Ecuador & Cambodian Combined

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Update: Od tri mini chambera za fruitanje, u dva se jos nista ne dogada, no jedan je u samo nekoliko dana full koloniziran i sve je spremno za fruitanje. No nisam siguran kako da podesim osvjetljenje odgore posto nemam transparentne poklopce vec debeli crni.

Stvarno bi mi koristio mali savjet oko postavljanja svjetla. Vjerojatno bih trebao kupiti nove plasticne boxeve sa prozirnim plasticnim lidom s gornje strane tako da gore mogu staviti kakvu zarulju. No ako tko ima kakvu korisnu ideju a da ne zahtjeva prebacivanje svega u nove boxeve, sada bi mi itekako dobro koristila.

slika
slika
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la Spunk »

Kad sam pravio still air box imao sam tamni poklopac, a dno je bilo izgrebano i mutno. Na kraju sam nasao staklo odgovarajucih dimenzija i koristio umjesto poklopca. Prije toga sam na staklo naljepio izolir trake u obliku cetverokuta, u dimenzijama otvora kutije, da bolje dihta
Jebivjetar
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

To je odlicna ideja. Nadam se da imam nekakvo takvo staklo u kuci, ili cu kupiti kakav takav plasticni poklopac samo da se moze nasloniti.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Hermes je napisao/la:
luther7hrol je napisao/la:Brown rice flour ti je mljevena smeda (integralna) riza odnosno pirinach, odnosno brasno smede rize (rize koja ima cijelo zrno sto iskljucuje bijelu rizu i slicne nusprodukte). Mislim da bi se i od divlje rize (crne) moglo skombinirati brasno. Ja sam tri jara pripremio sa vermikulitom jednostavno, no sutra imam jos dva pripraviti i za njih cu napraviti kejkove od smedeg rizinog brasna (nisam to nikada prije radio).

Inace, brasno mozes jednostavno pripraviti kod kuce, ako imas smedu rizu cjelovitog zrna i dobar blender, tako da ubacis dovoljnu kolicinu rize u blender i za minut-dva imas brasno.
Ee hvala puno na odgovoru svugde sam trazio nigde nema konkretno!! Ako mozes znacilo bi mi da mi kazes kako je ispalo i ako imas da mi das neku preporuku za prvi put sta da radim :D
Najbolje ti je uzeti neki dnevnik koji ti se svida i krenuti. Eksperimentiraj. Imas jako dobar guide ovdje na themajci koji pokriva osnovnu i najjednostavniju metodu. Meni ju je bilo jako jednostavno slijediti i prvi put, i sada. Treba ti raz ili nekakva zitarica, teglice, vermikulit, plasticni boxevi, pressure cooker, spore, i samo kreni :-)
Avatar
cofita
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 19.12.2013, 08:58
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la cofita »

El kukuruz se samo prokuva pola sata, ne stavlja se u vodu na 24h kao psenica??
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Mislim da sam ja prvo namakao jedan dan a onda prokuhao - koliko se sjecam :-)
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Update: prvi flush pobran i osusen, ali jos ne degustiran, drugi se nestrpljivo ceka.

slika
slika
slika
slika
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la Firmus »

Vau, kako su lijepe ne mogu ih se negledati :D Svaka čast i isto tako čestitke na uspjehu :thumbsup: Nadam se da ću i ja imati prve plodove za mjesec dana otprilike. Za sad se staklenke koloniziraju, vjerojatno ću ovih dana i sam otvoriti dnevnik.

Jesi miješao različite tipove? Pretpostavljam da neće biti neki problem ako stavim u isti FC 2 vrste? I usput, koja je ispravna nomenklatura. Često se koristi strain u eng. ali sam pročitao da to nije ispravno nego race ili variety, a kako je na hrvatskom nemam pojma...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la AFX »

Čestitam..malo si pre dugo čekao da ih pobereš.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Firmus je napisao/la:Vau, kako su lijepe ne mogu ih se negledati :D Svaka čast i isto tako čestitke na uspjehu :thumbsup: Nadam se da ću i ja imati prve plodove za mjesec dana otprilike. Za sad se staklenke koloniziraju, vjerojatno ću ovih dana i sam otvoriti dnevnik.

Jesi miješao različite tipove? Pretpostavljam da neće biti neki problem ako stavim u isti FC 2 vrste? I usput, koja je ispravna nomenklatura. Često se koristi strain u eng. ali sam pročitao da to nije ispravno nego race ili variety, a kako je na hrvatskom nemam pojma...
Hvala ti! Hoce, stizu i tebi, uskoro :-)

Mijesao sam dva tipa, no ne u isti jar. No nisam siguran koji je koji vise, da budem iskren - trebao sam staviti label na jarove prije.

Mislim da se variety ili specie referira na razlicite vrste gljiva u potpunosti, tipa Cubensis vs Panaeolus. A strainovi su vise kao sub-variery ili podvrsta s odredenim genetickim slicnostima unutar odredenog izolata/skupine.

Evo zanimljiv clanak na temu:

https://jmm.microbiologyresearch.org/co ... gm-live-03
Odgovori