Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Ko hoce da mi oplodi kaktus? Skinucu bodlje. :D
Dzast kiding.


Znate sta me zanima, jel ispod ovog peyot-a posto je kalemljen mogu da izadju novi peyotici?
Video sam na nekim sajmima kaktusa da kaktusi iz zemlje daju dosta prinova, pa jel moze i ovaj moj?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Alkaloid »

Naravno, donji kaktus mu služi umjesto korijena, a cijeli "nadzemni" dio se razvija normalno, pogledaj recimo ovaj na linku ispod

http://2.bp.blogspot.com/_02PzUaGvGU4/S ... 080615.jpg

Ima još jedna stvar, ako hoćete da brže rastu, a ne treba vam sjeme (ili ih nemate više koji istodobno cvjetaju) onda vjerujem da je pametnije otkinuti cvjetne pupove kad se pojave, s obzirom da biljka u trenutku cvjetanja svu svoju energiju usmjerava na razvoj reproduktivnih organa (cvjetova) pa se rast drastično usporava ili čak zaustavlja. Ako ih pak imate nekoliko cvjetajućih, i želite sjeme, onda naravno morate biljku izložiti oprašivačima (pčele, bumbari, leptiri...) ili, ako je u zatvorenom prostoru, ručno je oprašiti.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la ZOKI »

procitao od pocetka do kraja i nije mi jasno koliko je kaktusa potrebno za normalan trip ovo nista nerazumam (Potenciju koju ima Peyotl, kao I različitu toleranciju različitih ljudi, jako varira. Neki ljudi su rekli da su imali jaka iskustva od samo 3 do 4 Peyotl botuna. No ljudi koji ih koriste češće konzumiraju 12 do 15 botuna, dok broj od 24 botuna nije čudan. )

sta znaci potun?

znaci koliko kaktusa za normalan trip i koliko stari moraju biti? onako cca?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Botun je zeleni dio pejotla (tj. 'kaktus'), znači bez korijena. Minimalna dob mora biti 3-5 godina. S tim da ovih mlađih treba više jer su manji. Od ljudi sam čuo da je za onako srednji trip potrebno cirka 5 sedmogodišnjaka.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

:ymparty: :ymparty: :ymparty:
Danas na izlozbi cveta mali "San Pedro" i joooos manji "Peyote"! :psy
Pisem pod navodnicima jer cu jos okaciti slike kad se dokopam nekog aparata, pa da mi potvrdite :) Mislim, za Peyote sam prilicno siguran, jer nema mnogo nacina da se pogresi, ali sada, hm, pitao sam prodavca da li zna koja je vrsta, on mi je signalizirao :)) da dobro ja znam cim pitam, ali iskreno- ovih dana sam se toliko bavio gljivama i ne znam da razlikujem kaktus od kukuruza (dobro,ne preterujmo :)) )
Svakako, za sada ono sto mogu reci, kaktus je visok 10akcm sirok je 2-3cm, ima pet rebara, dakle zvezdast je kad se gleda odozgo. NIje bas pravilnog oblika i pri dnu je plavicastiji i tamniji, dok je svetliji pri vrhu. One "stvarcice" iz kojih izlaze bodlje su bele, a bodlje crne, ali i jedno i drugo je jako, jako sitno, a na svim slikama, San Pedro mi izgleda mnogo vece... Ako neko zna je l' to normalno za mlad kaktus, nek javi, ako ne, uskoro ce slike :)

Sto se Peyota tice, pa nema mnogo price, jako je sitan, mozda 2cm u precniku, ali vec ima 3 pupoljka koji su jedva vidljivi :)
Obe biljke su u saksijicama 6x6x6cm, i za sad sam ih samo stavio na policu i cekam uputstva strucnjaka sta cu dalje s njima :psy
007
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 14.09.2011, 18:39
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la 007 »

HypnoToad je napisao/la:Bez uvrede, ali ako imaš namjeru ekstraktirat meskalin iz peyota (!! X( !!), bolje si odi kupit tubu ljepila.
Zašto tako kažeš? Peyo je izuzetno zeznut za konzumaciju. Pogotovo ako su malo slabiji pa ih treba 20 komada pojesti! Slažem se da Peyo daje drugačiji voyage radi drugih alkaloida u sebi ali extrakcija kod ljudi koji imaju beda sa želucem, slab tolerance na žufko...neka extraktaju.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Zato jer to smatram svetogrđem, i ostajem pri svom stavu. Peyote je sveti lijek starih naroda, i ako ga nećeš konzumirati u njegovom prirodnom obliku, onda ni nemoj. Neke druge vrste kaktusa su daleko pogodnije za ekstrakciju, rastu brže i sadrže uglavnom samo meskalin, postotak drugih alkaloida je više-manje zanemariv.
Ako nećeš prihvatit peyote onakakv kakav je, prihvatiti manje neugodnosti sa želucem i okusom kao dio iskustva, onda ne zaslužuješ njegovo učenje i liječenje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

netko susi pa samelje pa pojede sa necim, netko jede sirove, netko radi ekstrakcije, svakom po svom gustu ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
007
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 14.09.2011, 18:39
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la 007 »

Slažem se sa obja stajališta. Ja također nebih extraktao...ali opet neču osuđivati...nije na meni da osuđujem (tuba ljepila - LOL)

Bilo je pitanje oko rezanja cjepljenog kaktusa....
Imaš host-a na kojem spororastući(Peyo) raste. I kroz srčiku dobiva vodu od host-a.
Ako želiš da ti još Peyosa raste nakon rezanja "parazita"...onda nemoj odrezati potpuno sve. Mislim na kuglicu gore. Moraš ostaviti nekih 10mm Peyo mase. Iz tog tkiva če sproutati novi Peyosi. Najčešće više njih. Ali ako odrežeš previše prevladati če DNA od hosta i sproutati če host. Tako da pazite kod toga. Vrlo je vrijedan izvor Peyosa dobar debeli host sa cjepljenim djelom. U 2 godine po 6 komada može solidnih izrasti za rezanje i presađivanje u zemlju radi stvaranja korjenja. pozz :thumbsup:
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

E,ljudi,juce mi se desila genijalno retardirana stvar :D
Posto svako drugo vece paranoicno proveravam da mi neki kaktus nije premekan, da ne truli mozda, tako sam slucajno juce stisnuo pupoljak peyotea i on se "izduvao" i ispustio dosta vode, sad je smezuran jadan :ohnoo:
Razmisljam, da li da ga ostavim ili to mozda nije bezbedno, jer ako pocne da truli, moze da zahvati i glavnu biljku... Jadan, je l' mislite da ima sanse da se oporavi? :sad:
Odgovori