Golden Teacher na kolačima i tortama

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Evo ljudi, ovak se kolačić slaže:-)
Privitak/ci
ImageUploadedByTapatalk1338143161.330523.jpg
ImageUploadedByTapatalk1338143161.330523.jpg (93.07 KiB) Pogledano 1764 puta.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

E ovako, skuhao nove kolačiće, al sad nisu od smeđe riže, neg kukuruzne krupice miksane sjemenkama za ftićice. Omjer cca 60:40 u korist palente... Uglavnom, vec nakon 2.5 dana se počeo stvarati micelij (na brf je trebalo 4 dana)! Jedino kaj je sad svježi print, bio je star 2 dana (print iz moje radione), pa ne znam dali to utjece na brzinu stvaranja micelija, po mojoj logici bi moglo biti to razlog, s druge pak strane, i starije spore se ubacuju dan prije u špricu, pa stignu nabubriti, pa nemam pojima... Uglavnom, jedva čekam da vidim daljnji razvoj situacije!!

I da, sjemenke za ftice su imale onaj koncentrat u miksu (mislim da su to vitamini i minerali), nadam se da neće smetati... Nadam se suprotnomu, da će biti u tek miceliju:-)

I love my babies :-D
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

ImageUploadedByTapatalk1340901328.585298.jpg
ImageUploadedByTapatalk1340901328.585298.jpg (93.45 KiB) Pogledano 1708 puta.
Evo moj kapitalac:) golden teacher 44 g, četvrti flush, bila samo jedna gljiva!
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Ze ljudi, pojavila mi se neka plijesan, bar mislim da je... Boja flourecentno zelena!? Boja sumpora!
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la dr.manijak »

Daj sliku da bi mogli da ti kazemo.

Jel svuda ili na par mesta?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la HypnoToad »

Bacaj odmah bez razmišljanja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Na par mjesta je bilo, male tockice! Izgleda bas ko da kejk izlucuje sumpor... Nema slike jer sam to cvaknuo i bacio... Na kejku mi raste kapitalac, skroz na suprotnoj strani od toga sranja... Ak plijesni treba 2-3 dana da se razvije od spora, u teoriji imam jos dan - dva da mi dozrije gljiva, ha? Trebal sam zamračiti sobu, možda svijetli u mraku:) ak u google utipkate sumpor, i kliknete na slike, boja ja doslovno bila takva... I bile su male točkice, nije ko kak zelena plijesan koja se širi od centra... Hm, ima koji insekt takva jaja?? Neke mušice mi upale u box... Jel pametno peroksidom po kejku? Ma ko ga jebe, imam 20 g suhih, dosta za dva vikenda za mene i mene:)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

E ljudovi, pitanjce; imam vec nekolko propalih pokusaja uzgoja micelija! Ko da sve zagnjili!? Eh sad, čitao sam da je gnjilež propadanje voća il povrća koje nije uzrokovano bakterijama!? Ja nekak mislim da je, bar ovo moje!? Pa zna li neko kakve su to bakterije i kak ih se riješiti? Nemam ekspres lonac, neg sve sterilizirqm na obični! Eh sad, par puta je sve bilo ok, nijebilo ni bakterija ni plijesni, a sad zadnjih 3 puta (dakle 30-ak teglica) baš ništ! I baš sve su trule! (smrdi i potamni sve) inače radim kolačiće jer bi trebali bit najjednostavniji! Printevi su moji, jednom sam složio 10-ak printeva pa ih imam. Dakle svi su nastali u istim uvijetima. Prva dva koja sam trošio su bili dobri. Nakon prvog neuspjeha sam čak i miksao po 2 printa, da nebi bilo da jedan ne valja... Nikak ne valja!?...
Uglavnom, zna li neko više o toj truleži i rješavanju problema s istom!??
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Kimera »

Preporučio bi ti već ako radiš bez expres lonca da kejkove radiš u što manjim čašama ne u onim ogromnim. Na taj način će ti se prije kolonizirati, umjesto jedne velike napravi 2-3 male. Na vrh stavi obavezno suhog vermikulita i poklopi Al-folijom. Naravno nemoj tresti kako biš ubrzao kolonizaciju jer se onda gubi zaštitni smisao povoršinskog verma. Moja topla preporuka je da si ipak kupiš jedan expres lonac, mislim da ih ima i od 200Kn. Makar polovni znaju biti jako povoljni, tako sam ja kupio preko oglasnika. ;)
slika
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Inace kupio 20 malih tegla bas za to! 320 ml, fino široki poklopac:) i sve radim po onim likovima na youbito:) ne tresem... Al da, u pravu si! Evo konačno se zaposlio, pa ću si priuštiti expres lonac za prvu plaću:)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori