Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Jos nista da krene :ohnoo:
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Stone »

Chegi, ti i ja smo odprilike u isto vrijeme prolazili kroz faze uzgoja (s tim što sam ja koristila raž i zemlju). Prije nekih sedam dana sam bacila "eksperiment" :((
Prije petnaestak dana sam mislila da mi se učinilo da je neka mala, majušna mušica proletila nad posudom dok sam je provjetravala i uletila u zemlju. Bila sam mirna jer je više nisam vidjela, ubijeđena da je u pitanju fatamorgana. Isto, početna faza bijele površine je ostala na tome... ništa se nije dešavalo. Eh, a onda sam primjetila male smeđe čahurice i male bijele crviće, bebe one mušice kojoj sam u pravo vrijeme bila na pravom mjestu sa svojom posudicom :-s
Pažljivo sam ih ostavila vani, da požive kad ih je već krenulo...
A što je sve mirisalo na gljive u početku... mmmm....
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

da se zna,par dana posle mog poslednjeg posta je pozelenela i druga posuda i ona je bacena,ne uspe nista ni iz ove 1 tegle u kojoj se jedino navatao mic :(
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Kimera »

Šteta što nije uspjelo, nema veze probaj ponovo i obrati najviše pozornost prilikom pravljenja šprica, prilikom inokulacije i sterilizacije. To su kritične faze u kojima se najčešće kriju greške. Sretno :thumbsup:
slika
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Mary Jane. »

Nemoj odustajati, sve je to najnormalnija stvar, neuspjeh je dio uspjeha, sretno drugi puta ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prvi uzgoj(kukuruz tek) :)

Post Postao/la antoniopavaroti »

Chegi je napisao/la:Vazi,videcu da nabavim onda jos 1 pa da stavim u svaku po 500gr kukuruza.

Pogledao sam na myctopia.com trebalo bi da ne bude problema ako nije konstantna temperatura :thumbsup:

P.S. Ima li neko ideju kako da SAKRIJEM sprice u frizider? :blinkk:
ha ha ha bravo kralju..pravi si :)) :ymapplause:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Stone »

Vidim ovo pitanje za sakrivanje sprica u frizideru :)
Ja svoju stavila u kesu, smotala, i rekla da je to za uzgoj neke cudne biljke koja mi treba za jelo (sirovojelac u nastajanju) i zamolila da to ne diraju. Nikad niko ni pogledao nije.
Usput, ta sprica stoji vec 2 godine. Prvi uzgoj mi nije uspio, a drugi nikako da napravim. Da li postoji mogucnost da je unutra sve jos zivo?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la antoniopavaroti »

Stone je napisao/la:Vidim ovo pitanje za sakrivanje sprica u frizideru :)
Ja svoju stavila u kesu, smotala, i rekla da je to za uzgoj neke cudne biljke koja mi treba za jelo (sirovojelac u nastajanju) i zamolila da to ne diraju. Nikad niko ni pogledao nije.
Usput, ta sprica stoji vec 2 godine. Prvi uzgoj mi nije uspio, a drugi nikako da napravim. Da li postoji mogucnost da je unutra sve jos zivo?

Teško je reći ...ima svakakvih slućajeva..Osobno mislim da je mic u redu a jedini način je da inokuliraš..pa ako slatkice porastu ok ako ne nikom ništa . Ako ih baciš uvjek ćeš se pitati šta bi bilo da si posadila..po meni posadi..bar češ malo živjeti u iščekivanju i nadi... :questionn: :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la oseloth »

Teško. Jedino probati. Ali u dvije godine morala je i neka bakterija zaživiti
Odgovori