Presađivanje agave

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Odgovori
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Presađivanje agave

Post Postao/la Proximus »

Imam agavu koja postaje prevelika za moje životne uvjete. Stan je već prekrcat svime i iako još ima mjesta za nju na prozoru kad još malo poraste neće više biti. Također i sam prozor ima direktnog sunca samo pola dana što joj i nije najidealnije. Nadao sam se imat ju dok naraste i puno veća al sve dok ne uselim u vlastitu nastambu, kad god to bude, ovdje i ne paše baš na žalost. Stoga odlučih da bi joj bolje bilo u prirodi, naime presadio bi ju na more na jug istre gdje ljetujem. E sad, što me muči je da je tamo skoro sva zemlja crvena, i neznam dal agava može živjet u tome, nikad ju isam vidio da raste iz crvene zemlje (doduše, vidio sam da rastu iz kamena pa valjda može i iz ovog onda). Oće preživjet tamo? Kad da ju presadim, ljeto, jesen? Agava je visoka 17cm, promjer odozgora gledano je oko 30cm. Bilokakvi savjeti?
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Presađivanje agave

Post Postao/la Red »

one rastu naokolo po svakakvim terenima, tako da za zemlju ne moras brinut. presadit, mislim da nije toliko bitno posto je to vec poveca agava, dakle nije toliko osjetljiva. mozda je najbitnije da ju se presadi u proljece, da dobije ponesto vode od kisa, da sto bolje oformi i zakorijeni korijen i ojaca. tako da nakon ljeta i jeseni spremno doceka zimu ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Presađivanje agave

Post Postao/la Proximus »

e super, onda cu drzat doma dogodine pa presadit negdje u 4-5 mjesecu :sunn:
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Odgovori