Golden Teacher na kolačima i tortama

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Red »

zbilja zavisi.. od ono 5 dana (u najboljem scenariju)- 2 tjedna :D u biti užasno relativnoooo

načekat ćeš se ti, ovaj vikend zaboravi. Možda sljedeći... :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Hehe, eto konacno prvi pinovi:)

Hm... U jednoj posudi mi se pojavila plijesan:( hm, skoro sam 100% siguran... Uglavnom, dio micelija je potamnio, mozda tamno zeleno... Kaj plijesan se lovi na micelij? Ili je micelij promjenio boju iz nekih razloga? Uglavnom, dio oko toga sam zagrabil rukom i bacil, tak da nema slike! Kaj da bacim cijelu posudu iz boxa da ne zarazi druge posude (ili je za to vec kasno?) ili da cekam i vidim kak bude dalje? Uglavnom to je sranje naraslo između dva zračenja, znači u roku šest sati, veličine 4 cm^2! Pa jel moguće da tak brzo tak puno naraste plijesan???
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Red »

a bilo bi pametno odvojiti tu posudu koja je zaražena. ako si uklonio taj dio, mozda ne nastavi dalje, ali zeznuto je to kad krene...

nazalost to sranje se siri bez milosti...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la HypnoToad »

Da, plijesan se širi strahovito brzo.
Možeš bacat te posude, ali nema previše smisla s obzirom da će ti se i ostale zarazit za nekoliko dana.
Sezona uzgoja je gotova, zrak je prepun spora trihoderme i ostalih plijesni i stvarno morate imati ogromnu količinu sreće da vam se ništa ne zarazi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Hm, dakle zaraženu sam posudu maknuo iz boxa, dosta je visoka, pa ne znam dal to pomaže. Uglavnom, sad nakon 15-ak sati od kad sam zapazio tu plijesan ili kaj god da je to bilo, nema ničeg (još)! Ni u toj posudi, ni u drugima... Ah, pričekat ću još dan il dva, pa da vidim dali se još kaj lošeg razvija. Al nadam se da je bila lažna uzbuna, buduć da se to razvilo u roku od šest sati, a sad nakon petnaest sati nema još ničeg sličnog! A peroksid il slično? Pomaže? Taman su počele pinati:(


evo slikice gada. U nadi da nije plijesan sam prekopao dvoriste i nasao taj zaraženi dio koji sam bacio... Znači nije zelena, nego skroz crna, ima li kakve razlike? Ma ako će se proširit za par dana, i'ts ok, za par dana ću valjda nešto pobrati.
Privitak/ci
bastard
bastard
mold.png (577.94 KiB) Pogledano 1608 puta.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Kolko treba plijesni da se razvije iz spore?

40-ak sati nakon prvih pinova:)
Privitak/ci
ImageUploadedByTapatalk1337425827.677377.jpg
ImageUploadedByTapatalk1337425827.677377.jpg (65.7 KiB) Pogledano 1591 put.
ImageUploadedByTapatalk1337425804.716101.jpg
ImageUploadedByTapatalk1337425804.716101.jpg (94.39 KiB) Pogledano 1591 put.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Pobran prvi flush iz jedne posude! Samo 65 g! Jučer sam pojeo 30 g i bilo je onak, laganini! Kaj tak slabo pucaju? Kolko vi obično pojedete za dobar trip? Kaj mi treba kila odma?? I male su gljive... Pa golden teacher bi trebala bit velika gljiva... Jesu li u drugom flushu veće ili ih je samo više? I da, bilo je samo 10-ak abortusa! Kaj to znači da sam dobar gljivar??? :-)
Slikice nemam... Stavit ću sutra slikice druge posude, nek jos malo izrastu!
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Red »

potencija varira, zavisi sve od uzgoja i na koji nacin uzgajas. isto se odnosi na velicinu, sto bolje uradeno to bolje i one napreduju. ako nisu svi uvijeti optimalni onda i urod steka. tako da nikad ne znas sto ces i koliko ces dobiti.

no svejedno, male ili velike, treba da rade. ako si pojeo oko 30 g svjezih to je oko 3 gr suvog, sto je vise nego dobrana doza. inace je 1,5 - 2 kao neka normalica, naravno sve zavisi od apetita onog koji jede i sto zeli.

u drugom flašu su najcesce vece
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Počele mi pinati (2. Flush) dok su bile pod vodom, tj dok sam dunjkao. Valjda nije problem!?

Hvala Red, bez tvojih odgovora bi već popizdio i sve bacio u k....! You're like mother:) Ima li tvoje strpljenje granica? Da sam ja ti, reko bi nam svima početnicima, "kreteni, pročitajte forum umijesto kaj gnjavite istim pitanjima po forumu!" Al eto, desi se nekaj nepredviđeno, uhvati čovjeka panika, pa ne čita neg opet pita... Tak da imaš pivu il kavu :-)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Golden Teacher na kolačima i tortama

Post Postao/la Zgubidan »

Bebice
Privitak/ci
ImageUploadedByTapatalk1337925447.868420.jpg
ImageUploadedByTapatalk1337925447.868420.jpg (69.83 KiB) Pogledano 1698 puta.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori