Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la sometimes »

ja sam uspio nabaviti peyote kaktus i promjer mu je 9 centimetara - izgleda bas kao jabuka (na velicinu mislim) i ima jedan mali sa strane, onako izvire u koso iz zemlje.....

e sad, posto se prvi put susrecem sa tim recite mi molim vas jer ne razumjem, kolicina za jedenje je znaci 5 botuna starih cca. 7 godina i pod botun se misli na cijeli kaktus - znaci ja bi trebao pojesti 5 cijelih kaktusa (bez korjena mislim) tj. 5 takvih komada velikih kao jabuka?

sliku cu isto okacit danas kada dodjem doma, da se pohvalim.....
....it didn't make any sense.....
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Morpheus »

Yup! Koliko znam,to ti je neka doza ako te zaista zanima pravi trip, logicno, moze i da bude niza doza da bi video treshold efekte ili slicno, ali uvek se konzumiraju stariji kaktusi, dakle te "jabuke" :D Mladi nemaju vremena da proizvodu dovoljno Meskalina da budu aktivni.
Sad, kad uzmes to u obzir, ne samo da je neprakticno, nego meni bude i jako zao. 7 godina x 5 komada, 21 godinu rasta, razvoja necega ubijam za par sati tripa, tako da se ja za kaktuse jos nisam odlucio iako imam par San Pedra i 3-4 Peyotea...
Ali,eto,recimo ako nabavis San Pedra ili Peruvijanca, oni mogu za mnogo krace vreme da dodju do potrebne velicine, imaju daleko bolji ukus (kako sam cuo), i najzad nisu ni ugrozeni u toj meri u kojoj je Peyote. :psy Zato, i ako se odlucis za Peyote, budi pazljiv i procitaj onu temu gde je Red objasnila kako da odseces pupoljak, a da ne povredis biljku, tako da moze da se regenerise. Em sto dugujemo toliko prirodi, em sto za 6 meseci-godinu dana imas dva nova pupoljka. :psy
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la sometimes »

hvala morpheus....

imas pravo za prirodu, a i velika je to kolicina za pojest, iskreno sam mislio da je to manje ali dobro, bio bi ih kupio vise da sam znao, a sajam egzoticnog bilja je prosao, :(

nista, ovaj ce rasti i cekati bracu.....
....it didn't make any sense.....
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Uuu, di si uspio nabavit tako velik peyote kod nas?? Baci neku sliku!
Slažem se s Morpheusom, peyote je baš šteta jest, Trichocereuse možeš određenim metodama natjerat da za manje od godinu i pol budu spremni za konzumaciju! A peyotlić nek ti bude divni ukras!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la sometimes »

ma bio je tu kod mene u susjedstvu sajam cvjeca i egzoticnog bilja i bio je jedan stand sa jako,jako puno vrsta kaktusa, uzeo sam i mail od covjeka.....,i uglavnom, gledam ja njega - gleda on mene i bila je to ljubav na prvi pogled (mislim ja i kaktus, ne ja i covjek sta prodaje)

evo i slike za pola sata....

kad sam ga uzimao nisam bas bio siguran da je to - to, ali me ja nesto tako vuklo da ga uzmem da sam bio siguran da je to peyote, kasnije kad sam dosao doma i vidio slike bilo mi je sve jasno....mr. peyote je doma :D
....it didn't make any sense.....
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

I koliko te je kostao?

Iz iskustva znam da kada kupujete kaktuse i trazite peyote ili san pedro nikad se nemojte zalepiti za njih, jer prodavci tacno znaju da vi znate sta je i roknu vam cenu.

Meni je jedan trazio 12e za mali kaktuscic peyote eeeee 1200din za peyote velicine nokta na palcu!!
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la sometimes »

platio sam ga 40 kuna :))

i jos su mi rekli kad sam taj dodao na hrpu koju cu uzeti,e taj je malo skuplji 40 kn, reko super, moze....
....it didn't make any sense.....
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Tek sam sad vidio, 9 cm promjera?!? Za 40 kn?!? Bome si odlično prošao, toliki mora da je jako blizu 10 godina starosti ako nije bio kalemljen!
Da li su ga baš prodavali kao Lophophoru, ili je pisalo nešto drugo, ili je bio samo pomiješan s ostalim kaktusima?
Daj baci više neku sliku, baš ga želim vidjet! :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la mr. gljiva »

Kad ono matucana :p nadam se da je pejo i da si dobro prošao :thumbsup:
skuliran do jajc :thumbsup:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Cim je prvo sunce granulo eto cveta.
Inace sav se sparusio od nezalivanja preko zime, sad kad ga lepo zalijem ima da bude kao pesnica. :D
Slika je od pre par dana sad je veci i otvoren cvet,

slika
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori