Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la orbit »

Pozdrav ljudi, trebam pomoc oko uzgoja...


Znaci, kolonizacija u teglicama s raži je prošla u redu, kolonizirala se raž i tada sam prebacio u posudicu s vermikulitom i kokosom 50-50%, nakon 3 dana otkrio kada je mic zauzela 40% i stavio na "pinanje"

Stavio sam na pinanje 9.1. i do danas po slikama vidite kako izgleda... mic se onda jos proširila, i zauzela velik dio, al to je oke...samo sto nema nikakvih pinova...

Vlaga je izmedju 70-80%, svijetla ima koliko ima u sobi od prozora a uz to cijeli dan gori jedna velika neonska lampa u sobi...

Zadnjih par dana svaki dan prešpricam casing jer se osuši po vrhu..

Ventilator na boxu gori po par min svakih 3 sata da napravi promjenu zraka...

Al se nista ne desava... neznam sto.. ?

:(


slike:

slika

slika

slika

slika

slika

Eto, pogledaje pa pomozite... hvala
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la Red »

probaj ne spricat, vidi kako se micelij sav sljepio.. ako si dobro sve pripremio ima dovoljno vlage u kejsingu i nema potreba spricat.
temperatura?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la orbit »

Red je napisao/la:probaj ne spricat, vidi kako se micelij sav sljepio.. ako si dobro sve pripremio ima dovoljno vlage u kejsingu i nema potreba spricat.
temperatura?

da, mic se slijepila, necu spricat onda... jel to sranje ?

temp je oko 23
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la Red »

pusti, vidi kako ce se mica ponasat...nek se oporavi daj joj sansu i ne budi strasno nestrpljiv :thumbsup: vrijeme pinanja varira...od uvijeta, nekom prije nekom kasnije :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la orbit »

Red je napisao/la:pusti, vidi kako ce se mica ponasat...nek se oporavi daj joj sansu i ne budi strasno nestrpljiv :thumbsup: vrijeme pinanja varira...od uvijeta, nekom prije nekom kasnije :ymdevil:
znaci, da se ne bediram ? :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la Red »

ajd pusti neko vrijeme.... i ako mica ne krene ludovat dalje, pusti... pa cemo vidjet, nema prostora za bed ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la orbit »

Red je napisao/la:ajd pusti neko vrijeme.... i ako mica ne krene ludovat dalje, pusti... pa cemo vidjet, nema prostora za bed ;)
Ok, cekam ! :)
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la orbit »

Ljudiiii !

Mic mi je pocela dobivati zutu boju... gdje grijesim ? :(


slika
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la 314 »

evo, to nije dobro, neka gadost, nisam stručnjak u gadostima i problemima, meni je sve dobro išlo (da pokucam u drvo), al' ipak mislim da je tu previše vlage....

a da sam ja ti, onda bi stavio ventilator da izvlači zrak van (ako već nisi), zatvorio one dole rupe na boxu jer je tu umjesto njih ventilator, zrak koji ulazi, ulazi kroz poklopac boxa i kroz filter-ok, a čemu je ona zelena cijevčica?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj na raži sa casingom 50%verm-50%coco

Post Postao/la orbit »

314 je napisao/la:evo, to nije dobro, neka gadost, nisam stručnjak u gadostima i problemima, meni je sve dobro išlo (da pokucam u drvo), al' ipak mislim da je tu previše vlage....

a da sam ja ti, onda bi stavio ventilator da izvlači zrak van (ako već nisi), zatvorio one dole rupe na boxu jer je tu umjesto njih ventilator, zrak koji ulazi, ulazi kroz poklopac boxa i kroz filter-ok, a čemu je ona zelena cijevčica?
neznam koja je gadost :(


znaci, vent je bio predvidjen, ali kada je upaljen, vlaga pada na 50%, pa ne radi..

zelena cijevcica je pumpa za aq, ona je radila do prije 2 dana, ali mi se cinilo da je ona previse isusivala...


EDIT: vent je upaljen da vuce van, rupice zatvorene... sada cemo vidjet kroz par sati kako vlaga funkcionira...
Odgovori