilj je koristiti metodu spomenutu na forumu, u steriliziranu žlicu staviti dio printa,nakapati malo vode iz šprice i srkanje nazad u špric i u foliju i friđ na 24 sata.
Taman u to vrijeme bit će i 24 sata od kuhanja tegli, rupa na poklopcu, filter vata.
Ako sve bude ok i uzgoji se micelij a ne neka šuga onda nulti pokušaj postaje poluprvi.
Radit će se s vermikulitom...
Toliko za sad, nadam se da će bit nešto i da će se imat o čemu pisat
Pozdrav braćo, poljubac sestre...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la 314 »

opa, sretno dalje i nadam se da neće ostati na nultom pokušaju :thumbsup:

pročito sam i sve si radio ok, po mojem mišljenju.....jedino kaj mi je zapelo za oko je sterilizirana žlica, na njoj spore i par kapi čiste vode iz šprice.....strah me da u međuvremenu ne sjedne neka spora plijesni na žlicu dok je izložena zraku....navodno su dosta dvije sekunde da se neka nevidljiva leteća gadost spusti....

možeš raditi tako, ali prostorija u kojoj to radiš mora biti čista potpuno, a zrak u njoj miran ko bubica, ti moraš biti jako brz (pa prije izvježbaj par puta poteze) i čist, maska na licu pod obavezno i rukavice.

sretno dalje.....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ako radiš s kukuruzom, 24h se samo namače, pa se odlije sva voda i stavi sterilizirat sat vremena u staklenki u expres loncu, kad se sva vlaga povuče u zrnje, a to je za 24h stajanja nakon vađenja iz e. lonca, tad je spremno za ubacivanje spora (1ml vode sa sporama na 750ml staklenke). teglica može stajat i više od 3 dana prije nego se u nju ubace spore ali što prije je bolje radi sigurnosti.

Vermikulit je dobra stvar ali potpuno nepotrebna ako se radi kejsing, sterilizirana zemlja za cvjeće je jednako dobra, poslije svake berbe se vlaga obnovi potapnjanjem ili špricanjem i sve pet.

kad prebacuješ spore sa printa u žlicu pa u špricu, najvažnije je da je prostorija zatvorena skroz i da je zrak miran. dok radiš nemoj radit brze pokrete jer tak stvaraš vjetar i nemoj bit s glavom točno iznad žlice. Ruke oprat pa prebrisat alkoholom, opremu i stol pobrisat alkoholom i to su optimalni uvjeti, ne najbolji ali sasvim dovoljni ako ti stan nije pod čestim napadom vlage i krcat sa plijesni
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la sumasumarum »

alkohol, rukavice, maska, naravno...
sve u wc-u, prozori dihtaju sto posto
al shit happens, na to sam spreman :D
malo sam vježbao, proces bi tebao biti gotov u par sekundi.najduže će trajat otvaranje folije i struganje spora
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

meni jedino na opisan način uspjeva s kukuruzom
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la sumasumarum »

znači ni ti ga ne dokuhavaš da omekša?
i sve 5?
e, pitanje, koliko vi filter vate provučete kroz poklopac?
misliim, može se provuć to skroz gusto al vjerovatno onda smeta za iglu???

u kasni noćni sat
expres lonac pišti na sav glas
na trenutak srce mi je stalo
pa skoknuh plamen smanjiti malo :D

evo kao što čitate, kuhaju se staklenke, nakon namakanje 24 sata sve fino procjeđeno, oprano, rastrto na kuhinjsku krpu, poklopljeno s još jednom i baš posušeno, kao i tegle.
kukuruz nisam dokuhavao, baš me zanima može li ovako čvrst bit dobar.
jer pšenica je znatno mekša
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ne dokuhavam ga i uvijek bude savršen. provučeš optimalno vate, ništa previše, centimetar, uglavnom mora ti igla proč kroz vatu a ne da špricneš u vatu, mislim jasna stvar.
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la sumasumarum »

evo skuhano i napravljena šprica. sad ona vječna dvojba dali je dovoljno spora u šprici. print je ok, poprilično crn i sad se u šprici vide sitne crne mrvice, valjda je dosta i valjda sam to izveo hitro
vatra, alkohol,pa još malo alkohola, nadam se da je dobro
a ako nije, nema stresa
ima još dosta printa
teško se struže sa folije to me nervira, to me dosta usporilo
Beyond je napisao/la:ne dokuhavam ga i uvijek bude savršen. provučeš optimalno vate, ništa previše, centimetar, uglavnom mora ti igla proč kroz vatu a ne da špricneš u vatu, mislim jasna stvar.
mislio sam na debljinu jer kroz malu rupu uz pomoć kliješta možeš provuć jako debeli komad
mislim da sam ok to provukao, ni puno ni malo

EDIT:
bliži se 24 sata od sterilizacije i mislim da je odrađeno kako treba jer nema nikakve vode na dnu, sve se povuklo u zrnje. šprica kulira u friđu, po njoj lebde crne točkice. jel mora baš proć točno 24 sata ili se može i malo ranije?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pa netreba baš proć točno 24h, jedino je bitno da se ohladilo. btw optimalna širina rupice za vatu je od 4 do 10mm. špricni sad crne čestice, samo nemoj previše da ne narušiš količinu vlage u staklenki, protresi, stavi nekud u mrak i bok
Avatar
sumasumarum
rank3
Postovi: 78
Pridružen/a: 29.08.2012, 10:40
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Nulti pokušaj: Golden Teacher (pšenica/kukuruz)

Post Postao/la sumasumarum »

sređeno, protreseno veoma temeljito,i stavljeno u mrak. ostalo mi je u šprici za još par tegli, šprica se vratila na počinak u frižider do neke nove epizode
i ovaj dio ubacivanja u tegle sam obavio pazeći, s maskom, rukavicama, grijanjem igle, pa hlađenje s alkoholom i malo počeka
may the force be with them :D
mislio sam okinut koju sliku ali svi ste već vidjeli kako tegle zrnja izgledaju :)
Odgovori