Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mary Jane. »

Predobar je, čuvaj ga kao oko u glavi :x
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Svilaja »

Po čemu se može raspoznati San Pedro od drugih sličnih kaktusa?
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mary Jane. »

Nema sličnih, da ga vidiš nemoš fulat sigurno :))
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

Mislim da su znacajni brojevi rebara, zatim boja i velicina iglica kao i boja onih "kvrzica" iz kojih izlaze bodlje.
http://www.shroomery.org/forums/showfla ... r/10507252
Tu ima dosta.
E,sad,ako te zanima bilo koji fast growing koji sadrzi meskalin, nemas brige, vecina Echinopsisa jeste manje ili vise aktivna, a lice neki manje neki vise, tako da i ako pogresis pri kupovini, verovatno nije strasno. Ja sam kupio ovaj kao San Pedro, ali pretpostavljam da je Echinopsis-lageniformis. Slicni su, a meskalina ima cak i vise od San Pedra. Tako da opusteno! Upoznaj se sa celom porodicom Echinopsisa i velika je verovatnoca da ce onaj koji kupis biti aktivan. :psy
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mary Jane. »

Di bi ja mogao nabavit sjemenke jedne od tih vrsta?
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

Naravno,ili da ih narucis,ali cimanje je i posta i dok proklijaju,da li ce proklijaju i posle jos veci problem odrzati male kaktuscice u zivotu, plus procice poprilicno vremena dok mozes da ih konzumiras.
Zato samo lepo na sledeci sajam cveca kod kaktusara i nacices skoro zagarantovano. Onda se uhvatis za neki drugi i kazes "Jao,ovaj je leeeep... Ali,imam taj, kupicu bolje ovaj za tetku" i cak ga neces platiti mnogo :D
Znaju sta prodaju i kad vide da i ti znas, lupe nenormalnu cenu :))
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mary Jane. »

Aha ok, ma malo je syebana ta shema da naručim s neta, imaš pravo... Sajam cvijeća i kaktusa? vidiš vidiš nisam se ni sjetio, uf sad kad prvi sajam bude idem 100%, hvala morph ;) :thumbsup:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

Nema na cemu, pa ja sam svih mojih 10ak sto Peyotea sto ovih drugih Echinopsisa sve na regularnim izlozbama. :)
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Mary Jane. »

Hehe, nije mi ni palo na pamet potražit po sajmovima, evo taman sam uletio ko naručen :D
30.05 - 03.06. - ZAGREB - Floraart, Bundek, Zagreb
Vidimo se :hello:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Mary Jane. je napisao/la:Aha ok, ma malo je syebana ta shema da naručim s neta, imaš pravo... Sajam cvijeća i kaktusa? vidiš vidiš nisam se ni sjetio, uf sad kad prvi sajam bude idem 100%, hvala morph ;) :thumbsup:
Sjeme ti prolazi bez problema, imaš po ebayu i na masu drugih mjesta razne vrste i hibride Trichocereusa. Nije uopće komplicirano uzgojiti kaktus iz sjemena, a pomoću Pereskiopsisa možeš imati odraslu biljku od pola metra za godinu i pol.
Mislim da nema teorije da nađeš Trichocereus kod nas, ja sam bio po jako puno sajmova i po Hrvatskoj i po Italiji, gdje je samo hala sa kaktusima bila kao hangar, i nikada nisam vidio niti jedan Trichocereus. Uz to, jako ćeš teško prepoznati kaktus koji te zanima uz sve jako slične Cereuse, Stenocereuse, Stetsonie, Myrtillocactuse i td. Kupit ćeš nešto za što ćeš bit skoro siguran da je san pedro, ali on to 99% neće biti, osim ako imaš stvarno hrpu sreće.

Morpheus, taj kaktus ti definitivno nije E. lageniformis (Trichocereus bridgesii), čini mi se da je Trichocereus scopulicola, ili neki hibrid.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori