Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj(kukuruz tek) :)

Post Postao/la Chegi »

Vazi,videcu da nabavim onda jos 1 pa da stavim u svaku po 500gr kukuruza.

Pogledao sam na myctopia.com trebalo bi da ne bude problema ako nije konstantna temperatura :thumbsup:

P.S. Ima li neko ideju kako da SAKRIJEM sprice u frizider? :blinkk:
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj(kukuruz tek) :)

Post Postao/la Chegi »

Napunio sam 8.5 spriceva malopre i sada smisljam kako da ih drzim u frizideru a da ih niko ne primeti/ne otvori foliju :-?

Nabavio sam 6 tegli onih od 720mL(valjda)sada cu da ocedim kukuruz i da ga rasporedim po tim manjim teglama pa da bacim u ekspres lonac.Sutra u ovo vreme cu da napunim tegle sa sporama :bigsmilee:

Edit 1.2.2012. 19:00: 3 tegle sa suvim kukuruzom sam sterilizovao,ostalo jos 3. 7 spriceva sam stavio u frizider,2 prosledio dalje :D

Pitanje: Jel mi je dovoljno da kupim 1 kontejner ako planiram da pravim inkubator i njega da koristim i za inkubator i kasnije za fruiting? :-o

evo i slike kako sam ja to zamislio

slika

Znaci umesto 2 kontejnera(1 sa vodom 1 sa teglama)ja bih sve to u jedan isti..koji bih posle naravno prebrisao alkoholom,zamenio vodu i promenio temperaturu grejanja za rast(cvetanje,fruiting ili kako vec:) )

Edit 2.1.2012. 21:30: 6/6 tegli je sterilizovano i ostavljeno da se hladi oko 20-24h.

Kada sam spore ubacivao u vodu pa u sprice nisam koristio rukavice samo sam ruke protrljao alkoholom,verujem da nece biti problema :)
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Pre oko 7 sati sam sipao sprice u tegle,oko 1.5ml po tegli.Kod jedne(trece po redu)kada sam probo alu-foliju spric je sam krenuo da se prazni pa sam se na trenutak zbunio i uplasio i brzo sam ga izvadio,zaustavio,pa prebrisao alkoholom i nastavio dalje kao da se nista nije desilo.Desavalo se ranije? :-?

Iglu sam posle svake tegle sterilisao upaljacem/alkoholom .

Posle sam sve tegle dobro protresao da se spore rasporede sto bolje i stavio sam ih u orman koji grejem flasama napunjenim vrucom vodom, ovako to izgleda :D

slika

temperatura je 25c,sada cu da zamenim vodu pa cu videti ujutru koliko je C. :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Red »

moj savjet je da ne drzis tegle u vodi, vec iznad vode ako je moguce. skini foliju sa tegli, da se micelij ne guši unutra. dovoljan je cep sa vatom, folija ne treba.

sa bocama neces postizat konstantnu temp. posto se hlade sa vremenom pa bi bilo bolje da smislis neki nacin kako ces grijat tegle a da one nisu uronjene u vodu i da je kako tako temp stalna oko 25-26°C
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Zalepio sam flaster preko alu-folije,to je zamena za vatu :questionn:
Preko noci temp je opala na 20(kada su se flase ohladile)sada kada sam zamenio vodu skocila je temp na 30,smanjicu sa 3 na 2 flase pa ce valjda da se odrzava oko 25-27c.

Ovih dana cu da kupim kontejner i grejac za akvarijum pa cu d auradim ono kao sa prve slike a tegle cu da stavim na nesto da ne dodiruju vodu...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Cc,jos uvek nista ali sobzirom da je orbit rekao da je cekao 15dana dok se nije pojavio micelij,uopste se ne potresam posto mi nisu tegle bas u perfektnim uslovima vecim delom dana su 24-28c retko kada 30c i par sati su 20-24c...Procitao sam da se starije vrste gljiva lakse gaje(posto su vec naucile da se prilagode),znacu za sledeci put ako mi ovo ne uspe; sada sam im posleo da mi treba bilo koja PC vrsta i poslali mi LK jbg

Javljam cim se desi nesto:p
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Proslo je 2 meseca i nista se nije desilo,verovatno posto mi temperatura nije bila konstantna.

Ako sada sredim temperaturu jel ima sanse da krene micelij ili moram novu turu da pravim?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Red »

moras novu turu raditi ako ti nista nije krenulo nakon 2 mj. jel se barem nesto pojavilo, kontaminacija, bilo sto?

cudno mi je da se bas nista nije desilo, bez obzira na temperaturu.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la sometimes »

ma neznam bas da li je temperatura razlog, meni je isto tako znala varirati od 23 stupnjeva celzijusovih do 29 i vec dva puta je sve ok, a i mislim da je i temp. problem opet bi se nesto pojavilo, a reci mi jesi li pricekao da se voda ohladi prije nego sto si ubacio spore u dezinficiranu teglicu sa vodom....???
....it didn't make any sense.....
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Bas NISTA,prijatelju koji je koristio drugu spricu(ista tura)se pojavila makar kontaminacija:D

Nista onda cu novu turu uskoro da stavim:)

Sacekao sam da se voda ohladi,sve sam uradio po propisima osim temperature :(
Odgovori