Rez-efekt,proso+verm

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la tommyzg »

Nakon nekoliko pocetnih(uspjelih) pokusaja uzgoja, jednostavno sam se morao prihvatiti ovog teka. Radi se o mockeylockovom teku (http://www.shroomtalk.com/forum/index.p ... ez-effect/).Rezultati koje postize su jednostano nevjerojatni a cijeli tek nije pretjerana filozofija iako ima par sitnica koje je bolje znat :) Pa pocnimo. Prije otprilike 3-4 tjedna sam kupio, namocio, prokuhao, obrisao i sterilizirao Proso od Eko-zone te uspricao otprilike 2 ml spora po staklenci( 4 staklenke su bile u igri). Jedna od 4 je dobila wetspot, jedna se sad tek razvija fino jer nikako nisam mogao promuckati stakleneke buduci da je proso jos nabubrio tokom sterilizacije pa se stvorilo neocekivano zasicenje u teglama..ugl, 2 teglice su se predivno 100% kolonizirale
slika

slika

slika

Te dvije teglice sam dobro pomijesao sa vermom..

slika

..i samo preko toga dobro pomjesanog stavio foliju..
slika

..i cekao da se 100% kolonizira. E sad u tom trenu nisam mogao slikat ali je izgledalo identicno ovako.I to pricamo o 3-4 dana da 100 % kolonizira na 25-27°C

slika

kada 'kolac' kolonizira 100% stavlja se casing vlaznog verma i klasicno ceka opet 30-40 % kolonizacije dok niste spremni za frutanje..e sad, tu je dobro znat da je taj casing bolje radit sto tanji, ja sam naucio to na malo tezi nacin :) prije 2-3 dana sam stavio casing..
slika

.. a danas izgleda ovako..
slika

To je to zasad, drzite mi fige :) :mushroom: :sunn:
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la tommyzg »

Danas 30.4.

Micelij je jako lijep i jos se malo prosirio sredinom povrsine,luftanje 3-4 puta dnevno, izmedu 14:30 i 18 h je malo veca temperatura

slika

Offtopic: sa strane je ovaj mali grow na kokosu koji upravo pusta drugi flush, tek tolko da se veselim malo doc cekam pinanje :)

slika
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la tommyzg »

evo i mene nazad..pocelo je pinanje prije par dana, otprilike u istom razdoblju se desio i problem..sad jedan od ovih dana kada su bile vrucine nisam bio u mogucnosti premjestit kutiju u hladniji dio kuce pa se temp digla na oko 32°. micelij je na nekim mjestima promjenio boju u zuto/narancastu i pustio koju kap iste boje. Ako se ne varam radi se o metabolitima, i nebi trebalo prouzrocit neke vece probleme, miris je u redu, a cini se i pinovi.

slika


slika

slika
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la tommyzg »

evo update, uslikano 2 dana nakon proslih slika :)

slika

slika

slika

slika

jos malo :mushroom: :sunn:
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la extranoize »

fakat su DEBELE :D :psy
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la tommyzg »

danas 9.5. fakat jesu debele jako

slika

slika

i ova slika prikazuje ono sta sam naveo u temi Kontaminacije

slika
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la Mary Jane. »

Odlično :ymapplause: , samo tako nastavi :thumbsup: , apdejtaj dnevnik hoću ih vidjet kad izrastu do kraja i koliko grama bude bila berba.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la tommyzg »

pobrao sam sve vece bas prije pola sata jer su neke vec popucale(ko na slici sa fsre-pensacola) a prsten je puko jucer na njima pa sam ih htio pobrat da ne crpe supstrat vise jer bi htio masivan i drugi flush :) ispalo je vise od 100g svjezih ali ih je jos dosta(cini mi se vise nego sto sam pobrao) u boksu dok se ne otvore :thumbsup: :mushroom:
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la Mary Jane. »

aha, dobro si napravio, mislim netko ostavi i pričeka dok se sve ne otvore pa pobere odjednom, ali možeš i tako samo sad ostavi te koje još nisu gotove pa taj ostatak poberi odjednom...stvarno su dosta velike za 1 flush, u ostalima možeš očekivati i još više...ne moraš se brinut koliko crpe substrat koliko treba treba, svejedno ćeš dunkanjem nadoknadit i vratit svu potrebnu vodu u substratu...btw. neznam zašto su tako malo deformirane jer zbog nedostatka friškog zraka ili nešto deseto, nisam toliko stručan možda netko drugi zna odgovor, svejedno lijep urod keep on :thumbsup:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Rez-efekt,proso+verm

Post Postao/la tommyzg »

10.5. Berba 2

Nakon sto ssam jucer ujutro pokupio kapitalce (cca 110g svjeze) i ostavio ostale da se otvore, danas ujutro je situacija bila ovakva :)

(ova slika je slikana iz istog kuta kao prva slika iz jucerasnjeg posta)
slika

slika

slika

i jedna krhka sa mica koji se zaljepio za posudu :)

slika

sve ukupno sam pobro cca 300g svjezeg, i sad idem dunkat :)
dobar pocetak dana :sunn:
Odgovori