Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Evo sada sam sa alkoholom prebrisao plasticne kutije i ubacio sloj zemlje(na koji sam sipao malo vode i promesao da se rasporedi svuda)pa sam stavio sloj kukuruza pa opet sloj zemlje koji nisam kvasio posto nisam u guide-u nigde nasao da zapravo treba da se pokvasi zemlja? :-s


Stavio sam sve to u veliku plasticnu kutiju pa nazad u mrak...

Jel treba da zalijem malo tu zemlju odozgo ili nista da ne diram?:O
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la 314 »

ja mislim da bi i gornji sloj trebao biti vlažan....al' vidi se još neko javi :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la HypnoToad »

Ne samo vlažna, mora biti mokra! Kod pripreme mora biti toliko vode da kad uzmeš šaku zemlje ništa ne kaplje, ali čim malo stisneš izađe par kapi, kad jače stisneš mali mlaz 2-3 sekunde. Sada je dobro namoči, neboj se previše vode, micelij će sve to upit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

kako da je namocim sada kada je sve to pomesano,polijem vodom odozgo najnormalnije kao da zalivam biljku? :D

Edit:Jel mogu da namocim sa obicnom vodom ili bih morao da je destilujem prvo?:)
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la extranoize »

najbolje ti je špricati nekom špricaljkom
nije nužno da bude destilirana voda, ali zašto ne

slika
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Nabavio sam i poprskao sa time odozgo dok nisam video da je zemlja poprilicno mokra,zatvorio sam sve opet i vratio u mrak,poceo je vec da se siri polako po zemlji micelij :D
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Siri se,siri se :lovee:

Danas je kada sam pogledoa bilo 32 stepena i odmah sam gurnuo ceo kontejner pod ledenu vodu da se malo rashladi i premestio ga u malo sveziju prostoriju na 30 stepeni pa kada sam posle odredjenog vremena shvatio da je i tu pretoplo prebacio sam u trecu prostoriju i sada je na oko 27-28 stepeni

Cuo sam da se kontaminacija javlja mnogo jakse na 30+stepeni i pogledao sam trenutno je i dalje sve belo



Javljam kada predjem u sledecu fazu mada imacu problema sa temperaturom sobzirom da ne postoji nacin da ohladim ni jednu prostoriju gde ima malo svetla :-ss
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Mary Jane. »

Da, sve iznad +30°C je nepogodno za shroomse a pogodno za razvoj svakakvih bakterija. Pokušaj bilo kako samo da ne bude temperatura viša od 30°C jer će ti se kontaminirat 100%
Ništa neće biti ako je temperatura previsoka, no samo ako je u pitanju kratak vremenski period.
Radje stavi boks negdje gdje ima minimalno svijetla skoro ništa ali da je temp između 25-27°C
Sretno :thumbsup:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Chegi »

Meni je trenutno box u ormanu za cipele a temperatuira je 28-29:D

Problem mi je sto ne kontam bas najbolje koliko svetla treba(znaci jel treba obicno dnevno svetlo bez sunca ili moze recimo da stoji ispod stola gde nema cak ni direktno dnevno svetlo ali je svakako svetlije od ormana i sl)..I kako da odrzim temperaturu niskom(sada kada su temperature po 35-40+ stepeni a nemam air condition mislim da mi treba neka ideja :-ss )


Vadio sam malopre male kontejnere sa micelijem iz ovog velikog posto mi se ucinilo da sam zapazio malo zelenog(kontaminacija)ali samo mi se ucinilo,nijes e kontaminiralo iako je bilo na preko 30 stepeni ko zna koliko sati,i ako je sada na 28-29 stepeni;D rasirio se micelij na mozda 5-10% zemlje,kroz 2 dana verujem da ce biti dovoljno za sledecu fazu :delicious:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Prvi uzgoj (kukuruz) :)

Post Postao/la Red »

moze stojati i ispod stola, kreveta... nije nuzno da je na otvorenom dnevnom svjetlu.
nazalost problem sa viskom temp ne znam kako da sredis, to je uvijek problem kada vrijeme zagrije. sve sto mozes je da stavis na mjesto gdje je "najhladnije" u kuci i nadat se da se nece neka gadarija razviti :)

u iscekivanju druge faze :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori