Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

U prvom postu ti pise sve, pa se odluci za jedan ;)
Mescalin sadrze I ove vrste:

T. bridgesii, T. cuzcoensis, T. fulvinanus, T. macrogonus, T. pachanoi, T. peruvianus, T. taquimbalensis, T. tersheckii, T. validus, T. werdermannius.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mudrac »

samo da kazem da sam ja drmno 3 peyota od 4 god i jedan od 2 i nije mi bilo nista :(
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Pa s' obzirom koliko peyot sporo raste od tih 3 butona nije ni moglo da ti bude nista ako su bili stari 3-4 godine.
Pazi ovo, ja sam skoro otisao na pijacu cveca i naisao na lophoriu staru 5 godina velicine nokta na palcu.
Koliki su bili ti butoni koje si jeo?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

Puno zavisi koliko je pejotl star i u kakvim uvijetima raste, to utjece i na njegovu potenciju. Po meni su to bili premladi kaktusi za konzumaciju a i mislim da ih je bilo premalo. doza jeste od 3-4-8-10, ali kada govorimo o odraslim kaktusima uzgajanim u pravim uvijetima...

i mene zanima velicina ovih kojih si jeo?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la mr. gljiva »

Kad se lophophora jenom ukorjeni u odgovarajući supstrat dobijete doslovce omanje brdo botuna u vremenskom periodu 15-20 godina. Usporedite ga s nekim drugim kaktusima koji rastu 3mm godišnje i skužit ćete da peyote u biti jako brzo raste ;)
I što se tiče našeg klimata, radio bi ekstrakciju samo radi provjere koliki je sadržaj meskalina jer će vam prije biti zlo i muka nego da će vas opalit trip na ovom našem "slabijem" suncu :D
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la wizard.hannah »

DALI NETKO IMA XP NA ECHINOPSIS ILI WIILIAMSII KAKTUSIMA?

Ako ima pozitivan koliko je uzeo? Tekođer i negativan je u redu.

Ovo što se tiće sunca...to se da sredit .... steroidno ili lampama. Ili pak duplom dozom.

Ali dal imate iskusta koja su pozitivna? U smislu da je došlo do tripinga na mescal+like alkaloidima. :cheesy: :thumbsup: :questionn:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mudrac »

pa velicine tipa...kao ovaj sad sa cvetom,samo sto tad nisu cvetali(mozda chak i stariji), :)
nesto su bili ubledeli i zivo me zanimalo,pa sam ih osusio i gricno :D
a skupio sam ih nekolicinu pa mi se moglo....jbg.
jeste mi se motalo po stomaku(jel sam ipak,to uradio,ali ni traga od nekih fantazija :-? )
mada peyot u sebi poseduje taj alkaloid tako da morada radi i onaj u nashim uslovima,ali njima zaista netreba puno vode i sto se vise muche i anje zalivaju vise je meskala.

I da da kazem mada nema veze-shvatio sam da od silne moje experimetacije sa "stafovima"odrazilo se to i na mozak,tako da ljudi OPREZ!!!
Sto kaze Hypno svest je najbolja.(pogotovo mladi ljudi)...jel nisu izgradjene lichnosti,a i u Fear and loathing-u kaze da(filmu) covek moze mnogo dalje da dogura BEZ l nego SA "stafovima",
tako da pitanje je sta zelimo i po koju cenu i dali to prihvatamo svesno.
ja sam se malo i uplasio za sebe i svoje zdravlje(bas me sve pritislo),nije to zezanje ljudi :ohnoo:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Ako si kupio na pijaci onda i nije cudo sto nije radio, to su one uzasne varijante sa malom kolicinom alkaloida, pravi peyote ti je ljubicaste nisjanse u jesen i tada je najpotentniji.
mr. gljiva je napisao/la:Kad se lophophora jenom ukorjeni u odgovarajući supstrat dobijete doslovce omanje brdo botuna u vremenskom periodu 15-20 godina. Usporedite ga s nekim drugim kaktusima koji rastu 3mm godišnje i skužit ćete da peyote u biti jako brzo raste ;)
I što se tiče našeg klimata, radio bi ekstrakciju samo radi provjere koliki je sadržaj meskalina jer će vam prije biti zlo i muka nego da će vas opalit trip na ovom našem "slabijem" suncu :D
Da ali ako ga nakalemis dobijes mnogo brzi rast i seme, razgovarao sam skoro na sajmu sa covekom koji se bavi gajenjem kaktusa rekao je da se peyote jednom nedeljno zaliva celog proleca i leta a u jesen jednom mesecno, i da tako najbolje raste i da je pravilno zalivanje najbitnije za rast kaktusa.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la wizard.hannah »

Da...Peyote sa "placa" ili iz država gdje je dozvoljen za uzgoj prvo što rade jeste da ga nakon 6 mjeseci-godine dana režu i cjepe na brzorastući kaktus. Kroz 2 godine dobiš hrgu kao jabuka i cijenu od 150€! A taj kaktus doslovno nema ništa u sebi jer je vrlo kratko vrijeme hidroponski izazvan rast korjena. Ima sitan korjen ali nikakav nasuprot pravome! Ja kad presađujem...30god stare kaktije...pa taj korjen je 2/3 biljke u proljeće a 1/3 u rano jesen! Stavio sam slike..na jednom drugom djelu foruma...tam di su fotke ili Kaktusi..ako nekog zanima.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mudrac »

DA BUDEM PRECIZNIJI, bili su precnika oko 3 od 2,5cm i jedan oko 2 mozda malo manje
Odgovori