Argentina Cubensis FSRE

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Namaste »

Pozdrav ljudi, relativno sam novi clan, ali pratim vec neko vreme. Saznao sam za Majku na Vutra.org i u medjuvremenu se zainteresovao za psihodelicno iskustvo, istrazivao na razne strane, i u jednom momentu narucio spore i pridruzio se Majci :) forum je vrh, jedino sto bi menjao je sto bi ubacio private message, osim ako sam ja puko i on vec postoji a ja ne mogu da ga nadjem :))

Dakle psilocybe cubensis je u pitanju, navodnog porekla iz Argentine, no to je nedokazivo a i nebitno.. print je prilicno lose odradjen, no odradio je svoj posao, prosao sam vec 2 growa od kojih je prvi bio uspesan ali mali, mozda 5g suvih pecurki iz 2 flusha, no katapultirale su me tako jako da sam posle bio zahvalan sto nije bilo vise :)) 2. grow se jednostavno tako vremenski potrefio da je temperatura u sobi pri fruitanju bila preko 30 stepeni, naravno ubrzo je masa pocela da :psy i momentalno je uklonjena. sad kada je temperatura malo spala usudio sam se da krenem ponovo. i tako sam pre 6-7 dana pripremio raz, inokulirao i sad je na inkubaciji i odlicno napreduje recimo 50% kolonizovano. par dana kasnije sam odlucio da probam uporedo i sa qqruzom, pa sam 1 teglu pripremio brzinski (bez natapanja, samo kuvan) i sutradan ga inokulirao i sad je i on na inkubaciji mada se nista nije pojavilo danas je cini mi se 3. dan, al citao sam negde da mici treba malo duze da "zagrize" qqruz, a kad zagrize brzo se rasiri, pa se ne cimam za to, lagano cekam a raz je za koji dan spremna.. i tako razmisljam juce o ovim stvorenjima i shvatim da je bolje da puknem odjednom malo vise pa nek stoje osusene kolko god budu htele, nego da konstantno imam aktivan grow, i odlucim da dodam jos 1 teglu u pricu, i tako uzmem sto mi je ostalo qqruza i stavim u teglu da se natapa, tako da cu imati istovremeno poredjenje razi i qqruza, plus brzinski i lagano pripremljen qqruz. u sva 3 sam u toku pripreme dodavao potrosenu kafu, u 3. slucaju je kafa u tegli tokom natapanja, za nekoliko sati kada ga budem kuvao bice u cistoj vodi. ako kukuruz ne pobesni raz ce biti prva na potezu , i ici ce u monotub mali, a oba kukuruza ce ici u terarijum. kao i u prva 2 growa cu koristiti kokosov treset, rado bi mesao sa vermikulitom ali ga u mom gradu NIGDE nema, gde god pitam gledaju me kao da trazim nuklearni generator, stvarno je cudo ovaj balkan... razmisljam da dodam jos nesto u substrat jer su mi pecurke koje su uspele bile veoma tanke, veoma suplje, i prilicno male. zanima me jel humus moze doprineti psilocibama, vidim pise na njemu za cvecarstvo, povrtarstvo i gljivarenje.. za treset znam da im pomaze ali za humus nisam siguran pa ako neko zna bio bi mu zahvalan. takodje imam i konjsko djubrivo koje je prilicno staro, i sad je vec u obliku prasine, i to bi dodao ako im moze pomoci, verujem da ne bi trebalo da smeta ako se pravilno dezinfikuje. to je to zasad, rado prihvatam sve komentare i pitanja, i evo da prilozim 1 sliku iz prve ture prosto su me odusevile svojim plesom :lovee: slika

jos jedan veliki pozdrav za sve aspekte kreacije :psy :psy :psy
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Clipssy »

.
Zadnja izmjena: Clipssy, dana/u 02.10.2013, 23:17, ukupno mijenjano 1 put.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Namaste »

na printu je pisalo argentina, a nedavno sam upoznao pecurke tako da ne znam, znam samo da je cubensis u principu cubensis... jesam iz Srbije, de ce meni stici ta poruka, posto vidim da mi nije omoguceno PP jos..
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Clipssy »

Da, verovatno trebas imati jos poruka. Poslat ti je pp.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Namaste »

ne mogu da je procitam zbog PP, nije mi jos aktivirano..
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Clipssy »

.
Zadnja izmjena: Clipssy, dana/u 02.10.2013, 23:17, ukupno mijenjano 1 put.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Namaste »

ma znam za hidroponiku, trazio sam verm. u vise navrata svaki put su rekli da nema.. :( hvala ti u svakom slucaju, mada od zadnjeg puta je dosta proslo, videcu ovih dana da ih zovem pa ako imaju da se poruci :)
2. tegla kukuruza opljodjena grain 2 grain metodom, a 1. tegla i dalje ne pokazuje nikakve znake, kada ga mesam zvuci dosta tvrdo za razliku od druge tegle gde se bas cuje da je mekan i gomila zrna je naprsla, dok u prvoj nema takvih slucajeva. al dobro bitno da raz pici kao luda, za par dana je spremna i videcemo dal ce grain 2 grain napraviti nesto valjano :) Peace n Pot!
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Namaste »

Pozdrav ljudi javljam se direktno iz dzungle u kojoj trenutno zivim, zbog ugrozavajuce situacije kod kuce (koga zanima moze pogledati temu: trazim smestaj). Raz je pre otprilike nedelju dana pohranjena u kokos i stavljena u mono gde se veoma brzo rasirila, kokos je stvarno dobra stvar :thumbsup: Taj mono trenutno sedi na stolici pored mene, dakle i mica zivi napolju, drzim je u posudi samo radi odrzavanja vlage, a kad prodje par flusheva pohranicu je negde napolje da, ako budem imao srece, nastavi zivot u prirodi. Ne vidim da joj svez vazduh smeta, vrlo cesto je luftiram jer napolju ima mnogo vise napasnika, a kao sto zaba kaze njih sprecava jedino svez vazduh. mica je zauzela veoma dobar deo povrsine i nadam se da ce za koji dan krenuti pinovi. Tako da sto se tice razi stvari ok napreduju, a sto se tice qqruza, poslednji put kad sam ga video ona grain2grain tegla je polagano napredova, tad je mica zauzela mozda 10% tegle, a ona druga koja mi je bila sumnjiva je prestigla ovu bar za duplo. Za koji dan cu svratiti do kuce po jos neke stvari pa cu taman obici i tegle, i razmisljam da ponesem jednu da je stavim u zemlju da probam outdoor u nadi da cu rasiriti vrstu kroz ove predele, sto ne znam kolko je moguce u ovoj klimi, ali sigurno da ce bar 2-3 sporangije zalutati na pravo mesto, nema ih za dzabe u milionima :mushh: Naravno i da uberem taj plod, da kazem da sam probao i "divlje" pecurke :)) To je to zasad, okacicu sliku mono-a sutra da vidite, jos jedan pozdrav iz divljine, Peace!! :psy
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Namaste »

pre nekoliko dana sam video primordije, pa pinovi, pa sad vec gljiviceeeeee :mushroom:
necu puno pisati, luftam gomilu puta dnevno, stoje pod svetlom 6500k 11w nekad i preko 12 sati, dosta me ovaj grow podseca na Red posto ona, kako sama kaze, ima taj laidback don't worry style :)) nista negativno Red kraljica si stvarno svaka ti cast za Majku! sad je cini mi se 3 dan od pinanja, evo prva slika su pinovi (koji se bas i ne vide na slici) slika

i druga slika na kojoj se moze videti horda pecurki, i malo zutila ponegde, 1 dan nisam bio prisutan pa nisam mogao da luftiram, no nije se rasirilo i nema nikakvih problema.
slika

uskoro berbaaaaaaa :psy :psy :psy
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Argentina Cubensis FSRE

Post Postao/la Red »

odlično! Hrabro dalje, sretno branje! :ymdevil: :ymapplause:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori