Cvetanje Peyote-a

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Odgovori
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Cvetanje Peyote-a

Post Postao/la freespirit »

Imam dva mala Peyotea. Jedan je star 3 godine, a jedan dve(s tim da sam sa njega skinuo glavni button)! Interesuje me kada ce procvetati, i da li uopste mogu procvetati u sobi ili moram cekati sledece leto, kada cu ga izneti opet napolje(uzgred i ovo leto je bio napolju ali nije procvetao)! I da, kako mogu primetiti da pocinje da cveta? Vazna napomena je da su oba Peyotea Caespitose(oni sa krsa malih button-a) :sunn:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cvetanje Peyote-a

Post Postao/la Red »

Koliko sam ovako na brzinu pogledala, u prirodi oko 10 godina, kad se uzgaja 3-5 godina, nekada i vec nakon druge. daj sliku da ih vidimooo :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Cvetanje Peyote-a

Post Postao/la freespirit »

Uf, slika stize sutra, prazne mi baterije na fot pa ih stavljam sada na punjenje! #-o
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Cvetanje Peyote-a

Post Postao/la freespirit »

slika
Evo ga, to je taj stariji! Upravo bi trebao da udje u cetvrtu godinu! Zdrav je i veseo, iako na slici izgleda sivkast i tmuran, no to je zbog loseg fotoaparata :cheesy: Znam da u prirodi mu treba i do 10 godina da procveta, ali ovaj bi zaista posle dve realno trebao da vec daje cvet! I sem toga to je caespitosa koja bi mnogo ranije trebala da dolazi do svoje zrelosti! Hvala unapred na svim mogucim savetima! :psy
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cvetanje Peyote-a

Post Postao/la Red »

takoder sam nasla informaciju gdje kazu da velicina kaktusa dirigira cvjetanje. kada dosegne 4 cm velicine, pocinje sa cvjetanjem, tada ulazi u pubertet. eh sada...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Cvetanje Peyote-a

Post Postao/la freespirit »

Hm.... Moguce. Pa tu je negde, oko 3,4 cm u precniku! Mozda malo vise, moracu da ga izmerim! No, navodno caespitose ni ne narastu vise od 3,4 cm, eventualno 5cm! Jedino se ekstremno brzo sire brojcano jer mu mali buttoni iskacu kao ludi! Thnx neizmerno! :ymhug:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Cvetanje Peyote-a

Post Postao/la dr.manijak »

Eto slucajnosti!
Pitao si da li je moguce da peyote procveta u sobi.
Meni je pre mesec dana krenuo da cveta peyot na terasi ali je tada krenulo i lose vreme pa sam ga uneo u kucu.
Cvet se nije i dalje otvorio iako je krenuo, sto u mom slucaju znaci da nemoze da procveta bez direktnog sunca.
Evo i slike trenutnog stanje.
Tako stoji vec oko mesec dana, treba mu :sunn:
slika
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori