Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

jedino sto mogu naglasiti kao prednost ekstrakcije jeste- uvelike umanjena mucnina, koja je definitivno veca kod zvakanja kaktusa (opcenito). ali... previse je to zezancije da bi jednom probao, a i mozes zeznut stvar i da krajnji ishod ne bude cisti meskalin.

kako god. moj savjet je uvijek da se jede, kao i sa gljivama, no nekima je mucnina veliki problem, pogotovo sa kaktusima gdje je ekstrakcija mozda najbolje rjesenje ;)

nadam se da ces dobiti te kaktuse i da ces se dobro provest, na koji god nacin da ih konzumiras :ymparty: Javi nam!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Nadam se da cu ih probati ali to je tek za nekoliko meseci.
A sto se tice peyota.. Oprosti HypnoToad ali i nekim kulturama je zabranjeno jesti krave jer se smatraju svetim, muslimani ne jedu svinje, da li to znaci da ih i ja ne jedem, kada bit tako gledao verovatno pola namirnica u kuci kojih imam ne bih ni stavio u usta. :)
:)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la pecurko »

Mislim da nisi skontao Hypnoa, po njemu a i po meni, ako je priroda dala nesto savrseno samo po sebi bezveze je to menjati samo radi svog ukusa...a ukus je zaista zajeban, vec samo stavljanje u usta i prvi zagriz teraju na povracanje.

Ali ti moras prihvatiti njega kao takvog da bi i on prihvatio tebe sa svim tvojim manama i slabostima...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Pecurko upravo tako! :ymapplause:
Da, peyote je navodno jako gorak i u gotovo 100% slučajeva uzrokuje mučninu i povračanje, ali to je neizostavni dio iskustva. Ta mučnina, "čiščenje", je nešto što moraš prihvatiti ako ga se odlučiš na liječenje njime. Peyote je sveta biljka, jako ugrožena, i ako je već moraš jesti bar to učini na pravi način.
A opet kažem, peyote uz meskalin sadrži na desetke drugih alkaloida koji se ne ekstraktiraju standardnim postupcima!!. San pedro je bolji za ekstrakciju, on sadrži dosta veći postotak meskalina nego peyote, njega je neka standardna doza oko 30 cm kaktusa prosječne debljine.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Fig »

a možda ni ne osjetiš prvotnu gorčinu doktore manijače :) - ako ti je duša već pročišćena i spremna na putovanje čudesnim putevima sa svetim Peyote-om ;) ... to je samo jedna od niza legendi, ali eto sad mi na pamet pada jedno pitanje, da li je svakom ponovnom konzumacijom, svakim ponovnim druženjem i ispunjavanjem meskalinom sve manje i manje osjećaš tu fizičku gorčinu i mučninu? Ako je tako, onda bi imalo nekakvog smisla, u smislu da svakim novim susretom sve više i više liječiš svoju psihu i dušu, te se jednostavno ispereš ne osjećajući više gorčinu - možda i da ali gledajući na nju iz drugog kuta i drugim očima što automatski odmah djeluje i na sam mozak.. predivno
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Pa meni i nije bitna extraktacija. meni je bitno da osetim trip na njemu.
A ako mi bude gorak mnogo onda cu naravno extraktovati mesk.
A i bice ih dosta tako da cu pokusati i zvakanjem i extraktacijom. ;)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

mislim da gorcina nikada ne nestaje vec ljudi prihvate s vremenom taj okus i gow with the flow. kada gledas te borce koji to jedu desteljecima, ne vidis im na licu da se krive, ali gorcina je tu, samo mislim da oni to sa vremenom jednostavno prhvate :D

zato je mozda najjednostavnije, osušiti, samljeti i pojesti/ popiti sa necim :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Red je napisao/la:mislim da gorcina nikada ne nestaje vec ljudi prihvate s vremenom taj okus i gow with the flow. kada gledas te borce koji to jedu desteljecima, ne vidis im na licu da se krive, ali gorcina je tu, samo mislim da oni to sa vremenom jednostavno prhvate :D

zato je mozda najjednostavnije, osušiti, samljeti i pojesti/ popiti sa necim :ymcowboy:
To mi se najvise svidja, jer ja sam mislio da su jedine mogucnosti da ekstraktujem ili zivog da jedem, za sta i nisam bas raspolozen.
Ovo je prava stvar, taman verovatno nece izgubiti tih desetak alkaloida.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

mislila sam da si citao o konzumiranju i nacinima na koje mozes jesti kaktuse, pa sam zakljucila da si se odlucio za "najbolju". sada vidim da nisi posto spominjes samo svjeze ili ekstrakciju... savjet, procitaj malo vise o konzumiranju i nacinima pa mozda otkrijes sebi najbolju...
medutim, mislim da je ovo sa susenjem najjednostavnija verzija...

saznaj kako da to najbolje napravis, procitaj text sa prvog posta i saznaj nesto vise ;) nemoj biti lijen. imam osjecaj da ga nisi uopce pogledao posto upravo tamo imas odgovore na sva pitanja koja si do sada postavio :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Trichocereus brandegei
Trichocereus chilensis v.zizkianus
Trichocereus pasacana

Da li neko zna da li je neki od ovih kaktusa sadrzi meskalin, i koja im je potencija meska u sebi.
Blizi se datum kada trebam da odaberem par kaktusa.
Da li je, i koji od ovih kaktusa sadrzi mesk i koliku kolicinu.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori