thai na raži vs. thai na kejkovima

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

zdravo kolege !!!!!

odlucio sam poceti sa ovim dnevnikom ali ne iz razloga da vidim na kojem sistemu bolje uspijeva kolicinski vec iz razloga da vidim koji sistem daje vecu potenciju fungima, zasto, prvi put sam bio radio pensacole na kejkovima i bile su extra, drugi put sam radio thai na razi i mogu vam reci da nisu bile jake kao i ove prve pensacole, a posto sam citao da ne ovisi potencija o vrsti(strejnu) vec o nacinu uzgoja, odlucio sam jednu vrstu uzgojiti na dva sistema pa da vidimo....

po ovom sta sam do sada radio rekao bi da su jace uzgojene na kejkovima od brasna od smedje rize i vermikulita ali nisam uzgojio istu vrstu - zato sad ide experiment - thai na dva nacina

nisam jedini koji je dosao do tog zakljucka da su pensacole bile puno jace, a posto sam cuo od hipna da ne ovisi o strejnu cubensisa vec o nacinu uzgoja rek'o idem probat, ima jos jedan razlog a to je sta su BRF kejkovi kazu "za pocetnike" i stvarno su u biti jednostavni za napravit i dovest uzgoj kraju i cudno mi je da im vise odgovara brasno od razi, mislim raz mi djeluje puno hranjivija...., istina kad sam radio thai na razi dobio sam puno,puno vecu kolicinu nego na kejkovima ali kao sta sam rekao mene zanima ovaj put potencija

mogu si zamisliti samo koliko im gode jos ove druge vrste uzgoja kao konjsko govno, agar i pire krumpi u prahu te kava, itd....., ali za sad ja krecem sa ovime,a za kesnije, tko zna...

uskoro sljedi nastavak, pratite nas na themajka.com, biti ce zanimljivo..... :))
....it didn't make any sense.....
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Leo montes »

Odlična ideja... evo, moći ćemo uspoređivati rezultate pošto trenutno i ja imam isti projekt u tijeku. Točnije, thai na rižinim kejkovima i 2 tegle na prosu (nisam odlucio jos za kejsing...).

Dnevnik sam mislio pokrenut pri kraju kolonizacije.

Sretno i čitamo se ! :thumbsup:
Nature will persist without us. Will we without her?
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Kimera »

Evo dat ču i ja svoj doprinos. Imam uzgoj Thai KS na razi i kukuruz/proso. Pa čim bude prvih plodova ovdje ču pisat o eventualnim razlikama.
slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la dr.manijak »

A ja imam THAI na razi i konjskom izmetu. :D
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la 314 »

a jest ovaj thai popularan ;)

sretno svima :ymapplause:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

da ne pisem detalje ovog grow-a jer mislim da su vec puno puta napisani prelazim odmah na činjenice.....

ovo su znaci thai na razi:

slika

slika

slika

i slike od par vecih primjeraka iz posuda sa razi:

slika

slika

onda sljede thai kejkovi:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

evo kao sta vidite raz daje puno vecu kolicinu ali mene zanima potencija tj. da li mozda brasno od smedje rize daje manju kolicinu ali jace gljive - a to cu otkrit ubrzo :D

mislim da cu ih testirati onaj tamo sljedeći vikend(ne ovaj sad sta dolazi) jer hocu da prodje barem 3 tjedna od zadnjeg putovanja,a tako ce onda biti i sa sljedećim testiranjem...

sto se tice jednostavnosti tu su stvarno kejkovi na prvom mjestu, sto se tice brzine rasta - tu su negdje i mislim da je puno lakse u ovim toplim ljetnim danima suzbiti kontaminaciju na kejkovima (koliko vidim do sada odmah reagiraju na peroksid i paucina se ne pojavljuje), e da, mislim da i to moram reci, kako je toplo i kontaminacije su u zraku i vrebaju na moje gljivice ja namocim kejkove kad ih izvadim iz staklenki 24h u vodi pomjesanoj sa 3%-tnom otopinom peroksida, a flat posude poslije prvog flusha isto tako.

vidjet cemo jos sta se desava u sljedećim flushevima i imati cu neke podatke o kolicini u brojkama....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Red »

raž je puno bogatija nego smeđa riža pa to i pridonosi potenciji. što bolji supstrat to bolje gljivice, naravno. To se savršeno može osjetiti ako usporediš npr one sa raži i one na kukuruzu... puno slabije i manji plod također. ali dobro..sve je ovo homemade uzgoj uz minimum neke filozofije tako da je sve to ok, bolje išta nego samo maštat o gljivama i nikad ih ne probat slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la sometimes »

slazem se red, ovo su ustvari vec perverzije, ali eto, drago mi je razmjenjivati misljenja sa svim dobrim ljudima na ovom forumu i "druziti se" posto sam okruzen sve sa nekim cudnim ljudima( :D ) u realnom zivotu...., i naravno doprinjeti svojim iskustvima ovom forumu koji mi je mogu reci prosirio svijest

a znaci ti mislis da su gljivice na razi potentnije od ovih na kejkovima od brasna, mislim da nije kontra - manje gljiva ali su jace?

hm, drago mi je sta si ovo napisala za kukuruz, evo sad znam jos nesto....

mislim ustvari bas si dobro rekla ovo "home made", domaće je domaće i ljepo je kad ih uzgojis na bilo koji nacin - sreca velika, ali eto moramo malo glumiti i neke znanstvenike =))

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Red »

po meni je- što bolji/ bogatiji supstrat to bolje, potentnije i veće gljivetine, naravno ovisi i o strejnu kakav je.

sjećam se da bi na kukuruzu znale biti zbilja jadne, slabe i siromašnog uroda, dok bi na raži uvijek bile jače, veće i ljepše :D
pokušaj kejkove sa raženim brašnom raditi a ne rižinim :thumbsup:

testiraš pa znaš hihihi
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: thai na raži vs. thai na kejkovima

Post Postao/la Leo montes »

vidi njega, poceo pisat uvod u dnevnik kad vec frajer bere prvi flush :)

ma, salim se malo , prekrasne su i jedne i druge... cini mi se doduse, glede kolicine, kad usporedis najbolja 3 kejka s posudom od razi, da kolicina plodnih tijela na razi i nije toliko puno veca od kejkova. Svakako me zanima report o potenciji zato :) planiras kroz par dana kusat sam jedne i druge ili pomocu frenda ?

I jedno kratko pitanjce za kraj, posto nas ima jos nekoliko sto pokusavamo gajiti u ovo vrijeme... kolika temperatura (prosjecna) ti je bila u fruiting fazi i kako rashladjujes prostor gdje drzis komoru ?

And I whish you a very colorful trip :psy :psy
Nature will persist without us. Will we without her?
Odgovori