Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la luther7hrol »

Hvala na iscrpnom textu, Red :)

Evo, da malo oživim temu:

- Kad se kaže 8 - 10 headova ili pupoljaka, misli li se na 8 - 10 čitavih onih okruglih peyote kaktusa, ili na jedan tanki rez istog?

- Ne znam kakva je situacija s legalnošću u RH, ali ako se dobro sjećam San Pedro se davno
mogao naručiti bez problema, dok za peyotl nisam siguran. Kako je danas? Može li
se naručiti čitav peyotl ili neki od ovih drugih magičnih kaktusa iz EU diskretno/sigurno?

- Koliko brzo naraste San Pedro od sadnje iz sjemena do "željene" veličine? Postoji li neki drugi magični kaktus a da stvarno brzo naraste pa da naručim sjemena?

:)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Misli se na cijele biljke, bez korijena, oko 10 godine stare.
Trichocereusi su tehnički ilegalni, kao i desetci drugih vrsta kaktusa koji sadrže tragove meskalina, ali s obzirom da ih se često može kupiti u našim vrtnim centrima, manje biljke bi trebale proći kao ornamentalni kaktus.
Trichocereusi rastu munjevito brzo, skoro 10 cm po mjesecu aktivnog rasta. Po povećanju mase su vjerojatno kaktusi s najbržim rastom. Pomoću cijepljenja na Pereskiopsis se može u mjesec dana natjerati biljku da raste kao odrasli primjerak, što bi inače trajalo oko 3 godine.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la luther7hrol »

Skriveni sadržaj
Za pregledavanje skrivenog sadržaja na forumu, trebaš se prijaviti.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la pecurko »

http://xerophilia.ro/wp-content/uploads ... r-7-hq.pdf

Xerophila magazin, broj koji je posvećem Lophophori wiliamsii, upotrebi i zloupotrerbi i očuvanju vrste uz sve veću potražnju ovog malenog meksičkog kaktusa...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Chegi »

Nabavio sam danas 1 peyote, bas je mali.
I evo sada citam ovde i dolazim do zakljucka da bi zapravo za putovanje peyote-om trebao da nabavim vise ovih manjih kaktusa i posle dosta godina CELE kaktuse(bez korena) da pojedem?
Meni je nesto u podsvesti bilo da se zapravo jede samo cvet kada procveta :-?

Znaci ako planiram u buducnosti da konzumiram peyote trebao bih da nabavim jos koji?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

=)) cvijet

Po prosječnim postotcima, potrebno je oko 100 - 400 grama biljke za drogiranje, ili u prosjeku 10 biljaka starih 10+ godina. To naravno vrijedi samo za biljke koje su rasle u surovim pustinjskim uvjetima, sa stalnim direktnim suncem, i bez napuhavanja ogromnim količinama vode i dušika.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Chegi »

Znaci treba da nabavim jos 9 biljaka iposle par godina sve da ih posecem ako bih hteo da ih konzumiram? :-s
Em greota za kaktus,em cu malo teze nabaviti jos 9 kaktusa...Dobro znaci za jedno 50godina mozda ovaj moj mali peyote dostigne dovoljnu velicinu pa ga pojedem pod stare dane ako budem ziv i zdrav :D
Avatar
crestbearer
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 01.01.2016, 03:20
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la crestbearer »

20151201_111453.jpg
ja sam došao do zaključka da koga god zanima L.Williamsii,peyote,i čega god, treba da se baci na uzgajanje istih,znači da posadiš seme raznih tipova peyotea,uzgojiš klonove sa caespitose
i razmnožiš ih,i kad imaš puno uvek možeš da se menjaš sa nekim za nešto zrelo,jer budimo realni,pa to je šteta seć,ali kad već radiš,onda bolje uzmi pravu biljku,da se naći,ja sam iz tog razloga počeo da gajim kaktuse. Prvo sam nabavio jedan,ja sav nabrijan
da ga pitam kako ide,ali ono tek za 10 godina ,možda.....
imao sam j...... sreću,jedan dan dok sam išao na posao ,sasvim slučajno naišao na bakicu i dedicu,neki 7o i kusur,i najveću kolekciju kaktusa koju sam video,ikad, i među njima,vlažni snovi,gomilaaaa L.Willimasiia, znači kao na rasprodaji,neću sad tu o cenama,ali mogu vam reći da sam im ja bio verovatno najbolja mušterija,a kupovanjem kod njih umesto po šopovima,pokušavam staviti slike ali mi baš i ne ide,ugl uštedeo sam sigurno 300-400eura,i to samo na peyoteima,tako da sam ipak imao relativno početničku sreću. Nekim poznanicima sam pokušao uvaliti da ih počnu uzgajati,ali....
a tako jednostavna biljka,nemoj ga puno smarati,pomerati,pržiti takođe( mislim da nije dobro ako nemaju bar delimični hlad,pogotovo u jesen zimu.) natapati vodom,oni ce vam zahvaliti cvetom,verovatno plodom (pre dobar je za jesti,ali šteta semenki)i tako se pokrene krug.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Chegi »

Meni rekose da ne valja natapati vodom, da im treba davati bas malo vode, takodje od oktobra do aprila ne treba davati ni malo vode, i dobro bi bilo van zimskog perioda drzati ih na vetru... Ne znam koliko je sve to tacno ali to mi rekose isto bakica i dedica od kojih sam nabavio peyote :)
Avatar
crestbearer
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 01.01.2016, 03:20
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la crestbearer »

i napisao sam da ih ne treba natapati vodom :)
Odgovori