neshto je napalo peyote

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Odgovori
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

neshto je napalo peyote

Post Postao/la wolf »

Peyote napadnut od strane nekih vashi pretpostavljam... ova tri butona nakalemljena su dobila tvrdu pokoricu smedje boje, i kao da pucaju... ovaj veci se bolje drzhi... izolovao sam ih od ostalih kaktusa, ne znam chime bih ih i da li uopshte prskao... neko mi je spominjao japanski preparat SUNMITE valjda, kao i josh 2 preparata koja se zavrshavaju na -MITE, i kao trebam ih prskati svake 2 nedelje sa sva tri po jednom... ne znam koliko je to bezbedan pesticit, za ivaj prvi mislim da je u pitanju pyridaben

ne znam, shta vi ljudi mislite?slikaslika
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: neshto je napalo peyote

Post Postao/la Fig »

ne znam, ovo me prvo asocira na nekakve opekline izraženije smeđih ožiljaka. preostaje da nadraste takva opeklinasta oštećenja, i onda postepenim izlaganjem punom suncu.
na drugoj slici ne rasaznajem previše toga, ali me asocira na kolektivno truljenje... ne znam, al veoma mi loše izgleda :-??

imaš ovdje temu od svakakvim napadačima na kaktuse pa možeš malo pročitat ako te zanima. a od same preporuke pesticida ne bih baš znao pošto ih baš ne koristim trenutno, najbolje da se raspitaš u nekakvom rasadniku ili tako nečemu.. eventualno odeš na floraart koji je u tijeku i popričaš sa nekim od onih uzgajivača ako si iz zg-a... ima i nekih raspravljanja na ovom forumu... a i ovdje zanimljivosti o praktičnim homemade pesticidima
Odgovori