panaeolus cyanescens hawaiian

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la Kimera »

Da slažem se da je malo komplicirano i nije baš jeftino za amatere. Tema se nalazi ovdje: Sve vezano uz Magične gljive i Uzgoj - Najčešće Rasprave - Inkubator za hlađenje.
Jesi razmišljao da staviš koju bocu vode u hladnjaču da se zaledi pa 2-3 puta dnevno zamjeniš odleđene boce sa zaleđenim. Samo bi ti trebalo malo vremena uz pratnju temperature da skužiš koliko često mjenjat ledene boce. ;)
slika
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

Zaledjene boce sam stavio pre par dana pored ventilatora koji duva ka boxu :)
Inace i na ovakvoj temperaturi sam danas ubrao 3 gljive ,ostalo je jos 5 koje cekam da otvore klobuk i jedno 6 pinova a imam i par abortusa!
jeste malo ali se radi samo o jednoj koloniziranoj teglici od 100 i nesto ml :)
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la hawaiian »

Zavrsen proces prvog uzgoja ...ne znam koliko sam imao gljiva u gramazi ali smo svi bili stvarno zadovoljni :ymparty:
Sta mogu reci i pitati nakon ovog iskustva ..
Zbog temperature koja je isla i do 34 stepena sam imao dosta abortusa ,recimo 15 pinova je abortiralo ..ne znam jel to puno ali sam i njih pojeo :)
Nisam imao flusheve da tako kazem jer recimo dok su 2 gljive zavrsavale 4 su krenule i tako nesto se desavalo tokom celog procesa ...velicina istih je dosta varirala od malih (recimo 3 do 5 cm ) do velikih (15 do 25) od 25 cm je bila samo jedna ..e tu mi je prvo pitanje jel u vecim ima vise psilobicina nego u manjim ?
Naime sam sam pravio tj odredjivao kraj flusha i stavljao na dunkanje ..sto sam uradio jednom i tom prilikom sam par pinova pocupao (nisu bas izgledali zdravo kao drugi)
Pre 15 dana sam inace prebacivao spore sa printa od strejna albino A+ ...spore su se slabo videle a i jos se nisu germinizovale u vodi ako se tako kaze :) jel se slabo vide zato sto su kao albino ili sam pitao glupost?
Za koji dan pocinjem novu turu imam spremljeno konjsko gnojivo,vermakulit,kokosov treset i slamu .
Na forumu sam video metode uzgoja ...medjutim pitanje je jel ok da iskombinujem sve sto imam ili da se drzim proverenih metoda i mislim da ovog puta napravim par tegli sa kukuruzom a htedoh da pitam i za proso ..gde se moze naci i koji mi treba jel kako sam shvatio ne moze da se korisiti onaj iz zdrave hrane ..
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: panaeolus cyanescens hawaiian

Post Postao/la HypnoToad »

A+ nije pravi albino, spore su mu normalno smeđe-ljubičaste, ali su printovi jako slabi inače. Meni se pokazao kao užasan strejn, trebalo mu je 2 mjeseca da počne pinat, i na kraju je izašlo po 5 bijednih gljiva koje su bacile još bijednije printove.
Tamo imaš onaj moj gajd baš za kombinaciju supstrata koju ti imaš, pa si pogledaj malo.
Proso nemože iz bio shopova jer nema vanjsku ljusku, pitaj obični proso u sjemenarnama ili kao hranu za ptice.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori