Samo malo da izbacim ovu agresiju iz sebe :)

Teme koje padaju u zaborav al nemamo srca izbrisat... ne još!
xarabas
rank6
Zahvalio/a: 31 put
Prim. zahvala: 22 puta

Samo malo da izbacim ovu agresiju iz sebe :)

PostPostao/la xarabas » 16.02.2011, 08:38

Trebao sam za subotu ici u Zagreb kod frendova pa nakon toga do Varazdina na FOI brucosijadu (svirke, drustvo, zajebancija i tako to)

I neki dan dobijem nove informacije o ulasku stranaca (ovom sklucaju BiH) u Hrvatsku.

Poštovani,

Sukladno važećim propisima o strancima, stranci koji dolaze u Republiku Hrvatsku u privatni posjet, trebaju imati pozivno pismo fizičke osobe. Navedeno pozivno pismo treba biti ovjereno kod javnog bilježnika i sadržavati, između ostalog, izjavu o suglasnosti o zapljeni, koja ima učinak rješenja o ovrsi (članak 178. stavak 1. Ovršnog zakona - NN br. 57/96, 29/99, 173/03 i 88/05).

Ukoliko stranac dolazi u poslovni posjet, treba imati pozivno pismo pravne osobe, sa svim elementima i načinom ovjere navedenim u Pravilniku o izdavanju putnih listova, viza i posebnih osobnih iskaznica strancima (NN br. 82/05).

Za turistički posjet, stranac treba imati vaučer o uplaćenom turističkom aranžmanu

Što se tiče odredama o novčanim iznosima koji su potrebni za ulazak stranaca u RH, to je regulirano Uredbom o viznom sustavu.

1. Stranac dolazi u privatni posjet, na poziv fizičke osobe

Ako stranac dolazi u Republiku Hrvatsku u privatni posjet, prigodom podnošenja zahtjeva za izdavanje vize, kao dokaz o svrsi boravka prilaže Jamstveno pismo za stranca fizičke osobe, što ga ispunjava jamac - fizička osoba iz Republike Hrvatske.

Sadržaj Jamstvenog pisma propisan je Pravilnikom o vizama, Dodatak 2. (»Narodne novine« br. 49/08).

Jamac može biti hrvatski državljanin ili stranac kojem je odobren boravak u Republici Hrvatskoj, a koji ostvaruje prihode ili ima sredstva u Republici Hrvatskoj.

Uz jamstveno pismo, jamac prilaže i dokaz o stalnom izvoru prihoda u Republici Hrvatskoj (potvrda o plaći, potvrda o mirovini) u posljednja tri mjeseca ili odgovarajući dokaz o posjedovanju sredstava u banci.
Pri ulasku u Republiku Hrvatsku, tijelo nadležno za kontrolu prelaska državne granice ovlašteno je od stranca zatražiti da predoči sredstva za uzdržavanje tijekom boravaka u Republici Hrvatskoj i za povratak u državu iz koje je došao ili za putovanje u treću državu.
Visina sredstava iz stavaka 1. i 2. ovoga članka je protuvrijednost 100 € (slovima: stotinu eura) po danu predviđenog boravka u Republici Hrvatskoj.
Ako stranac posjeduje ovjereno jamstveno pismo fizičke ili pravne osobe iz Republike Hrvatske, dokaz o uplaćenom turističkom aranžmanu ili sličnu ispravu, dužan je predočiti dokaz o posjedovanju sredstava u vrijednosti 50 € (slovima: pedeset eura) po danu predviđenog boravka u Republici Hrvatskoj
S poštovanjem,

Odjel za odnose s javnošću Ministarstva unutarnjih poslova RH.

Ukratko:
*moram imati minimalno 100 eura uz sebe + 50 eura za svaki naredni dan koji ostajem. Taj novac sam duzan pokazati na granicnom prelazu ako me carinici budu trazili (a trazice). A definitivno ne mislim posudjivati/uzimati pare od nekog kad mi uopste ne treba toliko. Jbt, idem na najvise 12 sati preko granice, ne u shopping u Dubai
*moram imati valjan razlog zasto idem (svirka ili tako nesto sigurno nije pametan razlog, najbolje bi bilo da se netko ove subote zeni ili da mu je zivot u kriticnom stanju)

druga solucija je da mi netko posalje to garantno pismo faxom ali tesko da ce danas netko odvojiti pola dana ganjajuci nesto od ceg nema nikakve koristi, narocito materijalne.

Eto, netko u Hrvatskoj se jebeno trudi da udje europskoj uniji u dupe. Sramota.
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Psychonaut
Moderator
Zahvalio/a: 84 puta
Prim. zahvala: 167 puta

Re: Samo malo da izbacim ovu agresiju iz sebe :)

PostPostao/la Psychonaut » 16.02.2011, 08:43

Jedno su slova na papiru, a drugo praksa :) Mislim da je i ranije bio neki iznos para koje si morao imati, al se u principu nije kontrolisalo. Vjerovatno je i dalje tako...
Pozivam te da budes moj ucitelj
xarabas
rank6

PostPostao/la xarabas » 16.02.2011, 08:55

Pa ja sam se bas isao raspitati neki dan, presao ovu granicu i zaputio se na hrvatsku stranu da se informiram. Tamo mi je carinik sve lijepo objasnio. Znam da inace ne kontroliraju zene, djecu i starije osobe ali ovako mladice od 20-28 such as myself znaju temeljno ispitati i pretresti....a sve zbog niceg. Ono, jel toliko tesko uci u Hrvatsku na max 12 sati :(

Mislim da vise nije tako jer su se pravila malo poostrila zbog shengena a idu bas da kupe bodove za kvalifikacije u EU :)

U sustini, mogu pokusati naslijepo uci, onako najnormalnije (kao sto ti kazes) ali me isto tako i mogu vratiti s granice iz busa i ode mi jedno 150 kuna za kartu bezveze
Sophia
rank11
Zahvalio/a: 70 puta
Prim. zahvala: 99 puta

PostPostao/la Sophia » 16.02.2011, 13:08

i još jedan dokaz da država ide ,,,, tamo di ide,, pa dajj, tko danas ima 100e???? i još 50za po danu,, ajd da je u pitanju neka eu država , ali mi mali jad,,,, ,,sramim se gdje živim
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Tain
rank7
Zahvalio/a: 65 puta
Prim. zahvala: 49 puta

PostPostao/la Tain » 16.02.2011, 13:20

To ka neki pokušaj elitizacije turizma. A svaki takav pokušaj je dosada propao. Ovo je sabotiranje hrvatskog turizma.
I love not man the less, but nature more.
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 346 puta
Prim. zahvala: 1088 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 16.02.2011, 14:38

No ček, osim love ti obavezno moraš imati to ovjereno jamstvo od nekog hrvatskog državljanina da bi ušo u hr kao fizička osoba bez nekog posebnog razloga?
xarabas
rank6

PostPostao/la xarabas » 16.02.2011, 15:03

Ovako:

Da bi usao u Hr moram imati 100 eura minimalno, pozeljno i da imam povratnu kartu odmah i po 50 eura za svaki naredni dan koji mislim ostati. I "valjan razlog" zasto ulazim u Hr, sto god to znacilo. Znaci kad bi im rekao da idem vidjeti drustvo koje nisam vidio nekoliko godina i idemo kasnije na svirku, to sigurno ne bi proslo jer nije dovoljno ozbiljan razlog.

Drugi nacin:

ne moram imati toliko novca, moze i 400 kuna npr da imam u sebe ali onda moram imati garantno pismo koje mi je prethodno hrvatski drzavljanin poslao faxom. Da bi izvadio to garantno pismo, mora biti u stalnom radnom odnosu ili bar dokument koji pokazuje da ima vecu svotu n ovca u banci kao garanciju za mene. Znaci, to je ovaj dio:
Uz jamstveno pismo, jamac prilaže i dokaz o stalnom izvoru prihoda u Republici Hrvatskoj (potvrda o plaći, potvrda o mirovini) u posljednja tri mjeseca ili odgovarajući dokaz o posjedovanju sredstava u banci

Kad bi sad npr ti ganjao to garantno pismo da izvadis za nekog imaj u vidu da te ceka cijeli dan vucaranja po salterima + nece te izaci dzaba sto vadis to, moraces sigurno platiti nesto. Likovi nisu normalni, stvarno sam ostao bez rijeci.

Taman sam isplanirao fino sve i sad ovo....kao da vadim vizu za Sjevernu Koreju, jbt :(
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 346 puta
Prim. zahvala: 1088 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 16.02.2011, 15:50

Da, zaebano, to je vjerojatno samo za BiH i siromašne zemlje da se spriječi imigracija izbjeglica, ne vjerujem da imaju isti postupak za zapadne zemlje.
Red
Moderator
Zahvalio/a: 242 puta
Prim. zahvala: 645 puta

PostPostao/la Red » 16.02.2011, 20:08

:blinkk: koje komplikacije pfffff
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
pecurko
Moderator
Zahvalio/a: 222 puta
Prim. zahvala: 279 puta

PostPostao/la pecurko » 21.02.2011, 21:55

Super, da odem da cujem Urbana ortaci bi morali da se cimaju dva dana da povade ta pisma za moju ekipu, mi bi onda morali da imamo 1000e da odemo na svirku i popijemo gajbu, dve, tri pive.
Kakve bre veze ima koliko ce turista da potrosi, poenta je da dodje i da se dobra provede, pa da opet zatim dodje, makar svaki put trosio i po samo 20e.

Ovo nece na dobro da izadje, pogotovu sto planiram na Hvar na leto... :eevil:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".

Natrag na “Otpad”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.