Peruvian torch (tek kupljen) i zima

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Odgovori
Spiritless

Peruvian torch (tek kupljen) i zima

Post Postao/la Spiritless »

jucer sam kupio dva manja peruvian torcha u maleckim kalicima. Jedan se jako izvrnio i mislim da bih ga trebao presaditi ili staviti jos zemlje.nisam siguran sto da radim.u stanu imam pec dosta je hladno dal da ih stavim blizu peci i jel pametno presadjivati ih zimi.nitko ne zna nista o tome od mojih prijatelja.boja kaktusa je postala blijedo zelena pa plíz ako netko moze pomoci
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Peruvian torch (tek kupljen) i zima

Post Postao/la mr. gljiva »

Presađivanje najbolje obavi u proljeće jer je sad kasno (nadopuni zemlje ovom kaj se izvrnuo). Kad se spremaju ujesen na zimovanje može se čak otresti i oprati sva zemlja, dobro zasušit korijen i staviti/presaditi u frišku zemlju.
Ne blizu peći i ne zaljevati!
Najbolji prozor zimi je onaj gdje najduže ima sunca...možeš zaljepiti papir za pečenje ako su kaktusi mlađi da ih slučajno ne "sprži",ali nebi trebalo :) blijedo zelena inače upućuje na nedostatak svjetla,a ako pocrvene/posmeđe oko bodlji najčešće je bilo prejako sunce.
Idealna zimska temperatura kaktusa općenito bi bila 10-15°C, može i niže jer neki podnose i minus ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Peruvian torch (tek kupljen) i zima

Post Postao/la Red »

Drago mi je da si dosao u posjed tako divnim kaktusima :D briga je pola posla, ostalo ce Oni sami.

posto kazes da nemas pojma kuda sa njima ni kako postupiti, onda za pocetak procitaj ove dvije teme i mislim da ce ti uvelike pomoci da bar nesto znas kada govorimo o brizi kaktusa...

Uzgoj Kaktusa, razmnožavanje, kalemljenje i briga

~ Uzgoj Peruvian Torcha ~ od sjemenke pa do zdravog kaktusa

u ove dvije teme ces naci dovoljno informacija da bar znas kako sa njima postupiti i sto napraviti i kako odraditi presadivanje a i samu njegu.
nemoj biti lijen, procitaj i znat ces sve sto moras znati, da si ne sjebes nove ljubimce, bilo bi steta da ih nebrigom ili krivom brigom zeznes ;)

Baci koju sliku, da ih vidimo :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori