Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la 314 »

pecurko je napisao/la:Uuuu, lep rod, odlično ti ide sve 314 :mushroom: . Moja jedina zamerka je previše vlage-čitaj više luftanja, jer ti se micelija nastavlja razvijati i nakon rasta gljiva, što dodatno troši hranljivost supstrata koji ti je potreban za dalje flusheve....
Mada je ovo 35-42 g suvih sto ja ne dobijam iz cele ture, tako da skidam kapu :thumbsup:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA sad znam u čem je problem, pošto je box u zatvorenoj tuš kabini, a pumpa s kojom upuhujem "friški" zrak u box stoji pokraj boxa - PA NORMALNO DA NE UPUHUJEM FRIŠKI ZRAK; NEGO VRAČAM CO2 NAZAD UNUTRA =)) =))
to je to, isss kak sam danas pametaaaaan.....abortus-mortus :psy
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la orbit »

314 je napisao/la:hm, rast gljiva potiče isparavnje vode, ako ti je vlaga premala onda je gubiš negdje na neki način, previše luftanja, previše rupa na boxu, nema filter vate na rupama...jer za prvi flush ne bi trebalo dodatno vlažiti jer supstrat ima dovoljno vlage u sebi...ne znam, a mislim, vlaga ti je, kolko 60-70%, pa to je po mojem mišljenju i čak po gajdu minimalno, možda usporava proces, ali micelij je tamo i radi, e sad; meni na raži je trebalo malo duže dok nije počelo....
neznam, poklopac na boxu mi je napola otvoren, jer kada je zatvoren, vlaga mi poraste na 99%, pa ju na ovaj nacin odrzavam na cca 70-75%...

a substrat je onako posvijetlio pa sam spricao, iako, mic je "mekana" ...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la 314 »

daj si dnevnik otvori, tak bude sve bilo preglednije i svi ga onda mogu pratiti i dobiš više savjeta, a uostalom uvijek možeš priložiti sliku, jer je tak puno lakše uvidjeti stvari.
a kaj se tiće vlage, sad pričekaj koji dan pa budeš vidio kak se budu stvari razvijale....kak ti je kolonizacija raži prošla, brzo ili sporo....možda imaš sporije spore....koja sorta je u pitanju?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la orbit »

314 je napisao/la:daj si dnevnik otvori, tak bude sve bilo preglednije i svi ga onda mogu pratiti i dobiš više savjeta, a uostalom uvijek možeš priložiti sliku, jer je tak puno lakše uvidjeti stvari.
a kaj se tiće vlage, sad pričekaj koji dan pa budeš vidio kak se budu stvari razvijale....kak ti je kolonizacija raži prošla, brzo ili sporo....možda imaš sporije spore....koja sorta je u pitanju?
pise Lizard King...

Pa mic je krenula tek nakon 15 dana :(
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la 314 »

evo kaj mi je Hypno jednom napisal:

"Ali ni to nije toliko važno, najvažnija je razina domestifikacije kroz koju je taj 'strejn' prošao. Znači ako je uzgojen 10ak puta u umjetnim uvjetima, biti će puno osjetljiviji i teži za uzgoj od onoga koji je prošao 300 generacija. Zbog toga su strejnovi poput 'equadora', 'golden teacher', 'b+' i štajaznam, lakši i prilagodljiviji, ne zbog toga što su prirodno bolji, nego zato što su jako dugo u cirkulaciji i što su jako popularni, te je prilagođenost kućnim uvjetima postala dominantna."

a evo kaj sam ja nošo o tvojem 'strejnu':
"This strain comes froms a Shroomery member who started this strain from a wild print."

to mi sve nekak zvuči ko da imaš 'strejn' koji se još nije potpuno adaptiral kućnom uzgoju, ako si sve ostalo dobro uradio moguće je da imaš posla sa težim i osjetljivijim uzgojem... :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la 314 »

OKI-DOKI :D
ovo vrijedi za sve koji budu ili koriste aluminijske posude za kratkoročno držanje hrane...

krenem ja "dunkati", tipa, izlit ću vodu u posude do vrha pa nek se namače 24 sata...i izlijem ja vodu u posudu - kad ono sva voda iscuri van!
paa reko, koji vrag?!
pogledam od ispod i imam kaj za vidjet, par rupica, koje su nastale jer je al počeo korodirati i zjelo ga je. evo tak da znate, ako nećete poplavu u boxu :D
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la Shanti »

Da, zanima me koliko je zapravo zdravo uzgajati na tim posudama, jer znamo da gljive i metali ne idu zajedno :D , pogotovo ovakav aluminij s kakvim se danas susrećemo...
Jel bi se moglo primjerice posložit papirnate ubruse na dno da supstrat nije u direktnom dodiru sa posudom, ili neš slično...
Btw. 314 super grow diary :thumbsup:
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la 314 »

Shanti je napisao/la:Da, zanima me koliko je zapravo zdravo uzgajati na tim posudama, jer znamo da gljive i metali ne idu zajedno :D , pogotovo ovakav aluminij s kakvim se danas susrećemo...
Jel bi se moglo primjerice posložit papirnate ubruse na dno da supstrat nije u direktnom dodiru sa posudom, ili neš slično...
Btw. 314 super grow diary :thumbsup:
da, shanti, zanimljivo pitanje.

dal' je zdravo i ako nije kako spriječiti?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la HypnoToad »

Da, enzimi gljiva probavljaju tanki aluminij bez beda.
Papir i nije baš neka barijera, iz više razloga, može se podložiti najlonom.
Sad, iskreno nemam pojma da li je taj aluminij nezdrav, ali pošto su to jako male količine aluminija i male količine gljiva koje se konzumiraju, mislim da nema razloga za brigu. Ali opet, uvijek je bolje koristiti plastične posude.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai na kokosu

Post Postao/la 314 »

da malo obrišem prašinu sa dnevnika... :)

uspio sam izvuć 4 flusha, trenutačno se dunka jedna posuda, a za koji dan ide i druga na dunkanje, samo da poberem tih par koje su izrasle.
5 flush bude bio zadnji, jer lagano pripremam raž za sljedeću turu koju ću raditi isto na kokosu ali ovaj put budem umješao i vermikulit u kokos kao dodatak.

ovaj put radim i sa novim strejnom 'lizard king', tako da ću imati jednu posudu 'thai' i jednu 'lizard king'....pa da vidimo, baš me zanima :)

ne znam dal da otvaram novi dnevnik ili da tu nastavim? :-?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori