Mary Jane. - 2st THAI grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la Mary Jane. »

Pozdrav svim kolegama i kolegicama s foruma :ymhug:
Nisam se dugo javio iako tu i tamo dođem na forum škicnuti ostale dnevnike i vidjet kako kome napreduje, svi ste mi za sad super, svima svaka čast i što je jako pozitivno vidim neke nove članove jako zagrijane za naučit how to grow. :thumbsup:
Nego, evo Mary Jane se još jednom baca na posao, znači opet imam THAI spore kao i u prvom grow. Ovaj put ću izmjenit neke stvari i težiti ka boljim rezultatima. Prvi grow je bio da vidim kako to sve u praksi funkcionira i da steknem bar malo iskustva.
Sad kad su mi neke stvari puno jasnije potrudit ću se da budu što bolji rezultati.
Print nisam naručivao s neta, imam štelu pa sam ovako dobio(HVALA)
Trenutno imam u kontenjeru 3 teglice s raži, inokulaciju sam obavio 7.3.2012, danas im je točno 9-ti dan, na jednoj teglici prvi znakovi su se pokazali več 4-ti dan, danas je ta teglica više od 50% kolonizirana, dok ove druge dvije idu malo slabije, temp je 27°C a tjedan dana sam ih držao na 30°C
Čekam da teglica br.1 bude gotova pa da mogu dalje, sve imam od opreme osim perlita ali imam zemlje iako se dvoumim ovaj put bi baš htio s perlitom, i kejsing cu radit raž/verm
Toliko iskustva a opet imam pitanje :D
Uvijek započmem posao u krivo vrijeme i neki qurac me ograničava, po mojim proračunima taman kad budem čekao pinanje morat ću napustit stan i vratit se doma za Uskrs, šta bi bilo i koliko mi je pametno kad bi stavio jednu ili ako budeu sve 3 teglice kolonizirane u zamrzivač? Koliko tako dugo mogu stajati? Pa onda nakon Uskrsa nastavim dalje...
Toliko od mene za sad, budem javio kad budu teglice gotove pa kad bude bilo shroomsa stavim slike.
Have a nice day ;) :rainbow:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la Mary Jane. »

Evo mene nazad, pa mogu nastavit dalje, ovako, jedna od 3 teglice je kolonizirana 100%, nju ću danas kejsati s vermikulitom, stavio sam verm u teglicu i natočio vode i ostavio tako 2h, nakon toga sam višak izlio van, iako nije bilo puno viška jer je verm upio skoro svu vodu, stavio sam teglicu u express lonac i na sat vremena sterilizacije...pa cu ostavit do navecer da se hladi. Sad me zanima, dali itko ima kakav savjet što da koristim umjesto poklopca, dali je bolja aluminijska folija ili ona prozirna? pošto nemam poklopac od posude.
Javim kad to bude bilo gotovo i kad micelyj izbije na površinu... pozdrav ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la 314 »

kul,

stavi aluminijsku foliju i par rupica probuši, jer bi kao trebalo bit još u mraku dok micelij ne izbije van na površinu :)

sretno dalje :D
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la Mary Jane. »

Evo sve sam napravio, sve je mirisalo po svježim gljivama :mushroom:
Stavio sam alu foliju i probušio 8 rupica nožem, stavio u kutiju od tenisica i poklopio poklopcem, temp 25°C u boksu
Hvala PI na savjetu ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la Mary Jane. »

Pozdrav, evo mali update dnevnika.
Danas sam maknuo alu foliju što znači 4. dan odkako sam kejsao raž/verm, stavio sam posudu u box, prije toga oprao kontejner i oprisao alkoholom, nisam mogao doc do perlita pa sam koristio zemlju običnu za cvijeće, koja je predhodno sterilizirana u pečnici na 200°C, micelij je izašao na površinu nekih 20-tak % što je dovoljno da idemo dalje, eto sad očekujem pinove pa javim kad se nešto mrdne.
Evo dvije slike pa pogledajte kako to sad izgleda.
http://imageshack.us/photo/my-images/59 ... a0263.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/52 ... 0266q.jpg/
:ymhug: ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la dr.manijak »

Opusteno si mogao jos 3-4 dana da ostavis bez svetla da se lepo razvije micelij po povrsini. Tako bi imao vise pinova.

Aj uslikaj jednu izbliza da vidim kako to izgleda kad se pridje.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la Mary Jane. »

paaa... :-? znam da, ali ograničen sam s vremenom pa sam bio prisiljen da tako napravim :(
ajd sutra cu stavit sliku, pošto sam malo prije prozračio box.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la Mary Jane. »

"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la dr.manijak »

Odlicno mi izgleda. :D
To volim da vidim izbliza.


Uskoro pecurkiceeeee :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :lovee: :lovee: :lovee: :sunn: :sunn: :sunn: :delicious: :delicious: :delicious:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - 2st THAI grow

Post Postao/la Mary Jane. »

haha =))
micelyj je dosta kvalitetan i izgleda friško, bit će nešto za koji dan :ymhug:
Čim propina slikam i uploadam ovdje, stay tune :ymparty:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Odgovori