thai na raži vs. thai na kejkovima

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

hej leo montes....

ja ne hladim kontejner, sve mi je na sobnoj temperaturi i mogu ti reci samo da brze rastu nego po zimi, cak bi se usudio reci da im vise pase, sve je od pocetka do sad na sobnoj temperaturi i niti znaka nekim kontaminacijama kao sta vidis, sad ne znam da li je to sreca ili moze i ovako...

a report o potenciji cu sam radit sa nekim razmakom od tri tjedna, mislim da je tako bolje nego da frend i ja ili cura i ja usporedjujemo putovanja... :sunn:

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

evo i drugi flush na kejkovima je gotov, na razi su tek pocele izlazit....

evo i neke slike:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

mozda bi ipak trebao hladit....

treci flush na razi propao - pozelenilo

kejkovi :-? tesko, napala ih paucina ali tretiram sa peroksidom pa da vidimo koliko su istroseni...

:ohnoo:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Kimera »

Nadam se da ćeš uspjeti spasiti kejkove sa peroksidom, reci mi kolika ti je temperatura u box-u.
slika
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

pa oko 27-28, mislim da mi ne ide preko toga temperatura u kuci, granicim sa sumom pa imam ipak nesto nizu sobnu temperaturu nego netko u gradu....

do sad nisam imao problema ali je moguce isto da ih peroksid oslabi jer ih dunkam u mjesavinu peroksida i vode i to kejkove i raz, mislim na ono dunkanje nakon svakog flusha

tako sam cuo, da peroksid oslabi micelij, spasi ga od paucine ali ih napravi njeznijima i lako se uhvate druge bolesti....
....it didn't make any sense.....
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Kimera »

Kužim, šuma pomže ;)
Neznam koja ti je koncentracija perokida kad dunkaš pomoću njega, ja sam uspio spasit kontaminiranu teglu. Pisao sam o toj tegli pod kontaminacije. Evo već je urodila plodom a ja sam ju bio kao otpisao. Bio sam u jednu serilnu špricu od pet kubika navukao 0,5 kuba 30% h2o2 i osratak desilirana serilna voda do 5 kubika. Ispalo je super nakon tretiranja tako sa 5 cenimetara kubna 3% hidrogena. Stvarno me iznenadilo jer nisam očekivao ništa, pogotovo jer sam u teglu ubacio dodatnih 5 kubika tekučine, pa sam očekivao west-pot, ser sam teglu stavio namjerno na nekih 31 ili 32°C. Ali kad sam vidio da mica raste preko onih šmeđih zrna kukuruza, zrnje sam dobro protreso, kako bi peroksid uhvatio što veću površinu. Bio sam ugodno iznenađenm rezultatom ali sam zaboravio sveto poslikati. #-o
slika
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

3% hidrogen peroksid ali stavim jos sigurno litru i pol vode na onu bocicu od 2 dcl peroksida, tako da se to dosta razblazi, uglavnom vidim da pomaze jer prije, ustvari dok je pocelo ljeto, bi se odmah uhvatila paucina na kejkove ili posude sa razi, a ovako je nema ali kao sta vidis se dosta oslabi supstrat....

imam i ja sad dvije teglice sa razi u kojima vidim vec da se pocelo stvarati to kao i tebi pa cu pokusat onda uspricat unutra direktno tu mjesavinu, mozda spasim....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

moj zakljucak temeljen na osobnom iskustvu i iskustvu mojih prijatelja je sljedeci:

thai sa kejkova su potentnije od thai-a sa razi, ima ih manje da ali su jace i u to nema sumnje, dobio sam iste zakljucke od svih pokusnih kunica ;)

kao sta sam vec rekao, spore sam ubacio iz iste sprice i u kejkove i u teglice sa razi, sad, znam ono sta sam citao i ispada ustvari da je svaka teglica prica za sebe ali od ovog sta je meni izaslo gljive sa kejkova su jace i gotovo, bilo mi se ucinilo kad sam prvi put radio - radio sam pensacolu na kejkovima i dobio sam to sta sam dobio, bile su super, poslije toga sam radio thai na razi i primjetila se osjetna razlika u potenciji pa sam i zato napravio ovaj test i ispalo je opet tako, izgleda da im brasno od smedje rize vise odgovara....

ti je moj zakljucak, znaci ima ih osjetno manje ali su osjetno jace, zivjeli BRF kejkovi - a i stvarno je lako radit sa njima, pogotovo za pocetnike....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Otto Grunf »

Svaka Cast Za Strpljenje I Komparaciju :ymapplause: , I Meni Se Cini Kad Izrastu Manje Orisse Na Kejku Da Su Jace Od Onih Golemih Na Razi. Pogotovo Abortusici...
Odgovori