Broke Boi Tek (modifikovan)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

22 dan od inokukacije, tegla sa miksom je 100% kolonizovana, zadnjih 36 sati nema pomaka.
Proso je izgleda stagnirao
Pripremljen je medijum kulture na vodenoj bazi u koncentraciji od ~4%. (115ml demineralizovane vode i 4.30g prirodnog bagremovog meda) sud i kultura su pasterizovani broke boi tehnikom
Supstrat je odokativan, kokosov treset, dehidrirani izmet pernatih životinja, mlevena kafa i gips.
Supstrat je pasterizovan oven tek metodom (nije zvanični naziv) supstrat je dakle izmešan, hidriran stavljen u kese za pečenje i umotan u alu foliju i potom stavljen u rernu na 200°C dva sata.

Pošto nemam više grain spawn-a od ove tegle ću probati da napravim nešto malo pečuraka i da uradim G2LC.
Čekam još proso da se kolonizuje pa ću raditi G2G na ostale tegle, iz priloženih eksperimenata ubuduće držaću se kombinacije integralni pirinač, žito i proso pokazalo se kao solidna podloga za kolonizaciju.
Na slici vidite kutiju koja ima ima rupice za FAE ali su trenutno prelepljene flasterom.
https://imgur.com/a/DrnmaSk
Ostatak spawna ću pičnuti u kesu pa šta bude.
Idem sad da se igram laboranta u kupatilu

Do daljnjeg
:mushh:
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

8 dan nakon presađivanja grain spawna u supstrat i 8 dana od G2LC.

Supstrat
https://imgur.com/a/uITcsXg

LC
https://imgur.com/a/eAvlDog

Imam još jednu posudu sa supstartom, ali je tu kolonizacija znatno usporena.
Čekam LC da počne da se povezuje između sebe i da jednostavno dobijem materijal za rad pa ću da inokuliram novu turu i da spremam monotub od 32L
:mushh:
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la perke »

Dobro si ti zagrizao ako ides na monotube varijantu. Sve ili nista.
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

perke je napisao/la:Dobro si ti zagrizao ako ides na monotube varijantu. Sve ili nista.
BRF nisam ni pokušavao iako imam skoro sve materijale za kejk, sem tegli, tegle su besmisleno skupe ovde kod mene tipa 1,3€ - 235ml, trebalo bi mi 16 tegli zajedan tub. Čak i da sam hteo BRF, radio bih varijantu da narendam kejkove u supstrat. Ono čudo šotgan i to, mislim da je previše cimanja, gubljenje vremena i prostora za jako mali prinos. Bolje odraditi nešto efektivnije sa malo više rizika i da si miran. Zato su mi ova dva monotuba svega 2l veličine (ako ne i manje) da vidim čitavu situaciju kako ide, da se ne bih zaleteo sa nekim gabaritom neiskusan pa da izgubim sav spawn i supstrat u jednom growu
:mushh:
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

Jedna od dve kutije je procvetala, izrasla i obrana. Skinuo sam iz te kutije oko 35g svežih. Prilično sam zadovoljan s obzirom da mi je prvi grow, modifikovan i u 50% slučajeva nisam znao šta da očekujem i kako da delujem. Druga kutija čija je zapremina nešto veća danas je izbacila prve vrhove. Tokom cvetanja koristim led svetlo 65w 6500k na nekoj udaljenosti oko 1m. Kutijice sam držao u velikoj kutiji zbog količine vlage i sterilnog vazduha.
Evo i nekoliko fotografija

Kutija koja je trenutno u fazi rasta

https://i.imgur.com/zADoQV8.jpg

Prošli kejk koji se sada potapa i sprema za drugu turu

https://i.imgur.com/Dzr5QQv.jpg

Nagrada za trud

https://i.imgur.com/PRistRW.jpg
:mushh:
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

U tri dana sam inokulirao 8 tegli, 6 su famozna mešavina koju sam koristio u početku, ostale dve su kukuruz kokičar, jedan je inokuliran LC medijumom koji je zabrinjavajućeg izgleda. Nemam ni petri posude ni uslove da isprobam lc na nekom drugom medijumu da se uverim da nije kontaminacija. Zato sam žrtvovao jednu teglu ne bih li se uverio da li valja. Sve je i dalje broke boi metoda, dakle u najobičnijoj šerpi pasterizujem žitarice 2 - 2.5 sata.
:mushh:
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la perke »

Top. Nije mnogo ali za prvi put ok. Ja kad budem radio, isto necu mnogo jer realno, sto ti kazes, pojma nemas sta radis. Ovo je cisto upoznavanje. I sta sad preostaje nego konzumacija :)
Lep je dan danas :D
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

perke je napisao/la: 05.03.2020, 15:36 Top. Nije mnogo ali za prvi put ok. Ja kad budem radio, isto necu mnogo jer realno, sto ti kazes, pojma nemas sta radis. Ovo je cisto upoznavanje. I sta sad preostaje nego konzumacija :)
Lep je dan danas :D
Ma evo za par dana će nova tura kapiram malo jača jer je veća zapremina supstrata i spawna, vidim izbilo na više mesta nekoliko clustera
Eno stoje i dalje u frizu, nemam dehidrator, a i nakupilo mi se sranja neću da bustujem anksioznost i nervozu
:mushh:
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

Drugi tub je krenuo da cveta, mnogo jači i lepši primerci iz njega, prvenac sam skinuo zbog printova.
6/8 tegli je krenulo sa kolonizacijom, ispostavilo se da LC medijum ipak valja pošto se i ta tegla polako kolonizuje

https://imgur.com/a/msfFKaA
:mushh:
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

Update

Zadnje tri ture inokulacije i razvijanja micelijuma propale... Negde pravim gresku u procesu, eksperimentisao sam sa semenjem za divlje ptice, sa kukuruzom, sa nekim brf varijantama, ma nista. Potrosio sam i sopstvene printove red boy-a. Imam samo cetiri tegle inokulirane zadnjim mss sto mi je ostao i iskren da budem preterana je vlaga u tegli i u stanu mi se siri odvratan miris truljenja, a micelijuma ni na vidiku. Koristim cak i grejac za reptile ne bih li imao konst. temp u vrednosti od 27°C.
Napatio sam se ko isus ne bih li nesto uradio, cak sam jednu turu i posadio, medjutim zbog posla su me poslali u karantin i 15 dana nisam video kejkove i kad sam se vratio naravno sve je bilo kontaminirano jer sam radio 3:1 proporciju supatrat medijum i kontam da je tu micelijum bio znatno slabiji od bakterija i otislo sve u kurac.

Poruka samom sebi: ne ekaperimentisi, ne cackaj, ne izvodi lud kurac, ponovi sve kako si u pocetku i nece biti problema (valjda)

Bacio sam spriceve i igle, kupio nove, ako puk e i ova tura sve tegle cu sterilisati u hipermanganu pa posle u rerni na 200 stepeni, i onda tek inokulacija i ostali bakraci

Do daljnjeg
:mushh:
Odgovori