BRF CAKE

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

ovako, sve sam posusio i od 1 flusha sam dobio 30 grama susenih (8 kejkova, od toga su na tri kejka bili samo aborti), sad cekam drugi flush, kad sam skidao prvi flush ljepo sam skinuo i ono bjelo (kao oblaci) sta mi se bilo napravilo oko nekih kejkova jer su na njima uspjeli samo abortusi - to bjelo mozete vidjeti na slikama na pocetku kad sam ih vec stavio u box....

a druge tegle sam vec inokulirao jucer - 8 komada, malo sam se uplasio onog sta kaze hipno da je po ljeti tesko dovrsit grow radi trihoderme koje ima strasno puno u zraku pa.....

bolje da se pripremimo ;)

:D
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

ne izlazi mi jos drugi flush - proslo je 7 dana, vlaga je 97% i temperatura oko 21-22 stupnja celzijusovih

i za prvi flush sam trebao dosta dugo cekati oko 12-13 dana - nadam se da je to razlog :(

jeli ima netko da mu je izbacio samo jedan flush????? jeli to moguce????
....it didn't make any sense.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: BRF CAKE

Post Postao/la Red »

mozda malo smanjit tu vlagu, razmjena zraka, temp ok :)

ma uvijek izbije bar neka gljivetina, mora i tebi, makar jedna ali bombastična :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Post Postao/la sometimes »

ma neka izbije barem ta jedna, ali evo iskreno, sretan sam sta mi je sve uspjelo iz prve i sto sam mogao uzivati u pladovima svog rada, pa ako i ostane na ovome jednom flushu-it's ok!!

idem na drugi pokusaj jer me je sve ovo bas, bas zaintrigiralo,a i ima nesto posebno u tom cijelom procesu - hoce - nece!!!!
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

ovi kejkovi koje sam namocio poslije prvog flusha su konacno poceli bacati gljivice :D
cini mi se da to sve kod mene ide dosta sporo ali ipak ide....

od 10 kejkova - 2 sam bacio jer su poceli zeleniti, 4 sam namocio i poceli su pinat, a ostala 4 sam pustio jer su bez dunkanja poceli bacati drugi flush :thumbsup:

posto mi je ovo prvi put odlucio sam se na ovakvo experimentiranje, da drugi bude bolji :))

pozdrav posadi broda......
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

dragi moji....

radim kao sto sam rekao po drugi put BRF kejkove i vec su 2 tjedna u staklenkama i izvana su vec 100% prekriveni sa micelijem, sad, primjetio sam da na dnu nekih staklenki ima malo vode i zanima me da li trebam tu vodu izbaciti i da li je pametno otvarati staklenku, na vrhu imam i suhi vermikulit, pa i ako vadim tu vodu sta sa njim.....?????

radio sam u potpunosti isto kao i prvi put(omjere) ali mi prvi put se nije pojavila ta vodica......
....it didn't make any sense.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: BRF CAKE

Post Postao/la Red »

ako se radi o malo vode, i ne vidis nikakav problem do sada, a kejkovi samo sto nisu gotovi, pusti.

mozes se igrat sa izbacivanjem vode, maknut verm, okrenut teglu, vratiti ver...ali sta ja znam, meni je to zezancija bezveze... najvjerojatnije od kondenzacije.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori