BRF CAKE

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

532.jpg
532.jpg (60.93 KiB) Pogledano 2062 puta.
ovako....

evo odlucio sam napisati dnevnik sada jer iskreno nisam mislio da ce mi uspijeti iz prve

ovdje zelim i na pocetku odmah zahvaliti svima koji su mi odgovarali na LAST MINUTE PITANJA jer su mi puno pomogli, hvala

print sam naravno narucio preko FSRE - dosao je za 2-3 tjedna

vec sam kupio u apoteci velike sprice(sa iglama), destiliranu vodu, alkohol i rukavice
vermikulit sam narucio iz teraristike, a brasno od smedje rize u bio-trgovini

prvi dan:
umjesto one kruskaste staklene posude, ja sam u expres lonac stavio onu staklenku za sečer, unutra dest. vodu, gore foliju i kuhaaaaaaaj
kada se ohladila voda i posudica ubacio sam unutra spore sa printa, print je bio mali (3 cm u promjeru) sa folije sam strugao spore sa kuhinjskim malim nozicem koji sam prije dizinficirao sa alkoholom, napunio sam 9 sprica i stavio ih u frizider na 24h

drugi dan:
u malo vecoj posudi sam zamjesao brasno, verm i vodu i napunio sa tom smjesom 9 staklenih posuda, na čepovima sam napravio po 4 rupe pri krajevima veličine 2 mm, taman da može igla od šprice proci kod njih, staklenke nisam napunio do kraja sa smjesom, pustio sam cca. 1 cm prostora što sam napunio sa cistim vermikulitom, zavidao cepove, preko rupica zaljepio medicinsku traku, stavio foliju iznad svega i kuhaaaaaaaj, kuhao sam ih u obicnom loncu sa poklopcem 90 min od kada je zavrela voda, moram napomenuti da sam stavio na dno lonca male metalne profile talo da je voda dosla do staklenki ali ih nije dirala, jednom sam morao nadoliti vode u toku procesa

treci dan:
staklenke su se ohladile, ubrizgavam spore, za 9 staklenki sam iskoristio 5 sprica (bilo me je strah posto je mali print pa sam stavljao malo vise iako sam shvatio da moze stvarno puno manje ici spora unutra), kada sam to radio nisam stavljao sve u kutiju kao sto je prikazano na videu BRF CAKE, obrisao sam stol sa alkoholom, pripremio upaljac, sprice i rokaj, cak nisam poslije svake tegle palio iglu i imao sam srece, sve je proslo ok :D

sljedeća tri tjedna:
staklenke sam drzao u wc-u jer je najtopliji dio stana, na vrhu ormarica, na temperaturi od 25-28 C - u roku 8 dana pobjelilo je bilo 90% vidljive povrsine i zatim u par dana 100% povrsine je bilo bijelo

danas:
vec tri dana su kejkovi u kontejneru od prozirne plastike, na dnu se nalazi perlit ispran i namočen, kejkovi su na kvdratnim komadicima folije
kad sam vadio kejkove iz staklenki sam imao malih problema, neki nisu htjeli van ma da su staklenke bile konusnog oblika (vece gore, manje dole) pa sam 3 staklenke morao razbiti ali nisam ostetio kejk, kad sam ih sve izvadio namocio sam ih 24h u vodi i zatim urolao u suhi verm i poslozio u kontejner, svako toliko ih spricam sa vodenom prasinom i gledam da je vlaga u kontejneru 100%
kontejner drzim pokraj prozora tako da ima prirodne svjetlosti dok je dan pa mislim da mi stedna zarulja nece trebati
nadam se da cu vidjeti nekakve promjene danas kad se vratim sa posla
uglavnom bio sam jako sretan kad sam poslije tri tjedna otvorio staklenke i kad je zamirisalo po gljivama, bilo me je strah da nisam pokupio onu dactilijum pljesanj ali mirisalo je po gljivama =))

A SADA ČEKANJE I ZA PAR DANA BI TREBAO VIDJETI REZULTATE SVOG TRUDA

ulozio sam sve skupa, znaci sa kontejnerom koji je bio najskuplji (200kn), sa vermikulitom kojeg imam jos za 6-7 puta, brašna isto jos imam za 2-3 puta, alkohol, destilirana voda, šprice, rukavice, perlit - isto imam za jos jednom, znaci ukupno 450 kn

a toliko dodje ovdje u mojim krajevima 5 porcija rizota sa gljivama :mushroom: :thumbsup:

imam i dosta fotki pa cu ih upload-at, mozda i po fotkama napravit dnevnik, imam i neki video

:ymhug: hvala ovom sajtu - najbolji ste i mogu vam reci da ste super drustvo
....it didn't make any sense.....
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la 314 »

dnevnici su zakon i super si svoj započeo i još je bolji osjećaj kad ti se trud na kraju isplati, sad budeš fino imao svoje sastojke za dobra rižoto :thumbsup:

vidiš, ja nisam još radio sa BFR Cake-ovima, ali možda krenem i u taj experimnet, evo zato imamo dnevnike, a kaj se tiće ekipe - nema im ravnih :)

sretno dalje :D
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

da li netko zna mozda ili ako je netko vec radio BRF CAKE, nakon koliko dana pocinju izlaziti gljivice kad ubacis kejkove u kontejner sa perlitom, na ovom videu preko koga sam radio pocinju vec treci dan vidljivo izbijat iz kejkova, meni je cetvrti i ne mogu reci da vidim neku promjenu... :((
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

ovako, sesti dan su kejkovi u kontejneru sa perlitom i poceli su pri dnu kejka izbijati mala bijela brdasca, i cini mi se neke crne kapice ali mi je to tesko odrediti zbog vermikulita u koji sam zarolao kejkove, uglavnom nesto se desava...

sad barem znam da treba cekat, hipno me je upoznao sa pravim vremenom potrebnim za pinanje i ono iznosi nekih desetak dana...
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

evo par slika - nadam se da je doslo do tzv. pinanja...

molim vas da mi neko potvrdi, malo me brine jer nisam nikad to vidio - gdje su kapice od gljiva???



eto,nadam se da je sve ok....
Zadnja izmjena: sometimes, dana/u 10.03.2012, 12:52, ukupno mijenjano 1 put.
....it didn't make any sense.....
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la 314 »

ne mogu otvoriti slike....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

evo slika:

slika

slika

slika

slika
Zadnja izmjena: sometimes, dana/u 11.01.2013, 21:57, ukupno mijenjano 1 put.
....it didn't make any sense.....
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la 314 »

uf, teško mi je sa tih slika skužit, bude još neko pogledo pa možda vidi neš....sory
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la sometimes »

hvala svejedno...

mozda ti ova pomogne:

http://imageshack.us/photo/my-images/86 ... 13317.jpg/

nego da te pitam, sve mirisi po gljivama, mislis li da trebaju kapice od gljivica se vidjeti?

kako izgleda kad pocinju izbijat?
....it didn't make any sense.....
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: BRF CAKE

Post Postao/la 314 »

to da miriši po gjivama je dobar znak, micelij stvara ko malecke čvoriće i onda se iz njih formiraju pinovi, pin glave možeš vidjet na vrhu čvorića ko malu tamu točku, koja se sve više povečava, bude svijetlo smeđe boje...ako ti je počelo pinati, sutra budeš mogo skužiti
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori