Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Istra
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.08.2019, 03:41
Ima zahvala: 8 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Istra »

Znaci nemoguce je kupit u hr peyote kaktus ili san pedro
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Zephyrus »

Istra je napisao/la:Znaci nemoguce je kupit u hr peyote kaktus ili san pedro
Mislim da nije nemoguce, vec je iznimno rijetko.
Koliko sam skuzio iz onoga sto sam procitao, ispada da je cisti meskalin sveti gral psihodelika:

Thread: First trip EVER with mescaline?
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

Istra je napisao/la:Znaci nemoguce je kupit u hr peyote kaktus ili san pedro
peyote je zabranjen za prodaju, a san pedro sam vidio na popisima velikih proizvođača kaktusa (npr. u Zagrebu)
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Zephyrus »

Imam ja jedno pitanje za one koji bi mozda mogli znati.
Da sada negdje narucim sjeme i posadim recimo San Pedro, kolike su sanse da kaktus bude psihoaktivan?
Citao sam negdje da kalemljeni kaktusi i njihovo sjeme nisu psihoaktivni, ili da imaju zanemarivu kolicinu alkaloida, a navodno je danas vecina kalemljena.
Mozda sam sada pitao/napisao hrpu gluposti, ne znam, ali pojma nemam o uzgoju kaktusa i sl.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Nije baš tako. Meskalin je alkaloid koji se sintetizira i taloži postupno. Kalemljeni kaktusi rastu jako brzo. Dakle ako kaktus iz sjemena dođe na metar visine nakalemljen na nešto drugo u dvije godine, imati će sigurno manje alkaloida od onoga kojem je na vlastitom korjenu trebalo 10 godina da dođe na metar. Ali ovaj koji je bio nakalemljen će i dalje proizvoditi alkaloide. I to nikako ne utjeće na sjeme, to je isključivo genetsko svojstvo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la huana.meri »

da, vecina je kalemljena, i vecina to radi jer im se zuri, ne spominje slabljenje...
kaktus si nekako zamišljam kao teško nabavljiv u nas, mislim da je pročitat neki dio kastanede i don huana bolje i jače nego gutnit neki drlog....
da je don huana za dedu imat, ajme...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

HypnoToad je napisao/la:Nije baš tako. Meskalin je alkaloid koji se sintetizira i taloži postupno. Kalemljeni kaktusi rastu jako brzo. Dakle ako kaktus iz sjemena dođe na metar visine nakalemljen na nešto drugo u dvije godine, imati će sigurno manje alkaloida od onoga kojem je na vlastitom korjenu trebalo 10 godina da dođe na metar. Ali ovaj koji je bio nakalemljen će i dalje proizvoditi alkaloide. I to nikako ne utjeće na sjeme, to je isključivo genetsko svojstvo.
Pa nije baš da mu treba 10 godina. Meni je od 20 cm odrezanog San Pedra (od jednoga koji raste iz svojeg korijena) izrastao u godinu dana na ukupno 60 cm. Znači da će za sljedećih godinu dana biti sigurno viši od metra.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

To je odrastao kaktus, to je potpuno druga stvar. Kaktusu iz sjemena trebaju barem 3 godine da pocne rasti kao odrastao kaktus, u prirodi i puno više. U prirodnim uvjetima bi jednom Trichocereusu trebalo sigurno 10 godina da dođe na metar, a mi ga kalemljenjem, hranjivom zemljom i umjetnim gnojivima možemo natjerati da dostigne metar za 2 godine, i onda baca pola metra novog rasta svake sezone. Ali to nije prirodno i kaktus je puno podložniji infekcijama i ne sintetizira obrambene alkaloide u dovoljnim kolicinama.
No to nije bila poanta mog posta. Samo sam htio reci da ukoliko imamo dva kaktusa od metra iz istog sjemena, jedan je bio nacijepljen 2 god, drugi je rastao u surovim uvjetima 10 godina, ovaj drugi ce imati daleko vecu koncentraciju alkaloida.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Zephyrus »

HypnoToad je napisao/la:Nije baš tako. Meskalin je alkaloid koji se sintetizira i taloži postupno. Kalemljeni kaktusi rastu jako brzo. Dakle ako kaktus iz sjemena dođe na metar visine nakalemljen na nešto drugo u dvije godine, imati će sigurno manje alkaloida od onoga kojem je na vlastitom korjenu trebalo 10 godina da dođe na metar. Ali ovaj koji je bio nakalemljen će i dalje proizvoditi alkaloide. I to nikako ne utjeće na sjeme, to je isključivo genetsko svojstvo.
Zabac, zaljubljen sam u tvoj siroki spektar znanja o drogama... pardon... enteogenima.

:X :X :X
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la huana.meri »

svi ti alkaloidi su nuzni u samom mehanizmu kaktusa, kao i thc i kanabinoidi u vuvi, pa ja takodjem smatram da outdoor biljka koja je imala stresa, napada, borbi, ima bolje rezltate kad se bere od najboljeg indoora i njegovane hibriduše...
ugl., slabi smo mi čovječuljci još napram šta je annu sve cjepio, sadio, pario...imamo još školovanja i žganaca za gutnit...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori